Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JettaMk5 » Вто 08 фев 2022 14:54


Здвавейте, имам следния проблем като изтощаване на акумулатора когато гледам с амперметъра ми очита 0.40А постоянно а когато искарам бушона на навито пада на 0.01А
Навигацията е RCD360PRO от Алиекспрес не е андроид а е с андроид ауто което качеството му изключително добра! но с тоя спад на батерия не можах да се справя, поръчах и канбус и пак също.. някои ми казват че имал и друг метод за свързване на кабелите, моля някой ако може да ми помогне с нещо ще съм му много благодарен!
Сменил съм и въпросния Gateway модул от 1K0 907 530K на 1К0 907 530L но пак е също.. пробвах да сменя някои настройки от 19-CAN с VCDS пак е също.. :/

(от наскоро съм член на сайта ако има подобни теми отпреди може да поствате понеже аз не можах да открия нещо)




Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Проблем с навигация, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот xtoni » Вто 08 фев 2022 22:25


Имаш ли преходна букса на самата медия. Там имат и кан симулатор китайски, който да комуникира с кана на колата. Повечето китайци продават допълнително преходник кабела със разклонение симулатор. Трябва да се види и с диагностика въобще 56-Radio дали е достижимо.
Но трябва да се види твоя пакет как е с кое захранване е че се водят някои и mqb платформа като голф7. Малко китайска работа е работата. Продават нещо което може да не е въобще за твоята кола.
Много е вероятно да е настроено за 7n0.... кан модули. Докато не се тества нищо немога да кажа


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с навигация, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JettaMk5 » Сря 09 фев 2022 0:15


Да имам преходна букса с Канбус модул е закупих допълнително, без него не се синхронизира с колата (като час, включване на навито на контакт и тн.) а както казахте мисля че няма връзка с 56-Радио защото не си спомням но даваше точно подобна грешка с радиото на VCDS, помислих да барам кабелите отзад но за сега не съм пипнал нищо понеже като не съм сигурен какво правя по добре е да питам на някой който разбира от тия неща.

https://www.aliexpress.com/item/4000421 ... aee7Wj3bcp Това е навигацията.
Support All PQ 35/46 Cars (can't use for MQB Cars ). Преди да го купя първо ги питах дали ще пасва на моята кола и ми казаха че без никакви проблеми но така и не успях да отстраня проблема..


JORDITO
Мнения: 250
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Проблем с навигация, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JORDITO » Сря 09 фев 2022 2:33


RCD360 си е ОЕМ медия на VW за китайският пазар за PQ платформа. Няма канбус декодер. Според мен просто се нуждае от ъпдейт на can getaway модула.
Свържи се с Xtoni.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Проблем с навигация, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот toraborat » Сря 09 фев 2022 7:07


Да не е оставена постоянно в Sleep mode, да тръгва по-бързо. Като се включи за колко време стартира?


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот xtoni » Сря 09 фев 2022 9:55


Ела наместо и ще ти я погледна. Носи си преходника без симулатор също, който е бил в комплекта.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JettaMk5 » Сря 09 фев 2022 13:00


Стартира на 1сек. след като въртя ключа. А и тия китайци точно това ми казаха като им питах, че навито е оригинална просто е произведен за китайски модели (Vw Sagitar) особено за над 2008+

В момента съм под карантина не мога да мърдам, до няколко дена ще се свържа с вас благодаря ви! (xtoni).


A_L_E_X
Мнения: 128
Регистриран на: Сря 25 юли 2012 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот A_L_E_X » Сря 09 фев 2022 23:58


Аз съм с такава медия от 3-4 години (330), като обмислям да и сложа и модул за безжично свързване на AA. (2-ро УСБ на гърба свързано с АА WIFI box-a).
Имай впредвид, че има разлики между производителите, между маркирането на модели и тн. Оригиналните се водят RCD330/40, докато другите са модификации с друг хардуер. Има голям форум за тези медии, китайците дори продават комплекти медия и модул за коли преди 2008-ма година.

Погледни https://rcd330plus.com/showthread.php?tid=1303 , има и няколко другите теми относно емулатори и тн.


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JettaMk5 » Чет 10 фев 2022 0:39


330 е оригиналната медия, а моята (360) е китайската версия явно заради това създава подобни проблеми. погледнах на много места но не можах да намеря решение за проблема, и сега слоших един прекъсвач на захранващия кабел и така ползвам веднъж дневно включвам и изключвам, но всички настройки се губят по този начин и ми става малко тъпо да настройвам всеки път.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот xtoni » Съб 12 фев 2022 17:03


Проблемът е решен ! :)


Потребителски аватар
JettaMk5
Мнения: 25
Регистриран на: Чет 13 яну 2022 14:54
Автомобил: Jetta
Двигател: BXE

Re: Проблем с навигация RCD360PRO, изтощаване на акумулатора.

Мнениеот JettaMk5 » Съб 12 фев 2022 19:44


Да, благодарение на (xtoni) всичко се оправи в момента амперметъра показва 0.02А без да прекъсвам ръчно захранването или нещо друго. Проблема е бил в допълнителния Канбус зад мултимедията, за подобни проблеми може да се свържете с него, знае всичко за тях! :)



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 120 госта