Газови уредби - Ланди Ренцо

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
hhffgg
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 29 сеп 2012 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: шумен българия

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот hhffgg » Съб 29 сеп 2012 8:58


Дюзите на ланди са голямо менте след 30000км започват да издишат и колата не върви добре и на бензин и в сервизите на ланди във Варна и Шумен те пращат да си оправиш колата първо на бензин което няма как да стане при положение че компютъра се шашка и започва да изключва цилиндри и можеш дори основен ремонт да направиш и така изтича гаранцията и пиеш студена вода освен че си дал 1000 лева за подмяна на всевъзможни датчици и диагностики се принуждаваш и да изхвърлиш прехвалената рейка на ланди ренцо която струва 500 лева




Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13422
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот kris11 » Нед 21 окт 2012 19:39


hhffgg написа:Дюзите на ланди са голямо менте след 30000км започват да издишат и колата не върви добре и на бензин и в сервизите на ланди във Варна и Шумен те пращат да си оправиш колата първо на бензин което няма как да стане при положение че компютъра се шашка и започва да изключва цилиндри и можеш дори основен ремонт да направиш и така изтича гаранцията и пиеш студена вода освен че си дал 1000 лева за подмяна на всевъзможни датчици и диагностики се принуждаваш и да изхвърлиш прехвалената рейка на ланди ренцо която струва 500 лева


! мнение и вече много компететно Ти къде ходи да ти монтират уредбата? По твоята логика вече тр да си купувам нова рейка и дюзи :Mr Green Fun


Потребителски аватар
siso_k
Мнения: 1221
Регистриран на: Вто 10 авг 2010 9:29
Автомобил: 1999 VW Golf
Двигател: AKL
Местоположение: Ветровития град
Контакти:

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот siso_k » Пет 16 ное 2012 21:11


На сестра ми колата е с Ланди-ренцо - така е дошла от Италия. 10000 за едно лято откакто е купена и върви като оса. Преди това не е ясно колко е минала и дали рейката е била сменяна. Сега мисля и аз да слагам Ланди.


Потребителски аватар
cgozzie
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 24 юли 2019 23:40
Автомобил: Seat Altea 2008
Двигател: 1 6 BSE
Местоположение: Варна

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот cgozzie » Чет 25 юли 2019 0:20


Аз също ще изкажа мнението си,купих си сеат алтеа 2008 вкаран от вънка с ренцо ланди висок клас.И така почнах да е карам на бензин върви бяга че се къса,но на газ не върви както на бензина.Отивам при наще майстори от варна съм,почват се едни диагностики гледам го аз базика се там незнайно даже и той самия не знае какво да прави.И така след 1 час лутане ме накара да си сменя цял комплект инжектори.Смених ги дадох 400лв за тях като ме убеждаваше че колата ще върви както на газ така и на бензин.Та така тръгвам аз да карам излизам на магистралата и ко нищо същата работа.Връщам се и им казвам че ефект нулев.Да не бъда груб му викам сега какво правим той ми повиши тан с отговора колата ти не е наред на бензин.Аз го карам да се качи лично да е кара на бензин и после да е кара на газта та да види за какво съм се върнал.Излиза той кара и сам се убеди че на бензин въри като луда а на газта просто вехне.Да не се карам викам си след като спряхме на сервиза и ми вика пича отиди на ваг да ти е закачат нещо не било наред с колата на бензин.Викам му какво не е нареб пич виждаш че на бензин бяга а на газ умира той не е от мен проблема бил направил сичко като си е било по оригинал за мотнажа на това газово търси си проблема другаде и това беше прибра се.И какво направих ходих при мои хора да е видят закачиха е и ми казват колата ти е без грешки всичко е тип топ на бензина..Връщам се при тях на другия ден и им казвам че колата е наред от сякаде на бензин.Излиза негов колега и почва се ново лутане от тяхна страна ко става с тва газово.30мин цъка гледа ко гледа и той не знае отива при колегата си нещо там си шушнат без да ги чувам връща се и ми казва трябва изпарителя да го обслужим с нови мембрани и там каквото си му е нужно.Но ми изкара една цифра и после вика ами той новия бил с 100лв още и взимам цял нов.Така аз нали се вярвам и съм душа човек казвам му слагай чисто нов.Слагат ми нов и гарантира че вече всичко ще е огън би дет се вика.Слагат плащам пак като поп и излизам от се рвиза с надеждата че вече всико ще е ок.Пак излизам на магистралата и братлета ко да кажа ефект нулев.Тук вече изпуших и се връщам бесен готов и да ги млатя и двамата ама яко.В момента в който се качвам явно са ме видели че се връщам и са знаели ко ще последва излиза 1 момиче и казва че са си заминали.Чакам ги аз сутринта рано пред сервиза яко ги набрах и двамата и казвам или оправяте да върви или ми връщате парите на момента.Седнах да пия кафе до тях на бара и зачаках да ги гледам какво ще правят.Колата е закачиха пак да гледат малоумниците и след 30мин отивам и чакам отговор.Като най-големия им там монтажист експерта им демек дет се има за такъв ми казва от наша страна сме направили всичко както трябва и проблема не бил в тях представяте ли си ко ми говори тоз малоумник.Виждат ме че всеки момент ще ги овършея яката както аз си знам и ми казват че парите няма как да ми ги върнат.И тримата ми излизат и ми викат ние си свършихме работата проблема ти е от колата и за най голям смях ми казват господине ако ще ни създавате проблеми ще извикаме полиция.Та така цялата история с майсторите на ренцо ланди.Тук идва най хубавата част отивам в друг сервиз за газови уредби там момчетата след не повече с оглед около 15мин ми казват така утре ти слагаме нов компютар с окабеляването и мап сензор и обд знаете за какво е марка не споменавам.Всичко това ми излезе още 450лв на следващия ден и след монтирането боже каво да ви кажа само докато тръгна 1-2-3 унемях та карам излизам на магистралата и колата така вървеше дори с 1 идея в повече от колкото на бензина.Така че който ми хвали тази марка нека с радост да си монтира ренцо ланди и успех дано му тръгне.Извинете ме че пиша без запетайки и прочие просто сам бесен на тия и ме мързи да пиша както трябва.Важното е аз да си кажа що иде реч за тази марка газово. :bishop :bishop :bishop


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот buller » Чет 25 юли 2019 7:55


Колега cgozzie, проблемът не е в марката, а в това, че сте купил кола с вече монтирана газова на стотици хиляди км.
Досега не съм имал случай около мен, в който някой да е купил кола с газ (от чужбина) и да е доволен. Дали ще са течни фази, дали ще са скъпите BRC/Landi Renzo, всичките почнаха да сменят части и някои дори продадоха колите.
Аз карам втори автомобил с Landi Renzo, предният дори бе чипосан, а газовото си вървеше дори без допълнителни настройки! Но, всяка една от тях бе монтирана нова. Имам грубо 100 000 км. с ГИ и оплакванията ми са били свързани само с течове на антифриз след 3-4 години от маркучите за изпарителя.
Същевременно, 5 различни коли на мои приятели са минали през сервиза на Ланди на Ботевградско шосе в София и нито един не се оплака.
Както съм казвал и в други теми - не са важни толкова компонентите, а качествения монтаж. Ако от самото начало бе изкорубил всичко от старата система и бе сложил нова - щеше да си доволен :th_up


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот ivuchev » Чет 25 юли 2019 8:46


cgozzie написа:А

Колега какъв компютър ти сложиха с обд


Потребителски аватар
cgozzie
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 24 юли 2019 23:40
Автомобил: Seat Altea 2008
Двигател: 1 6 BSE
Местоположение: Варна

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот cgozzie » Съб 27 юли 2019 11:14


Да има обд колега но ме съмнява че нещо по веригата се е прецакало за да не ми върви добре и с тоз огромен разход който ми дава.Макар че му смениха нов изпарител и дюзи пак е същата история.Вече съм се записал за чисто ново газово махам го тва и се надявам след това всичко да си дойде на мястото.Забравих да спомена мотора ми е 2.0FSI 150кс.Мислех да го чипна в русе или в софия но ми казват че щом ще се кара на газ нямало смисъл да се слага чип вие какво ще кажете ще има ли ефект от чипа и да е карам на газ...


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот muns61 » Съб 27 юли 2019 16:34


Smeagol написа:Колега cgozzie, проблемът не е в марката, а в това, че сте купил кола с вече монтирана газова на стотици хиляди км.


Много вярно, ала малко хора го проумяват.


Потребителски аватар
ivuchev
Мнения: 847
Регистриран на: Чет 24 дек 2009 23:58
Автомобил: Vw polo 1 4 8v + vw sharan 1 8 T
Двигател: АКК -2000 --------АWC -2004
Местоположение: Перник

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот ivuchev » Съб 27 юли 2019 17:55


Човека е сменил изпарител рейка и дюзи . Кво да смени друго колата май.
Според мен чип и газ не вървят ръка за ръка. Ако искаш да връви яко слагай чип и махай газта.
Този мотор е с директно впръсване и газта е доста сложна за изпълнение и настройка най вече. Чел съм че се прави така да впръсква и по малко бензин с газта , ако е така махай я че не е никак рентабилно .
Другия вариант е с течна фаза , там единствения проблем който създава е помпата в бутилката.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот buller » Съб 27 юли 2019 21:43


ivuchev написа:Човека е сменил изпарител рейка и дюзи . Кво да смени друго колата май.

Компютър, маркучи, евентуално бутилка и евросонда, абе всичко :mhihi
На двама приятели им махнаха холандските газови с директно впръскване и сложиха нормални инжекциони, за по-малко пари отколкото би излязъл ремонтът на VIALI-то. Всеки си преценява, но проблемът тук не е марката, а многото км изминати с този комплект.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Газови уредби - Ланди Ренцо

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 29 юли 2019 11:01


Не знам какви са тия комплект инжектори на Ланди за 400лв?
Наскоро приятел купи БМВ Е39 520,два инжектора не работят.
Съвета беше,Иди монтирай нова АГУ.
6х120лв за инжектори.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта