Реглаж преден мост ?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
IANSTO
Мнения: 208
Регистриран на: Пон 11 юли 2005 22:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот IANSTO » Сря 19 май 2010 11:19


sonyglobe написа:
IANSTO написа:Преди да започнеш се увери , че имаш скоба - та с която се монтират прожините . В противен случаи ще ти е доста трудно

Нямам скоба,но чесно да ви кажа и с нея става :)поне задните успях да ги сменя без скоба. heavy metal zork heavy metal zork heavy metal zork


Задните и аз съм ги сменял без скоба . Там наистина не е необходимо .
Но , за предните всички твърдят , че скобата е задължителна .

Пиши като ги смениш !




Потребителски аватар
sonyglobe
Мнения: 33
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 13:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот sonyglobe » Съб 12 юни 2010 22:53


IANSTO написа:
sonyglobe написа:
IANSTO написа:Преди да започнеш се увери , че имаш скоба - та с която се монтират прожините . В противен случаи ще ти е доста трудно

Нямам скоба,но чесно да ви кажа и с нея става :)поне задните успях да ги сменя без скоба. heavy metal zork heavy metal zork heavy metal zork


Задните и аз съм ги сменял без скоба . Там наистина не е необходимо .
Но , за предните всички твърдят , че скобата е задължителна .

Пиши като ги смениш !

Здр. Колега,днес смених амортисьорите и пак се оказа че скобата не е задължителна.Просто повдигаш колата максимално на крика като подлагаш нещо под спирачния апарат.Така пружината се събира,след като пружината е събрана я хващаш плътно с дебела тел(или поне това използвах аз), развиваш гаиките на тампоните и амортисьорa излиза със събрана пружина.След това вадиш стария,слагаш новия,наместваш тамппните и просто слагаш ;) лесно и разбирасе побългарено!


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот radotom » Съб 12 юни 2010 23:18


Е, да ;)
Навремето майсторите така сменяха нещата по/около пружините ;)
Ама мнооого се пазеха, щото скъса ли се или се развие някой от теловете и става весело! :lol: :lol:


ciril_1959
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 23 яну 2010 9:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот ciril_1959 » Вто 14 дек 2010 16:35


най добрия реглаж е в АДИ 95 на бул Вардар срашен стенд 3D върхът са


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот katmai » Нед 28 яну 2018 17:26


Здравейте колеги, да използвам темата и аз.
Сменях две предни пружини на Passat b5.5 и сега усещам че колата тегли леко на ляво. Преди не съм усещал да тегли , което ме навява на мисълта че има нещо общо.
Трябва ли да се прави реглаж на пасатеца след сваляне на пружините?


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Рвглаж преден мост ?

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 28 яну 2018 19:13


vanko_VW написа:
IANSTO написа:Аз до колкото знам не е необходим реглаж .


и защо така реши :screwy

viewtopic.php?t=86143 виж темата на колегата,на 3 снимка има два болта,те точно там се прави регулажа :wink:


Зависи какъв е пасата! Аз съм имал поне три Б3 и при амортисьорите няма какво да се настройва! :deal Двата болта долу не са в елипсовидни отвори, както е на някои голфове, а отгоре няма къде да се промени геометрията.

Друг е въпросът, че 2 пъти в годината за 10 лева ходя на стенд само да ми потърсят евентуални хлабини по предницата и задницата. Струва 10 кинта. Освен това си следя периодично износването на предните гуми, ако забележа неравномерно износване това е знак, че сходимостта не е наред!


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот Курт Деликуртев » Нед 28 яну 2018 19:16


IANSTO написа:Задните и аз съм ги сменял без скоба . Там наистина не е необходимо .
Но , за предните всички твърдят , че скобата е задължителна .

Пиши като ги смениш ![/color]


И аз съм сменял пружина на заден амортисьор на Б3 без скоби или вързване с тел по български!
:th_up
За предните обаче си купих скоба, която съм ползвал 2 пъти!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 28 яну 2018 19:55


katmai написа:Здравейте колеги, да използвам темата и аз.
Сменях две предни пружини на Passat b5.5 и сега усещам че колата тегли леко на ляво. Преди не съм усещал да тегли , което ме навява на мисълта че има нещо общо.
Трябва ли да се прави реглаж на пасатеца след сваляне на пружините?

Принципно при смяна на пружини и амортисьори на Б 5.5 не би трябвало да окаже влияние, но е възможно заради по широките отвори за шпилките на горния тампон да се е променил ъгълът на самия амортисьор въпреки, че има пин за центриране. Може и после да не са стегнати в работно състояние амортисьорите към носачите. На мен ми се появява теглене в ляво като сложа джантите със зимните гуми, но като цяло е хубаво да минеш реглаж на предница. Дори и нищо да не се е променяло реглажът с нашите пътища е препоръчителен на 10-15 хил км.
Курт Деликуртев написа: Аз съм имал поне три Б3 и при амортисьорите няма какво да се настройва! :deal Двата болта долу не са в елипсовидни отвори, както е на някои голфове, а отгоре няма къде да се промени геометрията.

Продължаваш да се изказваш неподготвен приятелю. Точно на Б3 отворите за болтовете към шенкела са разширени и от там се регулира страничния наклон на колелото. На някои голфове това става също от амортисьора, но има и модели на които страничния наклон се прави от шарнира. Неговите 3 болта са в елипсовидни отвори към носача

Относно свалянето и свиването на пружини с тел. Всеки има сам правото да се убие и да се мъчи преди това. Аз също съм се мъчил с тел, въпреки че е опасно.
Искам да видя смяна на предна пружина на мерцедес 190 с тел. Да не приказвам за пружините на бмв с двойно действащите амортисьори в тях. С тел е абсурдно да се сменят. То и с обикновените скоби дето са по две е адски трудно
А относно майсторите, всеки уважаващ себе си майстор, който си изкарва хляба с това би трябвало да има скоба от този вид
Изображение


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот Pet_rov » Пон 29 яну 2018 9:59


На В3 и В4, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се прави реглаж на преден мост след смяна на амортисьори. А за останалото Одата е абсолютно прав. Това не ви е Москвич или Лада да си правите експерименти с телове и подпиране на апарати.


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот katmai » Вто 30 яну 2018 14:01


К.Одаджийски написа:
katmai написа:Здравейте колеги, да използвам темата и аз.
Сменях две предни пружини на Passat b5.5 и сега усещам че колата тегли леко на ляво. Преди не съм усещал да тегли , което ме навява на мисълта че има нещо общо.
Трябва ли да се прави реглаж на пасатеца след сваляне на пружините?

Принципно при смяна на пружини и амортисьори на Б 5.5 не би трябвало да окаже влияние, но е възможно заради по широките отвори за шпилките на горния тампон да се е променил ъгълът на самия амортисьор въпреки, че има пин за центриране. Може и после да не са стегнати в работно състояние амортисьорите към носачите. На мен ми се появява теглене в ляво като сложа джантите със зимните гуми, но като цяло е хубаво да минеш реглаж на предница. Дори и нищо да не се е променяло реглажът с нашите пътища е препоръчителен на 10-15 хил км.

Минах реглаж, но файда нямаше. Минах и за баланс на гуми(смениха и предни със задни) пак дърпа надясно. Гледаха ми окачването и няма хлабини. В рейката също няма хлабина.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот Pet_rov » Вто 30 яну 2018 14:10


Много странно - дали регулировката е направена както трябва?


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот katmai » Вто 30 яну 2018 14:20


Ходих в Маргела на ботевградско. Преди съм ходил там бях доволен. Тоя път беше друг човека ама... то нали е някаква машина и тя им показва всичко, то аз като гледам няма какво да се обърка...


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот Pet_rov » Вто 30 яну 2018 14:29


Не знам, колега, на мен един и същ човек ми регулира предниците на колите вече 25 години, със стар стенд, оплакване съм нямал.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 30 яну 2018 15:05


В Маргел на ботевградско правят хубави реглажи, аз съм карал няколко коли там за реглаж, но все при един и същ майстор, един гологлав, живее във Враждебна


Потребителски аватар
katmai
Мнения: 315
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 19:32
Автомобил: VW Passat B8 Alltrack
Двигател: 2000 BiTDI CUAA
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот katmai » Вто 30 яну 2018 15:24


Довечера ще разменя предните гуми, пък да видим...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: krasimir.rilski и 40 госта