Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Нед 26 сеп 2021 22:35


Колеги здравейте. Купих си една китайска мултимедия,дори няма определена марка. Купих и рамка за регистрационен номер с камера за задно виждане. Мислех да ги поръчам от алиекспрес но ги намерих и в ОЛХ. Та,от колеги които са слагали мултимедии с камери(не точно на голф 4 а на други коли),съм чувал че на мултимедията отива някакъв кабел наречен реверс който казва на мултимедията че е включена задната предавка и мултимедията да превключи в режим камера. Въпроса ми е на голф 4 кой от кабелите които излизат от колата е въпросния реверс,или на голф 4 няма такъв кабел и трябва да си го пусна отнякъде. В момента имам 3 свободни кабела зад радиото,на единия който е по-дебел щом дам контакт постоянно имам напрежение независимо на каква предавка съм,на другите два нямам напрежение. И оттам заключвавам че нямам реверс и трябва отделно да го пускам. Прав ли съм или просто не го намирам? Прилагам снимка на трите свободни кабела.
IMG_20210828_132352.jpg
Схема на старото радио
IMG_20210901_190255.jpg
Трите свободни кабела

Приложил съм и снимка на схемата на старото радио,там където пише Tel Muting нямаше закачени кабели на буксата която излиза от колата. В момента нямам снимка на схемата на новата мултимедия, но тя не е с европейска букса, затова трябваше да взема женски преходни букси и да запоя кабелите от китайската към евро преходната букса. И в тази връзка се сещам за другия проблем, а той е че при изключване на радиото някои настройки се губят. Интересно че не всички. Например станциите не се губят,еквалайзера не се губи, настройката за предупреждението за гледане на видео в движение не се губи, но датата,часа, настройката за силата на звука,и звука при натискане на бутон се губят. Не ме дразни друго само това бипкане при натискане на бутон. Изключвам го,но щом спра мултимедията при следващото пускане бипкането пак е включено. Мисля си че трябва да разменя кабелите за 12V и постоянния плюс,но не съм сигурен. Също така при контакт никакви бутони на мултимедията не светят,и в тъмното само с напипване мога да нацеля копчето за включване,не знам така ли е този модел или има общо с другите настройки. Нито при контакт нито при включване на габарити/фарове светват копчетата. Но главният въпрос на поста ми е има ли така наречен реверс в голф 4,или не,и ако има,къде да го търся. Благодаря предварително на отзовалите се.




Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Пон 27 сеп 2021 14:51


Разбрах схемата за камерата,сега само ме интересува дали ако разменя червен и жълт кабел ще спрат да се губят настройките.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот brum » Пон 27 сеп 2021 15:37


Вземаш мултицета и мериш кое е постоянно 12V, и кое през контакт. На това дето е нарисуван акумулатор 12V връзваш постоянното захранване. На другото - връзваш 12V от контакт. Би трябвало да почне да си помни настройките.

За да ти светнат бутоните в тъмното предполагам трябва да се подаде напрежение към извода с лампичката. На 4ката има кабел който е за осветлението и силата на светене се регулира заедно със силата на светлините по интериора от копчето в ляво от волана.

Каква е схемата с камерата?


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Пон 27 сеп 2021 16:46


Там е работата че на китайската букса няма кабел за осветление (illumination). Когато в тъмното случайно нацеля копчето за включване,тогава всички бутони светват,и мога да избирам какъв цвят да светят. Има и някаква настройка която се сменя от слънце на Луна и обратно но не мога да разбера за какво е.
Схемата с камерата е следната - мислех че този реверс е кабел който излиза от колата,и затова се чудех къде ще го диря. А се оказа че кабела за сигнала от камерата се връзва към кабела реверс на буксата на мултимедията,и воаля,готово, всичко си дойде на мястото. Сега само пробвах като взех захранване директно от акумулатора,в следващите дни може би ще се хвана да я свържа. Ето пробна снимка
IMG_20210927_153501.jpg
Пробното изображение


Потребителски аватар
Duke_BG
Мнения: 439
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:52
Автомобил: GOLF 4+BORA
Двигател: AGU 180Hp + V5 4 motion
Местоположение: Бургас

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот Duke_BG » Пон 27 сеп 2021 18:13


колега, кристалното ми кълбо е в телевизионния сервиз.
как очакваш някаква помощ като не си дал снимка на изводите на китайчето.
то сигурно си има всичко ама някой трабва да чете или да иска инструкции от китаеца
метода проба-грешка понякога води и до там да излезе джина от китайчето (разбирай сив пушек) но той няма да ти изпълнява желания а ще ти посочи пътя към кофата за боклук.

успех с експериментите


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот инжектопляктор » Пон 27 сеп 2021 18:51


Колега, моментално я връщай докато можеш.
Имах абсолютно същата, свързах я правилно, имаше постоянен плюс.
Постоянно губеше настройки.
След няма и година дисплеят се прецака.
След това спря да чете картата с навигацията.
Радиостанциите не ловеше и без това хубаво.
Освен това и забиват, да не говорим с какво закъснение пускат задната камера.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 27 сеп 2021 19:39


Хубава китайска навигация не струва 100лв. Само да отбележа...


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот инжектопляктор » Вто 28 сеп 2021 8:39


Специално тоя модел е страшен боклук. Струва близо 200лв.
Човек да очаква, че след като има таблети и телефони по 200лв, които стават - това да работи. Да, ама не.
Защото радио с камера без навигация китайче е 60лв.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Чет 07 окт 2021 15:02


Само да отбележа,настройките ги губи дори след като размених постоянния плюс и захранването. Но пък това което казвате че не хваща добре станциите не е вярно,вече съм я вързал,станциите се чуват добре без пръщене, камерата за задно виждане също се включва без закъснение. За другото ще видим по нататък. В момента проблема е че задната част на централната конзола пречи мултимедията да влезе докрай,и от много опити да я набутам счупих буксата за камерата и сега само свети отзад без да показва на мултимедията. Но това ще го оправя,като сложа нова букса.


Потребителски аватар
aladin
Мнения: 37
Регистриран на: Нед 21 ное 2004 8:48
Автомобил: Mercedes CLK 192 ps
Двигател: M 111 944 1998 cm3
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот aladin » Пет 08 окт 2021 13:15


Справи ли се с проблема ?
Мултимедията с GPS ли е ? Ис каква операционна система е ?


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Съб 09 окт 2021 8:12


Без GPS е. С gps беше 200 лв,без 140. Моята е без. Операционната система е някаква си Wince мисля че.
Между другото ето схемата на мултимедията. Останаха свободни само двата кабела които са за управление от волана (key 1 и key 2),и parking който е явно за сигнала от ръчната спирачка, защото като искам да гледам видеа, излиза едно предупреждение че трябва да е дръпната ръчната за да мога да гледам,слава богу има опция това предупреждение да не се появява. Интересно ми е че има 2 нули(GND) но може би втората е ако вместо кабел използвам безжичен предавател за сигнала от камерата, така си мисля защото на приемника за сигнала има допълнителен черен кабел,а иначе както съм опънал кабел от мултимедията до камерата,нулата я взема от задните светлини и отпред на мултимедията няма нужда от допълнителна нула.
IMG_20211003_135328.jpg


Потребителски аватар
aladin
Мнения: 37
Регистриран на: Нед 21 ное 2004 8:48
Автомобил: Mercedes CLK 192 ps
Двигател: M 111 944 1998 cm3
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот aladin » Пон 11 окт 2021 11:12


Има ли полза от тези прибиращи се панели ? Крадът ли китайски мултимедии все още ?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот zografski » Пон 11 окт 2021 12:08


Ти си се прекарал с най-дървения китаец, който се предлага на пазара... Тази конзола дет ти пречи... ядох го същия к** като монтирах моята, трябва да се свали цялата конзола и да си я изрежеш... аз това направих, свалих и изрязах задната част, за да нямам ядове.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Пон 11 окт 2021 17:11


Аз на място я изрязах. Сега всичко работи. Не показва имената на станциите, настройките се губят но дори да разбера как се оправя този проблем няма да се занимавам защото сваля ли я пак ще си отворя нова работа. Тази сутрин реших да я пробвам на тъмно,от високата резолюция ли от какво се виждаха дори прашинките във въздуха дотолкова че ми пречеха да виждам всичко останало :mhihi но като цяло съм доволен. И видеа си гледам и музика си слушам,и камера за задно виждане си имам.


Потребителски аватар
IcoMk3
Мнения: 118
Регистриран на: Пон 22 сеп 2014 20:05
Автомобил: VW Golf Mk4
Двигател: AHF 1999
Местоположение: Шумен

Re: Golf 4(1J) китайска мултимедия с камера за задно виждане в рамката на регистрационния номер.

Мнениеот IcoMk3 » Сря 27 окт 2021 6:50


Реших да пиша на търговеца от когото поръчах мултимедията. Отговори ми че моя модел няма функция RDS за показване имената на станциите,а относно осветлението на бутоните ми отговори че китайците не са изкарали кабел, иначе си го имало на радиото просто трябва аз да изкарам кабел за това.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта