Gamma 5 и китайски Bluetooth модул от Алиекспресс

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
stancho_25
Мнения: 5
Регистриран на: Съб 25 яну 2020 1:34
Автомобил:
Двигател:

Re: Gamma 5 и китайски Bluetooth модул от Алиекспресс

Мнениеот stancho_25 » Пет 10 мар 2023 14:23


Извинявам се, че отговарям с месец закъснение, но отдавна не бях влизал тук.

@Joro_66 на входовете за управление на БТ съпротивленията съм ги избирал експериментално. За да може БТ модула да разбере че искаш да смениш някоя песен или да я спреш на съответния входен пин трябва да подадеш високо логическо ниво за определено време. По схемата която си гледал най-вероятно и се намира на техния сайт за други модификации и това което разбирам от нея, от пина 1,8V на БТ модула през бутон се осигурява това високо ниво. Резистора във веригата е сложен просто за защита и са написали стойност от 8,2К. В тази схема вместо да ползвам този пин (1,8V) и бутоните, входовете на БТ съм ги вързал към три от пиновете на ардуино платката които подават импулс високо ниво (5V), когато натисна съответния бутон на радиото. Първоначално сложих 20К резистор, но не работеше стабилно и постепенно паднах до 10К, но предполагам че може да бъде и с доста по ниска стойност или въобще да ги няма :biggrin .

@stefan4o, честно да ти кажа хич не ми се занимава. Това го правих преди доста години, след като ми се наложи да сменя радиото и най-евтино ми излезе запазена gamma5. Преди това беше един grundig при който емулатор (ардуиното) не ми трябваше . Даваха се 2 пина от тези за комуникация с чейнжъра накъсо и след това от настройките на радиото си активирах AUX-а, ама изгоря. Знам, че не тисе занимава, но ако решиш, вземи си едно ардуино nano, че е малко на габарити, програмирането му е лесно - трябва ти един usb кабел и средата им за разработка от техния сайт. Това което съм ползвал тогава го имах при мен, но за него трябва външен програматор и допълнителна настройка на средата. Относно кода мога да ти покажа в елементарния вариант (работи само като емулатор) кой файл ти трябва и кои пинове да вържеш към радиото (захранване и дата пинове), а самия модул го връзваш според ръководството (само аудиото и захранването), но може и да дадеш една снимка към модела за всеки случай.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19139
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Gamma 5 и китайски Bluetooth модул от Алиекспресс

Мнениеот stefan4o » Пет 10 мар 2023 17:23


Ейй, Станчо. Много засукана работа бре, яко ме мързи. Недей се занимава, по-натам ще го мисля ;)


Joro_66
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 22 фев 2009 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Gamma 5 и китайски Bluetooth модул от Алиекспресс

Мнениеот Joro_66 » Чет 06 апр 2023 9:24


Благодаря за информацията @stancho_25 ! И аз не влизам често...



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 141 госта