голф 4 1.4 Монтаж на афтърмаркет аудио

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
paci1970
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 12:38
Автомобил:
Двигател:

голф 4 1.4 Монтаж на афтърмаркет аудио

Мнениеот paci1970 » Сря 24 фев 2021 10:31


Привет на всички!
Реших да си сменя дъртото радио алфа(щото е кодирано, и листчето с кода в книжката на колата е скъсано, да ева и швабата му мръсен!). Колата е голф 4 1.4 бензинка. Проблема е с буксите. Замерих с мултицет всяка една, и се оказа че има два постоянни плюса(кабелите са един до друг с цвят бяло с червен кант, или наобратно, не съм сигурен точно), и още един плюс, с цвят жълто с кант, който сработва при подаване на контакт. Стават три плюса.
Пробвах да вържа едно китайче мултимедия 1 ДИН с дисплей с оригиналните евробукси от Алфа - та, и зе че тръгна да свири. Обаче като извадя ключа, и си "забравя" настройките. Викам си майната им на настройките, обаче вчера изненада: Като потегля, и изписва някакъв надпис на анлийски(вероятно някаква защита да не гледаш в движение), и китайчето почна да се рестартира през 10 секунди. Мноо гадно. Спрях и му одърпах де що кабеляк имаше вързан. Подозирам, че или прави проблем кан шината, или нещо светлините. Обаче го закачих на ВАГ - КОМ(имам си личен), и радиото програмата не го открива като устройство. Значи явно не е от шината/КАН, щото и без това голфа е 1999 година производство и май няма подръжка за КАН. Като сканирам за грешки трябва задължително да избера модела, иначе автоматично не става.
Та питанката ми е има ли чалъм да поразместя пиновете в буксата, или да си пусна постоянен плюс отнякъде и да му хакна едно ключе , да не ми осмуче акумулатора? Майната им на настройките. Като го пусна, само дигам баса и високите на макс, и съм в джаза. Станциите на радиото пък се сканират за секунди.
Благодаря предварително на отзовалите се.
:beer




paci1970
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 07 фев 2021 12:38
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 1.4 Монтаж на афтърмаркет аудио. Решено.

Мнениеот paci1970 » Пет 26 фев 2021 15:46


Благодарение на тази тема проблемът е решен.
viewtopic.php?f=12&t=147504
Оказа се, че вторият постоянен плюсов кабел е за захранване на антената.(в моя случай не беше необходим) Изолирах го и размених местата на първия постоянен плюсов кабел със жълтия кабел, на който се появява плюс при контакт и работата заспа. Изолирах и останалите, тъй като не са ми необходими с това сиди. Пази си настройките, и се изключва като извадя ключа.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта