Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
borislav.spasoff
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 апр 2023 2:30
Автомобил:
Двигател:

Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот borislav.spasoff » Нед 09 апр 2023 2:40


Здравейте, трябва ми малко помощ. Купил съм усилвател 4 x 85w RMS на Audison SR 4.300 към него съм взел комплект с 10мм2 захранващ кабел и другите необходими неща. С въпросния усилвател,ще захранвам 4 x 95w RMS ,говорители на Hertz Cento CK 165. Плеъра ми е Alpine UTE 200BT. Та въпросите ми са 2. Първият достатъчно дебел ли е захранващия кабел за този усилвател с тези говорители? И втория въпрос е как е по-добре да се прекара самия захранващ кабел? Да се вържа към бушониерата или да се вържа за акумулатора директно. Незнам дали е адекватно да е вързан за бушониерата,а прекарване от акумулатора първо ,че не ми е ясно от къде трябва да мине кабела и второ ,че ме притеснява да не почне да навлиза вода в купето.




Потребителски аватар
самкатааa
Мнения: 186
Регистриран на: Пон 09 яну 2012 17:06
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: ATD

Re: Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот самкатааa » Нед 09 апр 2023 19:04


Според мен кабела е с достатъчна дебелина, но нека и някой друг го потвърди. Хубаво е захранващия кабел да е вързан директно на клемата на акумулатора и задължително предпазител там , ако е вързан вътре на бушониерата ще натовариш доста захранващата шина "30" и могат да се получат разни аномалии с дадени модули. Пусни захранващия в единия праг , а чинчовете от плеъра в другия праг. Масата си хващаш някъде в багажника на някой болт. Относно това от къде да влезне захранващия кабел в купето не съм сигурен на пасат от къде може да мине , някъде във форума може да има някой който е споделил как точно.


borislav.spasoff
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 апр 2023 2:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот borislav.spasoff » Пон 10 апр 2023 2:33


самкатааa написа:Според мен...

Благодаря за мнението. Днес опънах въпросния кабел и го вързах за шината с плюсови кабели под волана. Под пластмасите на левия праг та чак до багажника. Пуснах и чинчовете по десния праг. Надявам се да нямам проблеми. Предстои ми да пусна нови кабели от говорителите към багажника,да монтирам минуса и да сложа бушона на плюсовия кабел ,че го забравих,а той си е важен

Последна промяна от radotom на Пон 10 апр 2023 7:17, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати.


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот tomata » Пон 10 апр 2023 5:25


Кабела е достатъчно дебел. Аз също мисля, че акумулатора е най-добре, така съм го направил и на моят пасат. Прекарах го през кутията на компютъра и от там вътре. Май не намерих друг маншон и затова през компа, а и от там бяха прекарани кабелите за газста. Течове на вода не съм имал до сега, вече 4г. После през левият праг до багажника. Задължително бушон на кабела отпред още преди да го вкараш в купето, а маса отзад от болт. Ако има чуденки за монтажа на говорителите, търси тема за голф 4 на колегата Ради, има прекрасен клип, говорителите на пасата са идентични.


borislav.spasoff
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 апр 2023 2:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот borislav.spasoff » Пон 10 апр 2023 8:30


tomata написа: Ако има чуденки за монтажа на говорителите

За говорителите нямам чужденки, защото наскоро бях пускал кабели за задна линия,понеже моя пасат заводски нямаше. Ще е филм , защото трябва да свалям пак корите да прекарвам през маншоните на вратите да разкача старите кабели от кросоувърите и да закача новите кабели.


borislav.spasoff
Мнения: 4
Регистриран на: Нед 09 апр 2023 2:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Захранване за усилвател в Пасат Б5.5 Комби

Мнениеот borislav.spasoff » Съб 15 апр 2023 9:46


Да споделя резултатите. Всичко е вързано вече и се чува кристално. Вързах се за плюсовата шина под волана преди бушоните, пуснах кабелите от левите говорителите по левия праг заедно с плюсовия захранващ кабел,а по десния праг вървят чинчовете от плеъра към усилвателя заедно с кабелите за десните говорители. Масата си я взех от болт в багажника. Захранващ кабел 10мм2,кабели за говорители 2 x 1.5 ,Плеър Alpine UTE 200bt ,4 говорителя Hertz Cento CK 165 и усилвател Audison SR 4.300. Резултата е сходен на дискотека, качеството на звука е уникално. Като пари ми излезе около 1600-1700лв.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта