С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Sarafov_03 » Съб 15 юни 2019 17:58


Семинарите обаче си вървят, "учебниците" също.




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот °niksi° » Нед 16 юни 2019 11:53


Sarafov_03 написа:Семинарите обаче си вървят, "учебниците" също.

Както са казали хората "Докато има овце .........................."
Хората твърдят, че имат над 500 обучени човека със свидетелства които не знам освен стойността на хартията дали имат някаква друга.
Евала му правя на Крис за това, че има виждане за бизнес у нас. Докато ние тук седим и си пишем и мрънкаме кой как ни излъгал, подвел и т.н.човека направи пари и то не лоши. Бях на един от семинарите, бяхме поне 150 /и отгоре/ човека. За 6-7 месеца има ако не се лъжа 6 семинара * 150 човека по 350 лв сметнете си ги сами. Сума която с труд нчкой цял живот не могат да изкарат. Та затова шапка му свалям защото никой не кара никой да отиде на сила, а какво ще се говории дали ще ти е полезно .............. всеки който е отишъл може да разбере. Аз бях зарибен от това, че се работи качествено /поне така се обявява/ с оригинални инструменти и части, исках да съм част от тази тенденция. Допадна ми много идеята за затворена фейсбук група в която да се обсъждат разни проблеми свързани с ремонта иподръжката на ВАГ автомобилите. Е познайте - в тази група най-добре се разпродават на Дас Ауто старите и ненужни инструменти и оборудване - като топъл хляб вървят - всичко заминава в рамките на няколко часа. А в ОЛХ биха се продавали с месеци...... Задават се елементарни въпроси, на които тук там има отговор,а към по-сложните неща се отнасят със заобиколки - е това ли е взаимопомощ. Винаги когато колега ми се е обадил за нещо съм гледал да му помогна /е освен на някой самозабравили се дето във форумите са голЕмата работа, а иначе не знаят 2 и 2 как да сметнат.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Нед 16 юни 2019 17:08


°niksi° написа: За 6-7 месеца има ако не се лъжа 6 семинара * 150 човека по 350 лв сметнете си ги сами.

На 2018:05:23 19:21 Чудомир написа:...
П.П.С. Наистина последно, макар и да не очаквам отговор: След като за вас събитие с цена от (мин.) 300 лв и 40 човека или сумарно 12 000 лв оборот (почти без разходи) за 1 ден не е с цел печалба, то къде за вас е мин. граница, от която почва комерсиалната цел?

Без да искам да се заяждам с теб, а просто информативно: Всеки един от нас е впрегнат в нещото, с което си вади хляба. Малко са тези, които имат привилегията да се "лензят" по цял ден и да клатят краката. Това, че ти и аз не сме прочели книжката Х, която на Крис му е попаднала по случайност и е решил да я преписва / прилага 1:1, не означава, че той е някакъв корифей на мисълта.

°niksi° написа:Евала му правя на Крис за това, че има виждане за бизнес у нас

От това, което съм видял от цялата работа, че е доста добър в преписването - почнато от Етка/Елса, и минавайки през бизнес модели от новото време, които (заради заетостта ти/ни) са минали покрай нас (е, отчасти смятам, че периферно съм дочул и аз нещичко, дотолкова, че мога да открия прилики и да знам, че не е Крис Мислителя)

°niksi° написа:Допадна ми много идеята за затворена фейсбук група в която да се обсъждат разни проблеми свързани с ремонта иподръжката на ВАГ автомобилите.

Нищо ново по слънцето: https://fabucar.de/

°niksi° написа:Е познайте - в тази група най-добре се разпродават на Дас Ауто старите и ненужни инструменти и оборудване - като топъл хляб вървят - всичко заминава в рамките на няколко часа.

Което само по себе си е генератор на печалба: Сметни нещо, което е купено за 3000 лв, амортизирано е в 3 от 5 години, и вместо на счетоводна стойност от 3000*(3/5) = 1800 се продаде за 2500, защото е от "реномиран" продавач. Горницата си е чиста печалба.

Пак казвам - като си безскрупулен тарикат, лъжите ти идват отръки и нямаш свян да копираш без оглед на последствията - да, ще имаш успех, но това не е за всеки. Аз не мисля, че такъв "герой" е пример за подражание.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот °niksi° » Нед 16 юни 2019 21:59


Крис може да не е мислителя или гурото и т.н, но за нула време направи неща които не са "дребни"
Аз също не мисля, че е пример за подръжание. А за какви последствия говориш в държава в която можеш да изнасилиш и убиеш човек и да те оправдаят.
Да колега, нищо ново под слънцето със групата, но ти явно не ми схващаш идеята - докато ние тук си чешем езиците, човека направи пари и то без да кара никой насила да му ги дава. Дали е прочел, превел, преписал и т.н. - това в случая има ли значение, аз съм потърпевш, защото дадох едни 350 лв без никакъв смисъл, но никой не ми е виновен, че исках да науча нещо и е ясно, че той на това разчита.
Ако направя семинар на тема: "Как да обслужваме Голф 3" и дойдат 150 човека и ми дадат по 350 лв за да им разказвам неща от живота, това прави ли ме мошеник и т.н.
Мисля, че пак се отклонихме от темата.


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1527
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Кайзен » Нед 16 юни 2019 22:28


Когато направиш сбирка на 150 човека и им покажеш как се обслужва Голф 3, не правиш нищо незаконно.

Когато издадеш книжка с картинки с преведен защитен авторски текст, наречена "учебник", без да си заплатил за използването на авторските права - си мошеник.
Когато не си оторизиран сервиз на VW/Audi/Seat/Bentley, но имаш достъп до база с данни, за която нямаш законно право да използваш - си мошеник.
Когато преди години си лъгал хората като "авто бояджия", а днес ги лъжеш по друг начин - си мошеник.
Когато вълка козината си мени, но нрава - не, ...


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот i.stojanov » Нед 16 юни 2019 22:52


Аз нямам нищо общо с този сервиз за щастие, ама защо не се осведоми автора на тази книга, че неговият материал е използван?
И аз писах преди време - тея хора с бентлитата дето си държали по месеци колите там как не са го натупали. Или най-малкото - да си вземат евентуално оправените коли без да платят.
Не смятам, че това е начина, но тук е така...

Последна промяна от i.stojanov на Нед 16 юни 2019 22:52, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Чудомир » Нед 16 юни 2019 23:47


°niksi° написа:...

Как да ти кажа...едно време можеше и да мине, ама ако сега застана на пъпа на Пловдив със собственозаписани CDта за продажба, на които може да чуеш последния шит на Металика примерно, за цвят съм примесил малко от последните неща на ....U2 да речем....и отгоре на опаковката с нежен женски почерк съм нашарил / дал да нашарят "My best partimix", дали печатната грешка е нещото, заради което трябва да се замисля дали ще има проблем?

Според мен или има силен гръб, или просто блъфира и не му е ясно колко лесно могат да му спрат лампите изведнаж. Времето ще покаже.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот VWGT » Пон 17 юни 2019 8:55


Бизнесът с подобни семинари процъфтява. Всичко и всеки драпа да бъде сертифициран.

Някои от вас сигурно още помнят темата с "Коректна фирма". По страната техни сертификати над рецепецията са доста често срещана гледка все още.


congo
Мнения: 14
Регистриран на: Пон 09 фев 2009 9:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот congo » Вто 25 юни 2019 15:25


...

Последна промяна от congo на Пон 03 авг 2020 9:57, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Re5Pec7 » Съб 20 юли 2019 9:42


https://www.facebook.com/dasautoservice ... =e&sfns=mo

Май и там не са пръскали против комари.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9873
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот group® » Съб 20 юли 2019 22:08


Re5Pec7 написа:https://www.facebook.com/dasautoservicebg/videos/2309841812603161?s=1670397875&v=e&sfns=mo

Май и там не са пръскали против комари.


Дано бързо забогатее и да може да си позволи охрана, че не знам с такова телосложение как се влиза в разговор с недоволен клиент :gruebel


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 20 юли 2019 23:37


Галине, недоволни клиенти, къде ги видя :a040


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 668
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот jordan17772 » Нед 18 авг 2019 6:58


От Ауди форума -> "Поради проблем в гума и след консултация със сервиз бе сменена хидравличната помпа"

Това ми прилича на повей от студен въздух в един специализиран сервиз... Дас тинтири минтири Ауто :mhihi


Петре
Мнения: 412
Регистриран на: Пет 21 дек 2007 22:01
Автомобил: Golf II
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Петре » Чет 03 окт 2019 19:07




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот samo_pechka » Чет 03 окт 2019 19:59


А какъв е ник-а на Крис в ауди форума? Този ? https://audibg.com/forum/index.php?/pro ... 2-pe4kata/
Или е някакво "съвпадение" откъм тел.номер.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 162 госта