Мнение и пазаруване от avtochastionline24.bg / autodoc.bg / euavtochasti.bg?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот 777 » Чет 14 окт 2021 11:18


Какво значи мошеници знаеш ли - може да потърсиш в речника. Търговец с купища поръчки решил да мами някакъв спестовник от България, така ли? Следващият път ще се уредиш с нещо по-евтино от Турция. Ще ти го пратят по шофьора на автобуса.




JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот JuStan » Чет 14 окт 2021 12:01


777 написа:Какво значи мошеници знаеш ли - може да потърсиш в речника. Търговец с купища поръчки решил да мами някакъв спестовник от България, така ли? Следващият път ще се уредиш с нещо по-евтино от Турция. Ще ти го пратят по шофьора на автобуса.


777, за последно водя диалог с теб!
Направих си труда на лични (за да не правим спам в темата ) да ти обясня всичко заради "големия ти интерес", но ти много държиш да ме "изобличиш публично" .......

Както и да е

потърсих в речника само за да ти го цитирам дословно !

мошеник
Съществително нарицателно име, мъжки род, тип 14
Лице, което лъже, мами, за да извлича лична изгода; измамник.


тоест, напълно всичко покриващо се с това, което ми причиниха !
Излъгаха ме с много, колко точно, тепърва ще разбера за времето за доставка (за да направя поръчката и да платя ), излъгаха ме за тракинга, не отговаряха на мейлите и позвъняванията ми, какво са ми изпратили също още не знам възможно и там да не е ОК!

Как смяташ, това достатъчни ли е да наречеш някого мошеник, или трябва полицейско разследване и съдебна заповед (риторичен въпрос)!!!!!

Повече няма да пиша в тази тема,
и дълбоко съжалявам, че изобщо започнах.
Както казах и преди, идеята ми беше да знаят колегите, че отсреща отношението не е коректно, а се отзовах в позицията да ме атакуват, и аз да се чувствам едва ли не длъжен да се оправдаем, , пред само набедил се, за адвокат на въпросния сайт (вероятно от нямане, на какво да прави)...

autodoc.bg мошеници
autodoc.bg мошеници
autodoc.bg мошеници

Последна промяна от JuStan на Чет 14 окт 2021 12:06, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот 777 » Чет 14 окт 2021 12:06


Обясни ни какво са спечелили като са те излъгали (измамили) с времето на доставка. Я се загледай в "за да извлича лична изгода". Кажи ни какво са спечелили от теб. И като се свърза по телефона обсъдихте ли варианта да ти върнат парите и да се откажеш от поръчката? Не. Значи все пак продължаваш да чакаш сделка с "мошеник". Колегите по-горе ти казаха, че имат безпроблемен опит, което потвърждавам и аз. Добре че ни предупреди, явно нямаме достатъчно опит с онлайн поръчките колкото теб.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот xalerrelax » Чет 14 окт 2021 12:14


Не виждам идеята на спора , но като цяло , понякога има кофти моменти с онлайн покупките.
Не знам дали са мошеници , аз съм позитивен към тях , защото всичко беше наред с тях и цените им са добри.
Но винаги има какво да се обърка.
До колкото съм чувал , работят с доста съплаяри и това може да е причината ....да са изчаквали доставка и те , но това не ги оправдава.
Винаги забавянето при онлайн доставка , огорчава крайния клиент...може би трябва да ти се реваншират или .... :stumm


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот JuStan » Чет 14 окт 2021 12:16


777 написа:Обясни ни какво са спечелили като са те излъгали (измамили) с времето на доставка. Кажи ни какво са спечелили от теб. И като се свърза по телефона обсъдихте ли варианта да ти върнат парите и да се откажеш от поръчката? Не. Значи все пак продължаваш да чакаш сделка с "мошеник".


Казах, че не желая да водя диалог с теб?
защо продължаваш ????

Преди седмици отказах поръчката по майла, 3 пъти го пратих, за всеки случай ! - както е реда- никакъв отговор - НИКАКЪВ !

Като се чух с "рускинята" ИЗРИЧНО казах, че отказвам поръчка и си искам парите, отговора беше, че "мога да я откажа, като отказа да я получа от куриера, не преди това, а парите обратно 14 дни, след, като те си получат пратката обратно" след, като те си я получат!!!
Като знам, колко време чакам вече, може би за Великден да ми ги върнат, а ? ............

Какви са ми опциите според теб при така създадената сделка от мошеника ?
Да търся отново частите, ( а те се оказаха леко специфични) също с време за доставка , да ги платя още един път - по скъпо , и да чакам неизвестно колко време мошениците да ми върнат парите? ща не ща, чакам да видя, какво са ми пратили, поне сега мога да виждам дали и къде пътува и се надявам, все пак да е моята поръчка !

край
това беше наистина последния ми пост в темата!
моля не ме провокирай повече !


autodoc.bg мошеници
autodoc.bg мошеници
autodoc.bg мошеници


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот 777 » Чет 14 окт 2021 12:19


Случват се грешки и забавяния. НО определението мошеници означава, че умишлено лъжат с цел лична облага, което е далече от истината в случая. В добавка го твърди потребител JuStan, който помня от едни стари теми, където беше много напорист и знаещ:

viewtopic.php?p=4791755#p4791755

Последна промяна от Spas на Чет 14 окт 2021 14:47, променено общо 1 път.
Причина: Айде моля без провокации и спам, излишно е!


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот MamaMy » Пет 15 окт 2021 1:10


Честно казано и аз не съм особено очарован от комуникацията с аутодок. Цените са добри защото са без ДДС, качеството е посредствено, а да не ти се наложи да връщаш рекламация. На всичкото отгоре същата рускиня ме обвини, че нарочно съм си поръчал грешни части. Естествено сервиза си ми взе парите за монтаж-демонтаж, а аз така и не си смених амортисьорите.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот xalerrelax » Пет 15 окт 2021 7:52


MamaMy написа: Цените са добри защото са без ДДС,


Цените им са с ДДС ,след като закачиш фирма , пада ДДС и стойността е различна.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: euavtochasti / autodoc.bg

Мнениеот viksanlg » Съб 16 окт 2021 9:52


Лично аз съм много доволен.Вземалнсъм си само по скъпички и качесвени чсти и очакванията ми се оправдаха


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Пазаруване от сайта autodoc.bg

Мнениеот stypkata » Нед 16 яну 2022 18:44


Здравейте.Някой пазарил ли е от въпросния сайт и ако да за колко време ви пристигат поръчките.Малко се съмнявам в сайта,защото не изглежда като другите български сайтове от този тип при които поръчката е с наложен платеж и се плаща след получаване в офиса на куриера.В аutodoc искат предварително да се плати с карта по банков път и тогава изпращат.Притеснява ме да не е чужд сайт от който да се чака със седмици/месеци за доставка....


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19141
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Пазаруване от сайта autodoc.bg

Мнениеот stefan4o » Нед 16 яну 2022 18:48


Не се чака за доставка. За седмица идват нещата някъде.
Но хубаво провери, каквото купуваш, да не се окаже, че не е баш това, дето търсиш. Че съм чувал оплаквания от тях.


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 890
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Пазаруване от сайта autodoc.bg

Мнениеот MamaMy » Пон 17 яну 2022 10:43


От три поръчки към тях едната ми беше фира. Объркан парт номер на техния сайт и частите на отговарят на модела автомобил. Според тях трябвало да проверяваме по други каталози всичко което поръчваме, но според мен пробутват части които са залежали и вече няма търсене за тях. Връщането обаче не винаги е оправдано. Куриерските разходи надвишават стойността на поръчката. На телефона отговаря някаква рускиня на която българския е като моя английски, немски или който и да е друг език :mhihi
Другите поръчки са ми добре и качеството е с добро ниво. Същите "грешки" са ми се случвали и с други онлайн магазини. Тук поне цените са нормални.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Пазаруване от сайта autodoc.bg

Мнениеот powerade » Пон 17 яну 2022 11:17


Сайта НЕ е български. Толкова ли нямате хора по вносителите??? В аутокели ако върши работа пишете ЛС да Ви дам името на едно сдружение да пазарувате с отстъпка.... Има и готини и точни и евтини БГ сайтове, които работят през малка надценка. Частите бг, Аутопрофи съм ги заглеждал понякога дават по-добра цена от тая, която аз взимам с отстъпката... Просто трябва да се отделят 5 минути АДЕКВАТНО търсене и всичко се намира
Примерно пък който има карта на СБА има 35% в Евро 07 и т.н.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Пазаруване от сайта autodoc.bg

Мнениеот 777 » Пон 17 яну 2022 12:29


Преди 2г търсех пружини Lesjöfors, защото били едни от най-добрите. При българските търговци никъде не намерих и то с отговори все едно повече няма да ги има. В Autodoc ги имаше на прилична цена - поръчах, дойдоха. Така и не разбрах нашите търговци защо не можеха да ги доставят. Това 2019, няма оправдание с пандемии.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Мнение и пазаруване от avtochastionline24.bg / autodoc.bg / euavtochasti.bg?

Мнениеот w_smith » Пон 17 яну 2022 22:14


Поръчах задна стабилизираща щанга на Айбах, след около седмица дойде щангата, супер опакована, но без крепежните елементи към нея. Попълних формуляр за връщане, провериха дали могат да ми доставят крепежите отделно, след като не можаха ми изпратиха етикет за връщане от Deutche post. След около месец си получих парите.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта