Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Rundev
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 12:46
Автомобил:
Двигател:

Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот Rundev » Сря 12 ное 2014 19:53


Здравейте колеги,знам че има много писано по тези теми,но никъде невидях въпросите които ме интересуват и и биха били полезни занапред.Първо да кажа че си купих супер висок клас китайско копие.....супер картина,всичко друго обаче под всякаква критика,звука беше пък трагичен.После имах Blaupunkt MFD2,супер звук,изходи за усилвател,супер!После си взех Blaupunkt RCD510,супер обаче нямаше изходи за усилвател и нави и я продадох.Най-накрая се сдобих с Continental RNS510 и съм супер доволен с леки изключения.Машинката мисля че е C версия и има последни firmware update-и,подробна карта на България,пуска видео в движение и при 200км/ч,скритото меню работи и др.Понеже я сложих на Seat,искам да попитам няколко неща.Всичко беше plug and play,но някой неща ме дразнят.

1.Как да сменя логото при старт? Ако може подробно! - РЕШЕНО !
2.Защо машинката работи леко "лагаво" ? Може ли да се оправи това? Усилвам и след 2 секунди се усилва?
3.Bluetooth-а по който трябва да send-на песен от телефона си към навито все стои неактивен,как да го активирам?
4.Включването на допълнителен микрофон е само plug and play в буксата на навигацията,за да работят гласовите и команди и защо неползва заводски вграденият в колата?
5.Камерата за задно виждане plug and play ли е или ще трябва да да се взима кит с някой RGB декодер?
6.Нетрябва ли да ми се покаже телефонният указател на навигацията,не само на борда на колата?
7.Ако я ресет-на,ще се загуби ли update-а и картите или не? - РЕШЕНО !

Пояснявам,колата има заводски микрофон,док за Ipod,Bluetooth модул и гласовите команди на колата работят безупречно през аудиото на навигацията!Прекарах и ниски сигнали за усилвател в багажника.Като търся Bluetooth устройства,намирам само заводския модул на колата,не и навигацията.Знам че много от нещата трябва да се програмират с Vagcom.Ако можете да помогнете смятам че това биха били добри отговори за всеки който иска да си прекара напъллно функционираща RNS510-ка.
Прикачени файлове
rns510.jpg

Последна промяна от Rundev на Съб 13 дек 2014 9:04, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
Rundev
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 12:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси.

Мнениеот Rundev » Пон 17 ное 2014 13:19


Ето и версиите! Ако някой е компетентен,да помага!
Прикачени файлове
navi2.jpg
navi1.jpg


Потребителски аватар
Rundev
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 12:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси.

Мнениеот Rundev » Пет 12 дек 2014 16:03


Понеже няма явно много запознати със въпросните модели или просто не са видели темата,да кажа че по 1-вия въпрос съм намерил решение за желаещите да си сменят логото със било то и направено на програмата paint.След 30-тина опити,30-тина записани двд дискове и сд-та,много главоблъсканици и ядове успях да го подкарам.

Значи : При моделите по-нови от версия А и B на въпросните навигации или такива които са направени със последните update-и се прави по следният начин.

1-во - избирате си картинка от интернет или си правите такава във програмата paint със размери 800x480 и задължително я запазвате в png формат.

2-ро - влизате във http://www.netdata.be/iso/ и избирате модела на навигацията според това от каква кола е свалена или излиза заводско с въпросният модел автомобил.

3-то - качвате вече преправената от вас снимка във сайта,като за секунди изработеният от сайта iso файл пита къде да го запазите на вашия компютър.

4-то - разархивирате файла с програмата winrar в някаква папка (за да не ви се пръснат файловете из десктопа)

5-то - влизате в текстовия файл VERSION.TXT и към края редактирате както заводския номер на навигацията,така и версията на update-а направен върху платформата и запазвате файла.

6-то - намирате си програмата image burn и трябва да сглобите файла с редактираният txt файл във ново iso чрез програмата.(Всичкото трябва да бъде един файл,не просто хвърлени за запис)

7-мо - записвате CD-то на 2-ра скорост,ако ще записвате на nero,трябва да бъде посочено че диска е disk-at-once най ниската скорост и финализация задължително.

8-мо - отивате при автомобила и давате на контакт,при което навигацията тръгва,вкарвате диска и чакате да зареди.Диска дава грешка винаги!!!Игнорирате грешката и чакате!

9-то - Ако нищо не се случи или излезе черен екран с а и б отговор и изплюе диска ,да знаете че проблема е трябва да си изключите часовника на навигацията,да не го показва(няма логика но това иска) :) Ако нищо не се случи и след спирането на навигацията,трябва да бъде рестартирана!Различните версии на навигации се рестартират по различен начин.Едните се рестартират с едновременно натискане на < (наляво) > (надясно) и копчето за eject другите се рестартират със eject,копчето до него за гласови команди или при по старите версии "i" плюс копчето SETUP едновременно и държите докато неизгасне навито.След това ще си boot-не сама диска и ще влезе в сервизният си модул,при което изчаквате да зареди и натискате на екрана OK!След зареждането на новата картинка ви я показва за малко и казва че е успешно монтирана!

10-то - Наслаждавате се и ме споменавате с добро :mhihi


ЗАБЕЛЕЖКА ! Ако направите 3 неуспешни опита,дори следващия да е успешен НЯМА да бъде разчетен диска! Иска рестарт според региона за където е произведена навигацията!Второто важно нещо е че няма да загубите НИКАКВА информация при рестартирането на навигацията колкото и пъти да сте го правили!

Ето и резултата при мен !
Прикачени файлове
seat sport.jpg


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот xtoni » Пет 12 дек 2014 17:06


Благодарства на автора! Полезна тема!
А някой запознат ли е дали може да се смени цвета на бутоните от червено например със зелено за шкода без да се отваря навито естествено! Бях виждал клип който сега не откривам в нета, от Columbus на Vw и обратно със хардуерен и софтуерен уред! Възможно ли е?


Grig0r0v
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 20 яну 2015 16:54
Автомобил: Golf MK5 2.0 TDI
Двигател: 2004

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот Grig0r0v » Вто 20 яну 2015 17:04


Привет Рундев,

моите поздравления за успеха и описването на цялата случка!

Можеш ли да ме посъветваш къде мога да се обърна към адекватни хора, които да могат да ми монтират такава навигационна система и да ми я свържат към функционалния волан?

Благодаря предварително!


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот xtoni » Вто 20 яну 2015 21:47


Привет, от къде си колега? Аз мога да ти я направя адаптацията! Монтирана ли ти е? На какъв етап си?


Grig0r0v
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 20 яну 2015 16:54
Автомобил: Golf MK5 2.0 TDI
Двигател: 2004

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот Grig0r0v » Сря 21 яну 2015 11:49


Привет,

от София съм. Още до никъде, защото опипвам почвата. От разглеждане на различни теми, тази навигация изглежда най-секси :) но съм отворен и на предложения, ако имаш такива моля не се притезнявай да ми ги дадеш. Като цяло си купих наскоро голфче MK5 и то е с функционален волан, но кой знае какво са правили разни "симпатяги" и аудио системата ми е RCD300, която си е стандартна/обикновенна и сега просто имам готин волан, който имам мерак да вкарам в употреба. Отделно това, че не чете МР3, няма USB, AUX, bluetooth и др днешно време не е нормално. Отделно гъзарийката, да оправляваш системата от волана е много приятна и така. Решил съм да вкарам малко пари и да направя тази екстра. Също така бих искал да знам дали може да се свърже камера и/или парктроник към въпросната хипотетична система. Ако можеш да ми помогнеш с този казус, много ще ме зарадваш и ще "почерпя".

Благодаря предварително.


Потребителски аватар
Rundev
Мнения: 16
Регистриран на: Сря 04 яну 2006 12:46
Автомобил:
Двигател:

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот Rundev » Чет 22 яну 2015 12:10


Далеч си ми колега,ако имах време и беше наблизо,щях да ти реша всичките проблеми и щях да ти отговоря на всичките въпроси.Поздрави. :)


djemoo1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот djemoo1 » Съб 22 юни 2019 9:32


Здравейте колеги :) Днес си купих и аз Rns 510 и искам да попитам като за начало мога ли да си сложа GPS антена примерно в жапката и да ми препоръчате някъква.Колата ми е голф 5 1,9 тди 2007.Има ли някой от пловдив който ще може да ми инсталира карти,ъпдейти и там каквото е нужно ако се наложи? Всякъкви съвети и идеи ще са ми от полза понеже хал хабер си нямам :) Благодаря от сега !


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот xtoni » Съб 22 юни 2019 11:23


Ако Хасково ти се струва наблизо заповядай. За 2007г се съобразяват доста неща като съвместимост на Кан модула на колата, текущия софтуер на рнс-а и други.
За въпроси ЛС


djemoo1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто 01 дек 2009 15:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: asenovgrad

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот djemoo1 » Съб 22 юни 2019 12:28


Сега я монтирах и етого първия проблем :( когато загася колата навигацията шуми нещо ,мисля чее вентилатора .Другото което е може да се пуска без да е на контакт а със Rcd 300 нямах такъв проблем.Помогнете моля


antraxa
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: сопот

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот antraxa » Сря 09 сеп 2020 18:52


Здравейте аз имам същия проблем с RNS 510 вентилатора работи постоянно . Колата е пасат 6 2009 година


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот xtoni » Сря 09 сеп 2020 19:07


Вентилатора ако не работи тогава е проблем. Всички рнс510 работят по този начин около 15-20 мин е нормално, след вадене на ключа дори колата в покой


antraxa
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 13 ное 2010 14:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: сопот

Re: Continental RNS-510,полезни въпроси и отговори

Мнениеот antraxa » Сря 09 сеп 2020 21:11


Благодаря Ви колега , значи да не се притеснявам за акумулатора :smile :smile



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта