Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот ecm » Чет 01 авг 2019 10:02


Вчера купих карта, през нощта свалих ъпдейта с помощта на DiscoverCare приложението, защото с браузъра постоянно прекъсваше връзката и сутринта пуснах ъпдейта в движение. Първите десет минути пишеше, че го търси, накрая реших, че нещо не е наред и го спрях и пуснах отново, тогава го "захапа" и тръгна, но аз след пет минути трябваше да спра и угасих колата за един час, като го оставих на 8%. След час, като потеглих отново, пуснах пак ъпдейта, и той тръгна направо от 65%, и после за около още 15 минути приключи на 100%, каза, че е готово, и версията вече е новата, надявам се всичко да е ОК. Пиша всичко това като предупреждение, защото ми се струва, че част от процеса е минал на угасена кола и да се има едно на ум с акумулатора в такива случаи. В инструкциите пише, ако спреш на място, да имаш предвид акумулатора, но едновременно пише, че ако угасиш колата, после ще тръгне от там, където си го оставил, което според мен означава, че на угасена кола не ъпдейтва, а при мен след престоя тръгна от доста по-напред, което предполага ъпдейт на угасено. Малко си противоречат собствените им инструкции.. Все пак всичко засега е ОК, но да се има предвид.




Потребителски аватар
burov84
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 28 авг 2010 14:18
Автомобил: Passat B8 Variant
Двигател: 2015
Местоположение: София

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот burov84 » Вто 17 дек 2019 13:33


здравейте , вече два пъти свалям и качвам на СД картата, но в колата нищо не става, помагайте


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Atanas85 » Чет 02 яну 2020 0:04


Здравейте. От два месеца имам touran 2016 година с discover pro. Навигацията има карти и си работи, но двата слота за карти са празни, т.е. нямам оригинална vw карта. Закупих сд карта и уж качих новите карти 2019 г. но при опит за ъпдейт не се получава. Програмата discover care я свалих, но при стартиране ми изписва, че нямам интернет връзка, а лаптопа си е вързан за WiFi. След това не ми дава да избирам опциите, които са към друга сд карта (не на vw). Някакъв съвет, къде бъркам? Иначе при поставяне на сд картата на екрана горе изписва, че я зарежда и има ъпдейт, но като влезна в менюто, за да направя ъпдейта, зарежда и след това ми изписва Error :no data available. Please insert a source with software update data or check the source.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Atanas85 » Чет 02 яну 2020 16:58


След много четене по форуми разбрах, че трябва да форматирам сд картата Fat 32 формат. След като го направих, качих наново ъпдейта и всичко тръгна, да ама до 20% и излиза някаква грешка и рестарт. Забелязах че първите карти на държавите в навигацията са вече 2019/2020, а останалите 2016, но вече ми писна. Някой ако знае какво става да каже.


President
Мнения: 113
Регистриран на: Сря 23 авг 2006 0:28
Автомобил: Passat B8
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот President » Чет 02 яну 2020 22:30


И аз имам проблем с инсталирането в колата. Спазвам всичко в упътването, но колата не го разпознава.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Atanas85 » Пет 03 яну 2020 15:05


На картата трябва да са ти трите файла(две папки и един файл). При първите ми опити бях разархивирал файла и беше качен на сд картата като една папка и се наложи да извадя двете папки и единия файл от цялата папка и после изтрих въпросната папка и останаха само двете папки Mib 1 и Mib 2 и файла metainfo2.txt след което вече при поставяне на сд картата най-горе на екран изписва, че зарежда и че е ъпдейт. При мен пак греда. След не знам кой на брой формат на картата и пак качване на ъпдейта стигнах до актуализиране до 40% след което пак грешка и до тук.


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Atanas85 » Сря 08 яну 2020 9:12


Успях. След 5 часа качване на ъпдейта с discovercare всичко си дойде на мястото. Странното е че преди пробвах с тази програма, но не ми даваше да избера карта различна от на vw, а сега се получи.


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Gooner44 » Пет 13 авг 2021 10:10


Aз също не успявам....дори не стига да захапе ъпдейта...пробах какво ли не:
- различни по големина карти - 32ГБ и 64ГБ
- двата поддържани формата за SD карта - exFAT и NTFS
- с DiscoverCare и със стандартно копиране от на файловете Mib 1, Mib 2 и metainfo2.txt от диска на компа на картата.
- заключена, отключена карта...
Накрай само ми показва - No valid data found.

Някой да е ъпдейтвал наскоро и да има идея дали бъркам нещо и какво мога да пробвам?


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1258
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот netizen » Пет 13 авг 2021 12:13


FAT32


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Gooner44 » Пет 13 авг 2021 12:25


В момента тествам с FAT32.... при 1-я опит с DiscoverCare на 94% даде:Problem with extracting file or saving data to card.
Пуснах го пак....да видим


Потребителски аватар
kiko26
Мнения: 180
Регистриран на: Чет 02 фев 2006 16:47
Автомобил: VW
Двигател: Passat B8
Местоположение: София

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот kiko26 » Пет 13 авг 2021 14:18


Здравей, може да ползваш и флашка всичко става много по бързо. Разархивирай файловете директно на картата или флашката, както е в описанието на сайта.


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Gooner44 » Пет 13 авг 2021 16:37


kiko26 написа:Здравей, може да ползваш и флашка всичко става много по бързо. Разархивирай файловете директно на картата или флашката, както е в описанието на сайта.

Реално от там почнах, от инструкциите в сайта.
Това с разархивирането директно на карта го пробвах - не стана...поне при мен, въпреку, че има и доста клипчета в тубата, които точно така показваха.
Като следващо ще пробвам флашка - просто за тест.
Идеята е да е на SD карта, защото 2-та USB слота ги позвам по предназначение - я за свързване на тела, я за зареждане на втори (слота в подлакътника)
Довечера ще пробвам да кача обобщение на всичко, което съм пробвал.
Дано все нещо стане :mhihi


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Gooner44 » Пон 16 авг 2021 17:42


Gooner44 написа:
kiko26 написа:Здравей, може да ползваш и флашка всичко става много по бързо. Разархивирай файловете директно на картата или флашката, както е в описанието на сайта.

Реално от там почнах, от инструкциите в сайта.
Това с разархивирането директно на карта го пробвах - не стана...поне при мен, въпреку, че има и доста клипчета в тубата, които точно така показваха.
Като следващо ще пробвам флашка - просто за тест.
Идеята е да е на SD карта, защото 2-та USB слота ги позвам по предназначение - я за свързване на тела, я за зареждане на втори (слота в подлакътника)
Довечера ще пробвам да кача обобщение на всичко, което съм пробвал.
Дано все нещо стане :mhihi


Пробвах и с флашка 32GB SanDisk >> FAT32 форматиране >> пробвах и двата начина- DiscoverCare и копи/пейст на папките - не става. Показва: "Please insert a data medium with a valid navigation data"

С 32GB SanDisk Карта >> FAT32 форматирана >> винаги ми изкача грешка още при копирането на файловете: checksum error и че данните не могат да бъдат запазени.

Най-забавното е, че не мидава да форматирам 64GB SanDisk Карта във FAT32 :icon_lol ....

Както и да е...преставам с опитите преди да съм изказал някоя и друга сочна майн.а :icon_lol :icon_lol :icon_lol ако случайно ми се наложи, май ще разчитам на Gaia GPS Offline :smile


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Vlad777 » Пон 16 авг 2021 18:00


По спомен има значение дали разархивираш файловете на картата или ги слагаш в папка. Мога да потърся и да актуализирам моята медия и после да дам картата. Откъде си?


Gooner44
Мнения: 8
Регистриран на: Сря 25 ное 2020 14:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Update навигация Discover Pro VW Passat B8

Мнениеот Gooner44 » Пон 16 авг 2021 18:25


Vlad777 написа:По спомен има значение дали разархивираш файловете на картата или ги слагаш в папка. Мога да потърся и да актуализирам моята медия и после да дам картата. Откъде си?


Пробвал съм и двата варианта - разархивирам 7zip-a и оставям файловете в оригиналната папка или един вид в root folder-a директно копирам MIB1, MIB2 + metainfo.txt.

В София съм.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта