Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот 777 » Пет 11 фев 2022 11:47


D_Trefy написа:Медина Мед ми продаде KLEBER топъл регенерат за нова гума и след това ми отказа рекламация. Пазете се, далече от Медина мед, не са коректни. Дори започнаха да ми се представят като MICHELIN.

Как става този номер, че нещо ми е съмнително. Пише Клебер отстрани и виждаш, че е регенерат ли? За една бройка ли става дума и каква беше цената?




powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот powerade » Пет 11 фев 2022 11:48


Мани го тоя, той си мисли, че потребителите във форума са от олигофрен нагоре....
Нищо не е казал конкретно (Медина Мед правят регенерат на товарни гуми, може такива да е купувал регенерирани с основа на Клебер)
Щото Клебер НЕ правят леки гуми регенерат.
Някакъв никакъв е тоя пич.
Иначе за регенерата (топлия на леки гуми) ако е направен ок, гумата си е екстра - карах една зима RIGDON немски копия на Conti TS780 (шарка тип пчелна пита). Адската гума на утъпкано и лед, ако не ми бяха блъснали колата и не бях я продал с тях, щях да продължа да ги карам. После така и не намерих да си купя пак (бяха ги изкупили в Практикер)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот 777 » Пет 11 фев 2022 12:08


Щом споменават Мишелин, вероятно основата е Мишелин. А като стана дума за товарни - може и товарна да е гумата, няма подробности. Ако Клебер имат лента за регенериране и цената е била като за регенерат, не виждам къде е драмата. И ако става дума за товарна гума. При регенерата главният проблем е, че понякога стават много зле за баланс. Т.е. въпрос на късмет каква бройка ще уцелиш.


vandu
Мнения: 697
Регистриран на: Пон 30 юни 2014 10:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот vandu » Пет 11 фев 2022 14:50


може ли да се познае по нещо че гумата е регенерат ?


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот powerade » Пет 11 фев 2022 15:45


Топлия регенерат за леки коли СА ЗАДЪЛЖЕНИ да опишат на самата гума, че е регенерат. Става най-често със следните надписи или знаци
1. Retread
2. Regrooved
3. Разни там еко простотии като листенца, клончета и прочее
Иначе се познава по по-грубата изработка, малко по-тежки са и по това, че основата отвътре може да е различна гума (личи си, че е стара гума като погледнеш отвътре.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 49 госта