С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Съб 04 мар 2023 14:31


Зуумнах снимката много и оставам на мнение, че колата е на подемника. Задната колона на подемника е зад колата, т.е. самата кола е между колоните на подемника. С много зуум се вижда, че кръглата част от рамото на подемника е точно там, където трябва да е, за да е колата на него.
По-скоро ми прави впечатление как директно под колата има сянка, която не би трябвало да е там, ако колата е във въздуха. Все едно е добавена впоследствие, за да създаде илюзия, че колата е на земята.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Съб 04 мар 2023 15:04


Никой не твърди, че колата си стои на земята и не е на подемник. Но спирачният диск опира в земята или е съвсем близо. Все пак щеше да е добре да има и някакво пояснение от изпратилия снимката - и аз в началото се чудех какво точно иска да покаже. А сервизът нагло експлоатира думите "Das Auto" и потърпевшите го възприемат като някакъв официален.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Съб 04 мар 2023 17:51


Чудомир написа:Все едно е добавена впоследствие, за да създаде илюзия, че колата е на земята.


Чудо, сянката на колата си е на пода под нея и е бледа. Това тъмното е сянка на нещо зад колата (вероятно друга кола) Абсолютно си е във въздуха на поне половин, един метър. Просто тази задна сянка създава такова едно объркващо сфумато.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1530
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Кайзен » Съб 04 мар 2023 22:14


777 написа:Все пак щеше да е добре да има и някакво пояснение от изпратилия снимката - и аз в началото се чудех какво точно иска да покаже.
Аз в случая съм просто пощальон. Получих снимките от познат, който ми е написал към тях - "виж как вдигат и работят по автомобилите в Das Auto Service". Сетих се за тази тема и ги публикувах тук - всеки може да си разсъждава, както намери за добре.
Според моя познат не е нормално автомобил да стои толкова ниско и да е възможен контакт на автомобилен детайл с пода - спирачен диск, картер, скоростна кутия, кардам и т.н.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1345
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот fur1ous » Съб 04 мар 2023 22:47


Всъщност за работа под капака за да не се гърбиш като ненормален това е най доброто положение на подемника, за да свалиш/качиш джанта също..
Само малоумниците в тойота съм ги виждал как качват най горе на подемник колите и тогава свалят джанти. Нищо нередно няма в снимките, всички в темата знаем, че сервиза не е ок, ама на черното бяло аз лично няма как да кажа т.е нищо нередно няма в снимката.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Нед 05 мар 2023 0:02


Колата би трябвало да е смъкната надолу след като са махнати гумите, т.е. при махането е била по-високо. А ако е така, значи смъкването е на принципа "докато допре" (или още по-надолу в техния случай).


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9874
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Нед 05 мар 2023 9:42


Кайзен написа:
Според моя познат не е нормално автомобил да стои толкова ниско и да е възможен контакт на автомобилен детайл с пода - спирачен диск, картер, скоростна кутия, кардам и т.н.


Колата е във въздуха. Виж плочките, брой ги пред близката кола, после виж колко са на следващата. Виж и колоните на двата подемника, че са един до друг.
Тази кола е снимана под такъв ъгъл, че прага и съвпада с този на кола зад нея и сянката създава излюзия, че е в далечина.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 641
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот railfan » Нед 05 мар 2023 11:41


Или накратко казано, някой тенденциозно и целенасочено се опитва да очерни сервиза.
Аз лично нямам наблюдения върху него и съм страничен наблюдател, безпристрастен и на мен ми прилича на точно това. Също така на мястото на колегата - посредник, който “е просто пощальон” не бих ги публикувал тези кадри, по - скоро бих първо си проверил информацията. Заприличва на турска сапунка, не на качествен автомобилен форум.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Нед 05 мар 2023 13:51


"да очерни сервиза"? Ако прочетеш цялата тема ще разбереш, че няма какво повече да му се очерня. Конкретната ситуация на снимката е спорна, но предвид всичко друго от предните страници е по-вероятно да не е наред. Все пак този, който е правил снимката е бил на място и трябва да е имал причина да снима.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8384
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот samo_pechka » Нед 05 мар 2023 15:17


Глупости опира колата. Ся не съм им адвокат на тия от сервиза , но колата е вдигната поне метър от пода. Да, създава се илюзия , че е на пода и опира диска, ма мола ви са гледайте добре, няма как колоната на подемника откъм пасажерската страна, да му се вижда основата, ако колата бе плътно на земята, а тя се вижда и то добре. Сянката под колата е бледа и...т.н.
Че вероятно не са стока тия от сервиза-добре, разбрахме, но едно е да предполагаш ( конкретно в случая) , друго е да си убеден, трето да си сигурен.


Потребителски аватар
hooligans
Мнения: 18718
Регистриран на: Пет 30 мар 2007 19:22
Автомобил: VW Polo Harlekin 1996
Двигател: 1.6 AEE
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот hooligans » Нед 05 мар 2023 23:58


Този, който е правил снимката е много добър! Колата е във въздуха, вижда се от колоната на подемника, но зрителната измама е топ...
А и фотошопа е на много високо ниво, или плочкаджията на сервиза е на много обло ниво.


Потребителски аватар
toshara
Мнения: 1470
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:21
Автомобил: MK2 Golf
Двигател: GTI PB 1990
Местоположение: Провадия

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот toshara » Сря 26 юли 2023 18:09


Хубавеца е направил и "официални" страници на Bentley и Lamborghini за България и е цопнал контакти на сервиза си
Прикачени файлове
Screenshot_2023-07-26-19-02-36-132_com.facebook.katana.jpg
Screenshot_2023-07-26-19-09-05-982_com.facebook.katana.jpg


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот VWGT » Сря 26 юли 2023 21:38


С милионите от Google има пари, угажда си :)


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Сря 26 юли 2023 21:42


Да не объркат Ламборгинито на някой бос и да ядат бухалките. Там няма да мине с оправданията им, че той си е виновен.


humanic
Мнения: 141
Регистриран на: Чет 23 ное 2006 15:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот humanic » Чет 27 юли 2023 7:55


Това да не е в Люлин?
Нещо се обърках и им завъртях по плаца - дойде някакъв дядка да ме гони.

ПС. - сега видях горе адресът.

Последна промяна от humanic на Чет 27 юли 2023 10:30, променено общо 1 път.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта