Ремонт на шибидах - Къде и как

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Сря 07 юни 2006 12:50


От днес и аз имам работещ шибидах, оправен от майстора на Царибродска 100!

Проблемът беше, че работеше нагоре и обратно надолу, но не можеше да се отвори назад. При опит за преместване назад се усеща подаването на сигнал към двигателя, преместване на 4-5 милиметра и отказане на повече - до следващото натискане. В горещи дни, с многократно натискане можеше да се отвори и затвори. В студени изобщо не помръдваше.

Проблемът беше в мотора, със смяна на (? защитата май) всичко се оправи за един час и 20 лв.

Препоръчвам го на и на други колеги (vasko_65)
А също и темата Ремонт на шибидах и отстраняване на течове.




robroi
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 28 юни 2007 22:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот robroi » Чет 05 юли 2007 20:04


ila написа:Адреса е:

Ул. Царибродска 100 , тел. 0898696522

Намира се до пазара Димитър Петков на новия път където е кино Арена. Влиза се от кръстовището на Константин Величков по посока ЦУМ. Мисля че беше на втората малка пресечка почти на самото кръстовище.

Майсторът се казва Васко и има стандартна цена 100 лева. В тях влизат труд 50лв и части каквито е необходимо за др 50. Каза ми , че имам Гаранция 1 година на частите които е сменял.


Много доволен:)
200 лева за почти пълна подмяна на шибидаха - сега работи като швейцарски часовник:P


Andrew
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 26 юли 2007 10:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

отлепено стъкло на шибидах

Мнениеот Andrew » Нед 29 юли 2007 12:22


Здравейте колеги,
Моля за помощ относно моя проблем за шибидаха/Голф ІІІ-1992 г./
По време на движение се отлепи стъклото на шибидаха откъм челната страна и се обърна на 180 градуса. Бихте ли ме посъветвали дали мога да се справя сам с проблема или да търся сервиз?
Благодаря предварително!


emocd
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот emocd » Пет 10 авг 2007 8:37


Здравети на всички,
И аз имам следния проблем с Голф3:
Ел. Шибедаха ми насича през равни интервали около 5 см,
Същия проблем го имам и със задните ел. стъкла
Вървят на импулси и се свалят от горе на долу и обратно с многократно натискане.
Почти съм сигурен че причината се крие в постояннотоковата защита (представляваща най-вероятно термо пластина)на моторчетата.

Та въпроса ми е, някой може ли дами каже каде се намира тази токова защита, до самите моторчета във вратите и шибедаха или някаде по таблото с релетата и бушоните, че не ми се отварят корите и да се окаже че не е там.


katri71
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 7:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот katri71 » Сря 15 авг 2007 14:53


Да колега и аз имам същия проблем с ел. стъклата-много е досадно и на мен ми казаха,че е от защитата на ел. моторчето,така че който може да даде повече инфо по въпроса нека го направи.


Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Чет 16 авг 2007 9:29


Въпросната защита се намира в блока с мотора - под балата пластмаса, където са копчетата на шибидаха и плафона. Майстора свали само него и после ми го монтира. Не съм го правил аз самият, за да дам повече инфо ;)


Потребителски аватар
Saider4o
Мнения: 128
Регистриран на: Съб 15 дек 2007 22:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Saider4o » Съб 22 мар 2008 19:59


Някой зне ли дали тоя "сервиз" на Царибродска работи в неделя да прескокна утре защото от 2 месеца си карам със "заварен" ел. люк :)
да отида и да вида кви пари ще ми земат да ми сменат левия водач :) и да го направат да се движи напред и назад защото откакто съм купил колицата(Гофл 3 2Е) люкчето движеше само нагоре- надолу а назад само се смъкваше задната му част и дотам :) :)


Потребителски аватар
jimmy_23
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jimmy_23 » Вто 25 мар 2008 15:21


Saider4o написа:Някой зне ли дали тоя "сервиз" на Царибродска работи в неделя да прескокна утре защото от 2 месеца си карам със "заварен" ел. люк :)
да отида и да вида кви пари ще ми земат да ми сменат левия водач :) и да го направат да се движи напред и назад защото откакто съм купил колицата(Гофл 3 2Е) люкчето движеше само нагоре- надолу а назад само се смъкваше задната му част и дотам :) :)

и аз имам същия проблем но чак сега видях темата и в събота заминавам да го правят :wink:


Потребителски аватар
jimmy_23
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот jimmy_23 » Пон 31 мар 2008 13:52


jimmy_23 написа:
Saider4o написа:Някой зне ли дали тоя "сервиз" на Царибродска работи в неделя да прескокна утре защото от 2 месеца си карам със "заварен" ел. люк :)
да отида и да вида кви пари ще ми земат да ми сменат левия водач :) и да го направат да се движи напред и назад защото откакто съм купил колицата(Гофл 3 2Е) люкчето движеше само нагоре- надолу а назад само се смъкваше задната му част и дотам :) :)

и аз имам същия проблем но чак сега видях темата и в събота заминавам да го правят :wink:

Така вече мога и аз да се похваля със работещ шибидах човека е много точен и работи много добре
Адреса е:
Ул. Царибродска 100 , тел. 0898696522


Потребителски аватар
Batmirko
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

...

Мнениеот Batmirko » Сря 02 апр 2008 2:32


jimmy_23 знаеш ли къде ти бяха счупванията, защото аз се боря с моят от онзи ден, водачът го събрах и движи без проблем обаче счупих едно от ушите (които се движат в канала) на детайла който е дърпан ( този с металната човка която се прикачва от водача когато отваря изцяло назад ) и оттам се появиха много странни ефекти (пуска го по рано и се получава разминаване в движението на ляв- дясен - т.е лошо) :)

Ако някой е разглобявал може да разбере какво съм написал :lol:


Потребителски аватар
jimmy_23
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ...

Мнениеот jimmy_23 » Сря 02 апр 2008 9:42


Batmirko написа:jimmy_23 знаеш ли къде ти бяха счупванията, защото аз се боря с моят от онзи ден, водачът го събрах и движи без проблем обаче счупих едно от ушите (които се движат в канала) на детайла който е дърпан ( този с металната човка която се прикачва от водача когато отваря изцяло назад ) и оттам се появиха много странни ефекти (пуска го по рано и се получава разминаване в движението на ляв- дясен - т.е лошо) :)

Ако някой е разглобявал може да разбере какво съм написал :lol:

Ами изобщо незнам какво му е било просто го закарах човека го поправи до следобяд и така sorry че немога да ти помогна


stan40
Мнения: 54
Регистриран на: Съб 12 апр 2008 0:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ...

Мнениеот stan40 » Съб 12 апр 2008 0:40


jimmy_23 написа:
Batmirko написа:jimmy_23 знаеш ли къде ти бяха счупванията, защото аз се боря с моят от онзи ден, водачът го събрах и движи без проблем обаче счупих едно от ушите (които се движат в канала) на детайла който е дърпан ( този с металната човка която се прикачва от водача когато отваря изцяло назад ) и оттам се появиха много странни ефекти (пуска го по рано и се получава разминаване в движението на ляв- дясен - т.е лошо) :)

Ако някой е разглобявал може да разбере какво съм написал :lol:

Ами изобщо незнам какво му е било просто го закарах човека го поправи до следобяд и така sorry че немога да ти помогна


А я кажи колко ти взе и какъв точно ти беше проблема, сега как е?


Потребителски аватар
Batmirko
Мнения: 305
Регистриран на: Сря 24 окт 2007 20:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот Batmirko » Нед 13 апр 2008 1:07


Аз го закрепих :D Finally ще кача снимки но тук не е много подходящо, за "направи си сам е..." ;)

http://forum.vwclub.bg/viewtopic.ph ... 23#1145223


Потребителски аватар
jimmy_23
Мнения: 32
Регистриран на: Чет 07 юни 2007 15:49
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: ...

Мнениеот jimmy_23 » Сря 16 апр 2008 20:48


stan40 написа:
jimmy_23 написа:
Batmirko написа:jimmy_23 знаеш ли къде ти бяха счупванията, защото аз се боря с моят от онзи ден, водачът го събрах и движи без проблем обаче счупих едно от ушите (които се движат в канала) на детайла който е дърпан ( този с металната човка която се прикачва от водача когато отваря изцяло назад ) и оттам се появиха много странни ефекти (пуска го по рано и се получава разминаване в движението на ляв- дясен - т.е лошо) :)

Ако някой е разглобявал може да разбере какво съм написал :lol:

Ами изобщо незнам какво му е било просто го закарах човека го поправи до следобяд и така sorry че немога да ти помогна


А я кажи колко ти взе и какъв точно ти беше проблема, сега как е?

Ами взе ми 100 лв то маи си е стандартна тарифа доколкото ми каза 4е е скусан водач или нещо подобно сега е супер няма грешка :wink:


emocd
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 06 авг 2007 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот emocd » Съб 19 апр 2008 11:10


Аз си го оправих, проблема беше в токовата защита на мотра, просто трябва малко да се огънат едни пластинки които играят роля на защита-за да контактуват по-добре.
Проблема е същия и при ел. стъклата но не знам как да си отворя корите на вратите, без да ги прецакам и да ми тропят после.
Благодаря на всички - успех.!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Stef4osg и 33 госта