Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот pavkata » Сря 24 мар 2010 21:10


Който не му се чете цялото словоизлияние да преминава направо на последния ред.

Историята е банална:

Вече 3-та зима поред като запаля сутрин всички пластмаси в купето звънваха задружно поради грозната вибрация на купето.Не издържах психически повече и си казах ще си купя качествен тампон за двигателя ,ако ще и милион да струва.Спрях се на Лемфьордер - вносител ДаскаловКар,София,магазина на ул.Козлодуй до входа на наказателния паркинг,с информацията се сдобих от този форум.
Първо лошо впечатление ми направи,че веднага от вратата ми запредлагаха едно Вайко,което било "много хубаво(и по-евтино разбира се)" само че аз нищо не съм чувал за тази марка и питам:
-А лемфьордер може ли да ми предложите?
-Ами дааа,ама го нямаме в момента този тампон....
-А с поръчка не може ли ?
-Може...
Е защо трябва да им вадя думите с ченгел и да им се моля да ми вземат парите,все едно ми правят лична услуга? Може би защото зад гърба им има 3 стелажа с "вайко" ??
Второто лошо впечатление:
Пристигна тампона в уречения час на другия ден.Разглеждам кутията,пише си Лемфьордер,моя си номер според ЕТКА-та 1Н0нещо-си-дрън-дрън-дрън.Вадя обаче отвътре тампона и веднага забелязвам че върху него няма НИКАКВИ надписи.Нито къде е произведен в Турция ли, в Китай ли,нито номер на продукта какъвто и да е ,освен на едно единствено място добре познатия ни триъгълник с буквата L вътре.Да именно буквата L,а не бухалчето от емблемата.Попитах продавача:
- Каква трябва да е емблемата?Не трябва ли да има триъгълниче с бухалче?
- Мии не знам,май трябва да е триъгълник с буквата L вътре..
Да бе! Откъде пък ще знаят каква е емблемата в магазина на вносителя...?!! Но понеже гумата ми се видя доста мека и пореста платих 81лв,взех тампона и си тръгнах с много смесени чувства...
Монтирах тампона сам (вече нямам доверие на "майстори") без особени проблеми за 1 час.Запалих ииии... чудо!Просто не можах да си позная колата!Олекна ми на сърцето,че не са ме прецакали,нямаше я повече досадната вибрация.Двигателя се усещаше чак след 2500об/мин - не е лошо като за 2Е на 17г.Рекох си:брейй,брейй каква кола е била преди 17г. Първата седмица шофирах само с папмперс-в случай че се наакам от кеф.Втората седмица обаче гадната вибрацийка лека-полека се появи отново и кефа свърши....Хмм,помислих си,или чисто новия ми тампон се смачка,или пък двигателя ми е качил килограми?? Да,не вибрира толкова силно колкото беше преди,със стария тампон,ама и не е на европейско ниво,а цената си е съвсем европейска:80лв.=40EUR нали?

Хвана ме много на яд политиката на алчните ни вносители и всякакви продавачи на части-менте и полу-менте,дето все ние клиентите сме им криви,щото все сме търсели най-евтиното,а не качественото.Обаче какво става когато някой "заблуден" клиент като мене потърси нещо истинско и качествено и не се пазари за цената?!Знаят ли как да го обслужат и да му вземат парите така,че да остане доволен,а не да пише поредната тъжна история като тази?
Е ясно е,че сега вече ще си купя нов тампон на безумна цена от Юнитрейд или ПоршеИзток с ясното съзнание,че ще ми отрежат главата от джапанките,ако ще и пълна пластмаса да ми продадат ще знам че това е ОРИГИНАЛНА част.Ще ги дам тия пари без значение колко са според правилото,че кефа цена няма.А на ДаскаловКар им пожелавам докато харчат моите 80лв да им останат само от онези купувачи на евтинийки,дето след това им правят по 5 рекламации придружени със скандал.Дълго време си мислех дали да отнеса случая до Комисията за защита на потребителите,ама реших,че имам по-важни житейски проблеми от колата и някакъв тампон,пък и изхвърлих на петия ден касовата бележка.Доколкото знам обаче това е най-големия и посещаван форум в България.Сметнах,че ще има много по голям смисъл да драсна няколко реда тук и много повече хора да научат отколкото да водя обречена война.Крайно време мисля е дребнавите търгашки душици да осъзнаят че информацията е сила и ролята на форуми като този не е за подценяване.Всеки ден виждам как написаното тук намира отзвук в реалния свят-и сервизи,и магазини се съобразяват харесва ли им или не!Извинявайте,че толкова дълго стана ама и след 1 месец още ме е яд.

Колеги с повишено внимание купувайте от ДаскаловКар до ул.Козлодуй в София,не се доверявайте на всяка фирма за която някой е написал 2-3 похвални поста в този форум, и внимавайте с Лемфьордерите чиято емблема е с триъгълник с буквата L вътре и нямат други надписи.




KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот KirilGeorgiev » Сря 24 мар 2010 21:22


Всичко ми е ясно но незнам защо не отидеш до въпросния магазин и да видиш те какво ще кажат.


Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот pavkata » Сря 24 мар 2010 23:04


Какъв е смисъла ?


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот Danny boy » Чет 25 мар 2010 7:04


купи си тампон 2ра ръка оригинален от моргата,с уговорката че ако е кофти ще го върнеш.Не виждам що трябва да даваш маса пари за чисто нов със съмнително качество.В продава коли на части с лопата да ринеш..


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот The_Machine » Чет 25 мар 2010 9:14


Danny boy написа:купи си тампон 2ра ръка оригинален от моргата,с уговорката че ако е кофти ще го върнеш.Не виждам що трябва да даваш маса пари за чисто нов със съмнително качество.В продава коли на части с лопата да ринеш..


Батко, ти и накладки ли си купуваш 2-ра ръка? :screwy
Това е тампон - каучук е, старее, смачква се от работата на мотора... втората ръка според мен не е вариант... Вайко-та между другото слагаме доста и са си екстра (е, не съм слагал на моя кола, за да видя как са, но и аз мой фв нямам от над 2 години вече)


Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот pavkata » Чет 25 мар 2010 11:51


Danny boy написа:купи си тампон 2ра ръка оригинален от моргата,с уговорката че ако е кофти ще го върнеш.Не виждам що трябва да даваш маса пари за чисто нов със съмнително качество.В продава коли на части с лопата да ринеш..


Колега,аз втора ръка тампон си имам :) ,точно от него ще отрежа 1-2 шайби и ще подложа на въпросния лемфьордер и ще го използвам като преден тампон така че зян няма да стане ама що трябва да се занимавам с такива простотии?! От морга се купува врата или стъкло,ама баш тампон....

The_Machine написа:Вайко-та между другото слагаме доста и са си екстра (е, не съм слагал на моя кола, за да видя как са, но и аз мой фв нямам от над 2 години вече)


Аз против вайко-то лошо няма да говоря,защото не съм го пробвал.Въпроса е принципен: когато някой като мене иска все пак нещо качествено макар и по скъпо какво трябва да направи? София е голяма,не мога да тръгна да обикалям всяко дюкянче и магазинче,и без това те всички зареждат стока от няколко големи вносителя.Нали затова съществуват форуми като този?!За да обменяме информация и на всички да ни бъде лесно и удобно.
Просто се уморих с годините от "оригинални" части.Как може "Ауто плюс" да ми продават регулатор за налягането VDO за 136лв с изпилен номер и само на кутийката да пише VDO?! Да ок,работи и то добре,ама мога да покажа стария регулатор който е НАИСТИНА VDO за сравнение."Нелас Авточасти" ми продават TPS HELLA на който също само на картонената кутийка пише,че е HELLA :roll: То само като види човек отливката на пластмасата и почва да се чеши...Момчето ми е приятел от детството и не би ме излъгал за нищо на света-закле се че "това нещо е дошло от Германия".Подобен беше и случая с бензиновата ми помпа VDO (отново го пише на кутийката),ама беше много бърз "майстора" та не видях хубаво какво пише на корпуса,може би не случайно? Да не продължавам с тъжните примери...
Но всички Вие колеги притежатели на VW знаете,че на оригиналните части на VW-то едвали не и на болчетата пише Made in Germany,номера,дати и т.н. - няма такива партизански истории!!Същото важи и за тампона - всичките съставни части на стария ми тампон са в щампи VW Audi,Made in Germany,номера,дати и т.н. - от 100км му личи,че е оригиналния заводски,а на тоя лемфьордер-партизан няма един символ ?! Например биалетките ми са истински Лемфьордер си имат номера и надписи дори на гумените втулки,даже и емблема с бухалче макар че почти няма място за нея и 3-та година не са мръднали (скоро ги проверявах).А на този огромен тампон не се намери място за един надпис ?!?!
Сигурно е станало случайно ...
Кой е крив колеги ?! Ние балъците дето пазаруваме тия ментета или алчните вносители които поръчват от Китай,или може би на производителите вече не им пука за старите ни 15-20 годишни коли ?


KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2709
Регистриран на: Сря 18 мар 2009 13:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот KirilGeorgiev » Чет 25 мар 2010 15:07


pavkata написа:Какъв е смисъла ?

Е как какъв е смисъла да ти върнат парите или да ти дадът това за което си платил.


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот Danny boy » Чет 25 мар 2010 23:43


The_Machine написа:




Явно ме взимаш за голям олигофрен.Моят като не е сменян никога защо не се е разпърцал и нямам проблемите на колегата,явно се видя колко изкарват новите 100000000пъти по малко от моя дето е на 20години.
Накладките ми са 90лв ,ако те притеснява как спирам АТЕ купувал съм ги нови може да си спокоен като съм зад теб.
Поздрави и лека нощ,всеки сам си решава как да си спонсорира каляската.


Потребителски аватар
The_Machine
Мнения: 3558
Регистриран на: Нед 17 дек 2006 20:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот The_Machine » Пет 26 мар 2010 1:46


Danny boy написа:The_Machine написа:




Явно ме взимаш за голям олигофрен.Моят като не е сменян никога защо не се е разпърцал и нямам проблемите на колегата,явно се видя колко изкарват новите 100000000пъти по малко от моя дето е на 20години.
Накладките ми са 90лв ,ако те притеснява как спирам АТЕ купувал съм ги нови може да си спокоен като съм зад теб.
Поздрави и лека нощ,всеки сам си решава как да си спонсорира каляската.


Не съм искал да те обидя, извинявай за което.
Колкото по темата - има хора, които предницата им да тряска в дупките няма да усетят... всичко е до усет :)


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот WasteLand_TD » Пет 26 мар 2010 22:17


Отиваш, купуваш оригинален и си свиркаш.Аз съм се убедил много пъти!!
Навремето на Вентото ми 1.9ТД купих преден тампон Топран, пък после Лемфьордер точно от Даскалов.
Единия се смачка за няколко месеца, другия тресе та се не трае.По 50-60лв ли бяха не помня.
Купих от Unitrade тогава оригинален за 130лв, много пара беше.2004 година май.
Обаче.....няма вибрация , няма ала-бала, та до ден днешен, на брат ми жена му го кара Вентото.
Гледаш ги, гума като гума.......ама
Така с тия неща гледайте оригинал......щото иначе дразни....
На Голфчето ми 1.6тд смених два тампона преден и на скоростите с някакви си.........ми то по-добре от масажьор е в колата :) ама не ми дреме щото е временно тая кола :)


Потребителски аватар
pavkata
Мнения: 20
Регистриран на: Пон 21 мар 2005 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот pavkata » Пон 29 мар 2010 19:24


Ми така и направих колега - 130,96 лева (с ДДС-то) струва оригиналния в Юнитрейд за всички които ги интересува цената,поръчал съм го,чакам да ми се обадят и смятам,че това ще е края на този проблем.


Ka6iKa
Мнения: 199
Регистриран на: Пет 07 сеп 2007 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот Ka6iKa » Чет 08 апр 2010 16:00


Не се хаби колега попитаи някои който живее в региона на Свиленград дали и колко пъти е виждал ФИРМЕНИТЕ бусуве и на VW и MB и на голямите вносители както ги наричаш и тогава излиза истината ще си останем пияна държава винаги.


plamen_gr
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 13 дек 2009 21:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот plamen_gr » Чет 08 апр 2010 16:04


pavkata написа:Първата седмица шофирах само с папмперс-в случай че се наакам от кеф.

:lol: :lol:


Потребителски аватар
Сашо Белята
Мнения: 1748
Регистриран на: Пет 26 яну 2007 12:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Лясковец

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот Сашо Белята » Съб 14 май 2011 20:22


Да съживя темата. Аз съм напълно съгласен. В нашият град имат магазин всичко за БМВ. Отивам и питам за справка биалетки Лемфордер имали в наличност и цена. Казаха ми че няма тъйкато Даро Кар изпълнявали заявките и трябвало да се почака 2,3 дена. Викам ОК. А цена , цената е 45 лв бр :shock . Излезнах, прибрах се удома изнамерих контакт с Дару кар София и какво да чуя. Господине ние нямаме отношения с Даскалов кар Русе. Биалетки Лемфордер от дару кар 65лв !!! Биалетки Лемфордер Даскалов'кар 45лв от Даро Кар които нямат отношения никакви с Даскалов'Кар :063: Е Аджаба от къде са тея чудни части като не са от Дару Кар. ПОвече никога няма да стъпя в тоя магазин, препоръчвам и на колегите с БМВ да не се подвеждат. Не са лоялни към клиентите си !


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Предупреждение за ДаскаловКар - съмнение за менте Лемфьордер

Мнениеот zfa159 » Нед 15 май 2011 10:52


Юнитред та Юнитрейд.... mhihi Само да ви светна,че нямате идея колко много частимкоито продават, се купуват от Евро07...това го знам от много сигурен източник...Като искате да си вземете оригинална част - Порше.
:beer



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 157 госта