Ремонт на шибидах - Къде и как

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Ремонт на шибидах - Къде и как

Мнениеот tatenceto » Чет 10 фев 2005 11:55


порових се в търсачката но не открих нищо за ремонт на шибидах та 9ако някой знае нещо да казва мерси




Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Пон 04 апр 2005 13:54


какъв ти е проблема ? Щото аз преди десетина дни се сборих с един шибедах на Голф ІІІ . Е поуморих се да бъркам като генеколог , но резултата беше успешен .


Потребителски аватар
jiks
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jiks » Вто 05 апр 2005 9:10


Като отворихте въпроса, дали знае някои откъде мога да си купя само водачите или пък цял ел.шибидах ама на разумна цена ???


Потребителски аватар
tatenceto
Мнения: 781
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот tatenceto » Вто 05 апр 2005 12:43


teneketo написа:какъв ти е проблема ? Щото аз преди десетина дни се сборих с един шибедах на Голф ІІІ . Е поуморих се да бъркам като генеколог , но резултата беше успешен .
колата ми е 2ка и шибидаха като е затворен при определени обороти е доста шумен :roll: но с тази техника съм на ВИ а не ми се ще да се ровя просто за идеята за да не си остана с отворена покривна система


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Сря 06 апр 2005 8:32


teneketo написа:какъв ти е проблема ? Щото аз преди десетина дни се сборих с един шибедах на Голф ІІІ . Е поуморих се да бъркам като генеколог , но резултата беше успешен .



...а можеш ли да ми кажеш от къде започваш да сваляш тапицерията на тавана. Как се свалят пластмасите по гредите на купето, къде има щипки, яупят ли се лесно ...?


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Сря 06 апр 2005 8:38


jiks написа:Като отворихте въпроса, дали знае някои откъде мога да си купя само водачите или пък цял ел.шибидах ама на разумна цена ???


Цената на тези водачи никак не е разумна в Унитрейд. Други обаче не могат да ги доставят нови. В петък проверих за цената 271.02 лв. и една седмица доставка.
Руснаците пишат, че там ги продават по 35 до 50 долара, а един обяснява че от Германия са му купили за 36 евро.


Потребителски аватар
jiks
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jiks » Сря 06 апр 2005 10:19


Със сигурност цената не е разумна :shock: , аз съм пообиколил доста морги по София, но никъде няма ел.шибидах. Някои да е виждал да е чувал за нещто такова ???


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Сря 06 апр 2005 10:19


...а можеш ли да ми кажеш от къде започваш да сваляш тапицерията на тавана. Как се свалят пластмасите по гредите на купето, къде има щипки, яупят ли се лесно ...?

Значи ако става дума за Голф ІІІ - тия коли дето са по колонките са на щипки , като в задния си / преден край ( там където се закачат за средната колонка ) имат винт. Та за да махнеш този винт трябва да разтапицираш колонката . Малко гадна работа е . Горната част на тапицерията която стига до тавана е на щипка а и се захваща при уплътнението за вратите . После с една отверка и с много страх хочваш да подпъхваш под лайсните и там където се държат се напъва малко , за да излязат щипките .
Внимавай като разкачаш и махаш тапицерията от тавана да не се счъпи , че е като вафла .
Късмет !!!!!!


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Сря 06 апр 2005 10:45


jiks написа:Със сигурност цената не е разумна :shock: , аз съм пообиколил доста морги по София, но никъде няма ел.шибидах. Някои да е виждал да е чувал за нещто такова ???


и аз търся цяла зима. В момента съм намерил един, но му искат 200 лв. Ако успея да го смъкна на 150 - 160 лв ще го купя. При мен е счупен левия водач. ако ти си за десен ще говорим след след като оправя моя.


Потребителски аватар
jiks
Мнения: 120
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 8:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jiks » Сря 06 апр 2005 13:18


Десен е да, ще чакам да оправиш твоя !!!


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Нед 10 апр 2005 16:14


teneketo написа:какъв ти е проблема ? Щото аз преди десетина дни се сборих с един шибедах на Голф ІІІ . Е поуморих се да бъркам като генеколог , но резултата беше успешен .


Колега , аз днес се боря с моя (Г3) и имам проблем...
Хоризонталното движение се изпълнява при отваряне , но като започне да се връща палчето с колелцето изпуска водача и се отваря по-рано. Ако наясно как може да се регулира ориентираи ме.


Потребителски аватар
Кольо
Мнения: 16
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 15:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Кольо » Пон 11 апр 2005 21:15


Моят хубостник (Golf 3, електрически) пък спря да се отваря хоризонтално - напред и назад. Цяла зима си работеше, а точно когато ми трябва - само нагоре и надолу. :( Някакъв там (махленски "разбирач") го гледа и каза, че трябвало да се изпилят някакви екстри (не разбирам какви точно, но едни сребристи и приличат като половинка щипка - намират се приблизитено в средата на люка) и щял да заработи отвово, Screwy но мен ме съмнява. Та и аз искам да питам: Има ли в София някой сервиз, където да отстраняват такива проблеми и ако да - адрес, телефон и т.н.? Желателно е да работят събота и/или неделя, че през останалото време няма как да стане.


Потребителски аватар
teneketo
Мнения: 442
Регистриран на: Вто 13 юли 2004 14:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот teneketo » Вто 12 апр 2005 10:14


Колега , аз днес се боря с моя (Г3) и имам проблем...
Хоризонталното движение се изпълнява при отваряне , но като започне да се връща палчето с колелцето изпуска водача и се отваря по-рано. Ако наясно как може да се регулира ориентираи ме.

Нещо неможах да те разбера Screwy . За да се ориентирам обаче май ще е най-добре да го видя на място , но пак не ти давам гаранция , че ще мога да го оправя .


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Вто 12 апр 2005 10:26


аз съм го свалил от колата и мога да го пренасям. Ако ти е удобно тези дни мога да ти го донеса да го погледнеш, а ако искаш може и ти да дойдеш. Както ти е удобно. Аз съм в Лозенец.


ila
Мнения: 987
Регистриран на: Чет 25 ное 2004 17:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот ila » Чет 28 апр 2005 14:50


Ако занаех, че този шибидах е такава "мечка" нямаше да се занимавам с него.

Накрая намерих един майстор, който само с това се занимава и днаска ЗАРАБОТИ ТОЗИ ШИБИДАХ !!!!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Tsankovski и 165 госта