Пасат В6 3C проблем с аудио окабеляването

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
geshat
Мнения: 103
Регистриран на: Сря 21 апр 2010 10:24
Автомобил: Passat B6
Двигател: BMR 2006
Местоположение: sofia

Пасат В6 3C проблем с аудио окабеляването

Мнениеот geshat » Сря 17 мар 2021 0:27


Привет! Имам проблем с озвучението на колата, която фабрично е с осем колони: във всяка врата има пищялка и нормална колона. Задните работят идеално, но предните имат проблем. Според VCDS не работят и двете предни "пищялки", но реално и другите предни не звучат добре (глъхнат, вкарват шум) :gruebel . Разглобих кората на вратата на шофьора, като си мислех, че проблема е в колоните (вече са на 15 години), но се оказа, че са си здрави (замервах ги). Раздвижвах кабелите по вратата, буксите, при пантите на вратата, с надеждата да хвана прекъснат кабел или слаба свръзка, но уви, нищо не хванах. Смених мултимедията и сега диагностиката казва, че и задна дясна пищялка не работи, пък тя си свири, което допълнително ме обърка :banghead . Въпроса ми е дали някой знае за характерен проблем с окабеляването, да подскаже, преди да ми причернее и да разглобя всичко по колата, докато не намеря проблема. Другият въпрос е, как са окабелени и къде се разделят двете колони на всяка врата, понеже от мултимедията излизат 4 канала- преден ляв, преден десен, заден ляв, заден десен. Вероятно има някакви филтри за всяка пищялка, едва ли са вързани паралелно две по две на всеки канал. Усилвател няма или аз не го намирам все още.




Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта