Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот Harrry » Съб 20 апр 2013 13:30


Колеги,
Като си купих колата преди години, се наложи да пръсна предницата и още тук-там. Тогава ми направиха сместа по капачката на резервоара в този магазин за авто-бои и тониране, който се намира от лявата страна на бензиностанция Петрол" на бул. Драган Цанков", срещу КАТ. Справиха се отлично - нямаше разлика с оригиналната боя и дори пазя номера на сместа по каталог за съотношението на съставките. Някой знае ли точното име на фирмата и телефон, евентуално?

И още един въпрос, за да не пускам друга тема: Жулнах единия праг в бетонна саксия, от тия коварните, ниските, квадратните, които не ги виждаш в огледалото при паркиране, и се налага прагът да се поизправи и изравни преди да се пръсне. Тенекеджията няма да вземе скъпо, но си има метод - реже с флексче прага отвътре, завира клепало и изчуква навън вблъбнатото, после заварява отрязаното парче, кит, шкурка и т.н. Аз, обаче, не желая заваряване, дори и точково с телоподаващо, защото се боя, че високата температура ще наруши анти-корозионната обработка на ламарината. Тенекеджията ми излиза с аргумента, че вдлъбнатината не е толкова плитка и само с кит ще се напука. Но според мен, ако се китоса на повече пъти и на по-тънки слоеве, няма да се напука. Вие как бихте постъпили?




Потребителски аватар
vasstop
Гадфадъ'
Гадфадъ'
Мнения: 17178
Регистриран на: Сря 11 авг 2004 6:15
Автомобил: Golf 2 syncro
Двигател: 1P 1990
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот vasstop » Съб 20 апр 2013 23:11


Има специален инструмент за "изваждане" на вдлъбнатини, но струва доста пари и тенекеджията ти явно го няма.
Мога да ти препоръчам човек, който го има.


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот Harrry » Нед 21 апр 2013 10:24


Добре, ще съм ти благодарен за координати. Тук, или в лични както искаш.


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот teneketo » Вто 23 апр 2013 21:07


Апарата с който може да се извади вдлъбнатината на прага се нарича "обратен чук".
Ценат им варира от 800 лв. ( втора ръка ) до 2200лв. ново!
Явно твоя майстор няма въпросния апарат и това му е единствения начин да се справи. Все пак му прави чест ,че ти е обяснил как смята да го направи, а не да го наплеска.
Пожелавам успех :c020


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот Harrry » Вто 16 юли 2013 15:19


teneketo написа:Апарата с който може да се извади вдлъбнатината на прага се нарича "обратен чук".
Ценат им варира от 800 лв. ( втора ръка ) до 2200лв. ново!
Явно твоя майстор няма въпросния апарат и това му е единствения начин да се справи. Все пак му прави чест ,че ти е обяснил как смята да го направи, а не да го наплеска.
Пожелавам успех :c020

Като гледам никнейма, ти май с това се занимаваш? :c020


Потребителски аватар
Harrry
Мнения: 239
Регистриран на: Нед 16 апр 2006 10:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Магазин за авто-бои и лакове срещу КАТ-София.

Мнениеот Harrry » Вто 16 юли 2013 15:34


Наскоро гледах клипове в YoyTube, в които изравняват вдлъбнатини по каросерията с приспособление с П-образна форма и в средата бутало, което се залепва със силикон в най-вдлъбнатата точка. Като се изчака за захване силиконът, буталото се издърпва навън и изправя ламарината. Тук продават подобни по 20 лв. POPS-A-DENT се казва, има обаче много разновидности.
http://ozo.bg/offer_7257
Дали ще ми свърши работа? За 20 лв. мога и сам да опитам. Освен това, колата преди да я купя я е било град, та тия малки подбитости, по-явните, може би този метод ще ги излекува, дори без да се налага боядисване?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта