Радиа, плеъри и CD-та Sony свързване?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Радиа, плеъри и CD-та Sony свързване?

Мнениеот Хаху Перото » Нед 26 дек 2021 21:24


Здравейте и весели празници на всички!
Имам следния казус, сложих си нов плеър Sony на колата, в книжката му има 3 описани схеми на свързване и никоя от тях не работи, както аз искам. При първата постоянния + захранва паметта, а този от ключа, контролния кабел и радиото работи само, ако ключа е на контакт или е бил на контакт и не съм го извадил, помни станциите. При втората, разменям местата на двата кабела и ефекта е същия, но не помни станциите, нормално спирам му тока за паметта. При третата схема и двата кабела от радиото са свързани с постоянния +, радиото работи когато аз искам, но не се гаси от ключа и подсветката не гасне дори когато е изключено. Досега все съм използвал Blaupunkt на всичките ми коли и при тях имаше пълна автономност, ключа на колата ги гасеше, но можеха да се пускат и без него, което е точно варианта който аз искам. Въпросът ми е всички Sony-та ли работят по гореописания начин или може да се свърже или настрой, както аз искам да работи и просто никъде не намирам правилната схема или процедура (в менюто няма настройка за това)? Колата е Polo 1999 с изцяло фабрична инсталация нищо не й е променяно, ако има значение.




Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Радиа, плеъри и CD-та Sony свързване?

Мнениеот xtoni » Нед 26 дек 2021 22:20


Първия вариянт е правилния с постянен плюс на паметта, ключа плюса се влияе от изваждането му да гасне, но няма да тръгва без ключа да е сложен и завъртян. Или последния ти вариянт с двата постоянни плюса, но тогава няма да се влияе от ключа и ше трябва да го гасиш ръчно. И несамо sony, а и pioneer е така. Фабричния модел блаупункт работи така както ти искаш.


Потребителски аватар
Хаху Перото
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 30 окт 2008 17:41
Автомобил: Passat B2 B3 B4
Двигател: DS ABS ABV 1983 1992 1996
Местоположение: София

Re: Радиа, плеъри и CD-та Sony свързване?

Мнениеот Хаху Перото » Нед 26 дек 2021 23:07


Значи е до марка, просто сони и пайнер нямат такава опция. Блаупунктите ми не са фабрични и също работят така, както искам. Явно просто съм сбъркал при избора на радио. Благодаря за разяснението!



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта