Реглаж преден мост ?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
krekercho
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 04 дек 2012 23:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bulgaria

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот krekercho » Пет 07 юни 2019 15:08


Аз лично съм патил не веднъж от некачествен реглаж на преден мост на моето голфче и са ме вкарвали в преразход следователно за нови гуми.. не съм на "ТИ" с колите но вече година си джиткам без проблем колата заспа и при смяна гуми не бяха изпилени по ръбовете мога да препоръчам къде ми свършиха работа в Люлин на обелско шосе 20 сервиза е 6+ и ти дават карта с 6 месеца гаранция хората и дори при смяна на окачване имаш 1 безплатен реглаж! :bowdown :th_up




Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот MiroKirev » Сря 07 дек 2022 10:05


По повод заглавието
Реглаж преден мост ?
Да попитам и аз къде може да се направи читав реглаж, понеже както знаете, реглажа на пасат В5.5 няма нищо общо с останалите коли, именно заради многоточковата сложнотия, която са я мислили на времето... за да подкрепя, това, което казвам, давам линк!
https://www.drive2.ru/l/9744750/
Та ходих на няколко центрове (в Перник на Юри Гагарин, където УЖ е 3D и на Струма едно сервизче// в София на 6+ на Практикер-Люлин) и колата или ходи на ляво или на дясно, но никога не държи право и леко съм изнервен вече, да ми обясняват, че колата била блъскана, усуквана и минавана под валяк и после изправяна... само и само да оправдаят некъдарността си :banghead
Та моля, кажете някъде, където го разбират това окачване, щото наистина реглажа е малко по-сложен (като вече изчел горния линк) и да ходя и да ми направят качествен реглаж! :cry


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот fur1ous » Сря 07 дек 2022 10:09


В София, кв. Дружба, сервиз експрес2, на ул. „Амстердам“ 8
Би трябвало да се справят, доста известни са с реглажа си, може да провериш в гугъл.

Не съм ходил точно с Пасат Б5.5, но с каквото съм отишъл до сега, не е имало проблем, обаче може да си сигурен, че това няма да им е първия пасат б5.5


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот MiroKirev » Сря 07 дек 2022 11:33


22.jpg
- там?
Ще отида задължително и ще пиша!


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот fur1ous » Сря 07 дек 2022 11:34


Да, там е, само с час е да знаеш. Трябва да запазиш онлайн или по телефона. Първото хале от към улицата е за реглаж.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот tdi fen » Сря 07 дек 2022 12:37


а в Люлин на тунела стават ли ?


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот MiroKirev » Сря 07 дек 2022 13:20


tdi fen написа:а в Люлин на тунела стават ли ?

не съм пробвал там (последно там пробвах преди 5 години, като имах едно саксо, но не останах и от там доволен, два пъти се връщах и се отказах), но помня, че хвалеха човека, че правил кадърен реглаж на джипове, но пак да кажа - окачването на пасата е сложно и не става с "регулярния" реглаж... затова съм дал и линк, за това как става!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 08 дек 2022 7:49


Многоточковото окачване на пасат няма какво толкова да му се регулира, сходимост на колелата от накрайниците, само и единствено при правилно монтиран преден мост обаче.
А смея да твърдя, че на пръстите на едната ръка се броят майсторите които ще тръгнат да правят реглаж намествайки моста първо. Те всички кривини ги обират със сходимостта на колелата и карай не се плаши.
Във въпросния сервиз експрес две сме изпратили много клиенти зя реглаж и никой не се е оплаквал, но моата и на братчеда колата теглят на ляво. Не много, но се усеща. Там е на ишлеме, излиза един, вкарваш ти, седиш вътре в колата и държиш волана и така. Намери читав майстор да намести правилно предния мост с подходящ инструмент и ччак тогава търси реглаж


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот MiroKirev » Чет 08 дек 2022 9:25


К.Одаджийски написа:... Намери читав майстор да намести правилно предния мост с подходящ инструмент и ччак тогава търси реглаж

- сега тука леко се притесних... как така да намести предния мост?
- то не се ли прави цялото това нещо точно в такива центрове за реглаж или са отделно?


Потребителски аватар
MiroKirev
Мнения: 93
Регистриран на: Пет 27 авг 2021 7:07
Автомобил: Passat B5 variant 4motion
Двигател:
Местоположение: Перник-София

Re: Реглаж преден мост ?

Мнениеот MiroKirev » Чет 08 дек 2022 9:34


... сам си отговорих на въпроса ... различни неща са!
Ок, благодарско на колегата К.Одаджийски за насоката, ще потърся сервиз и ще проверя
Прикачени файлове
1111.jpg



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 145 госта