С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот railfan » Чет 27 юли 2023 8:01


ТоА вече съвсем е изнаглял. Бедна му е фантазията какво бързо дело могат да му дръпнат от Ламборджини и Бентли, задето се възползва от тяхното лого и се представя за "техен официален" дилър и сервиз.




nikoyurievvlasev
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 01 сеп 2023 14:05
Автомобил: Passat CC B6
Двигател: 2011

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот nikoyurievvlasev » Пет 01 сеп 2023 14:17


Здравейте, имам въпрос относно запознатите с DAS Auto сервиз и с един специфичен проблем на двигателите 1.8 и 2.0. Проблемът е прослувутото(в последствие разбрах че е прословуто) горене на масло, двигателя е 1.8 което се появява между 50к - 80к киилометра , колата е Пасат CC от 2011. Та когато започна да прави този проблем, една от статиите на която попадна беше на Крис Младенов, също и един познат ми го препоръча, става въпрос за смяна на цилиндри, биели и т.н. Съответно цената на ремонтът в статията, която беше от края на 2021 е 7000 лева. Свързас се с Кристиян , обясних ситуацията и му дадох кода на двигателя съответно след време ми отговори, че двигателя е с проблеммните бутала. Питах го да я закарам на преглед и евентуалн оза ремонт, съгласи се и каза че може да ме вемсти след 2 седмици, понеже ако трябва да чакам за час щяло да бъде чак октомври.
Та в последствие приятел ми каза да прочета темата тук и сега съм с някакви смесени впечатления, отделно от това, вероятната цена , която ми каза е че ще е с около 20 процента отгоре от тази която е била 2021 година, тоест това са грубо 8400 лева, което не е малка сума.
Ако може да споделите мнения, като цяло за този проблем с горенето на масло, понеже не намирам теми и съответно заслужава ли си такъв ремонт, прав ли е въпросния Крис че трябва да се сменят буталата и биелите и каквото трябва покрай тях. Като цяло съм в доста голяма чуденка след прочетеното в тази тема, не знам да вярвам или не и да правя ли ремонт или не. Благодаря предварително


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Съб 02 сеп 2023 22:20


Ако след като си прочел темата все още си раздвоен, значи плащай и прави ремонта. После ще допълниш мненията.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот fur1ous » Съб 02 сеп 2023 22:45


Има достатъчно форумни сервизи, доказали се във времето, избираш и говориш с хората там, те ще те посъветват най-добре.
Иначе сумата от 8400 (която най вероятно в DAS ще удари 10ка преди да излезе от сервиза и с неясно бъдеще колко ще изкара /лично мнение/) не си заслужава предвид,че това е горе-долу половината цена на пасат CC 2011г.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 02 сеп 2023 23:38


И 10000 да удари, на тоя смешник не бих ги дал. Виж Ванката, той знае кво прави.


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Ивайло Димов » Нед 03 сеп 2023 9:41


Той човека май се колебае дали избощо да я ремонтира тази кола не е само до сервиза ,който ще извърши процедурата .Мое мнение ,ще я разглобя и продавам на части каквото може да се продаде......12 годишна кола и 10 000 лева за основен ремонт ,за който не се знае дали ще премахне проблема лично за мен са несъвместими понятия .


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2116
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Petrolhead » Нед 03 сеп 2023 14:09


Имаш ли писмена оферта?


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 671
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот jordan17772 » Нед 03 сеп 2023 18:56


За да спре горенето на масло ще минеш през смяна на бутала, биели и биелни болтове. Покрай тях ще се почисти основно двигателя и при събиране ще се сложан навсякъде нови болтове, пръстени, семеринги, картерна вентилация. С тоя ремонт е препоръчителна смяна на верижното задвижване, която е почти задължителна, защото мотора ще е разпилян. Нагласи си 10к лева и скачай, ако те кефи колата. Каквото и по-ново да вземеш ще се наложи да правиш пак разни неща, а там ремонтите, ако не си ги правиш сам са по-скъпи.


nikoyurievvlasev
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 01 сеп 2023 14:05
Автомобил: Passat CC B6
Двигател: 2011

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот nikoyurievvlasev » Нед 03 сеп 2023 20:50


Благодаря на всички за отговорите.
@Petrolhead Няма още писмена оферта , колата утре ще влиза при тях за да и направят оглед, досега сме комуникирали само по телефона.
@jordan17772 мерси за изчерпателанта информация. Виждам че доста от колегите пишат , че не си заслужава защото няма гаранция че това ще оправи проблема, но ти си писал дословно какво се сменя и че ще го оправи. Като цяло това ме кара да се двоумя, понеже менията дали това оправя проблема са раздвоени, едни казват да, други не. Иначе да колата ми харесва доста, взел съм я на 70 000 километра доказано релани от тогава съм минал 6к, затова и търсих дали това може да се отремонтира, понеже кат оцяло всичко друго си е добре. А както каза и ти ако тръгна да взимам друга не знам там какво ще излезе.
@Zdravko Zankov Кой е Ванката, понеже нищо не ми говори, нов съм във форума.
@ Ивайло Димов да имам колебание дали да я ремонтирам или не. Нямам нито знанието, нито място където да я дърза за да разглобявам и продавам на части.

Ще я оставя утре за прегледа и да видим все пак каква ще е присъдата и офертата и ще решавам какво да правя.
Ще върна обратно инфо като имам оферта :)
Благодаря отново на всички и лека вечер.


powerade
Мнения: 1048
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот powerade » Нед 03 сеп 2023 20:55


Малко офф... дано не се засегне колегата, съчувствам му за проблема на иначе така готин модел автомобил.
За 10 бона 1 тон масло ще си взема, ебати колко да гори... 10 литра от смяна до смяна?? Айде нема нужда.
Чак се плаша като се наложи да сменям вездесъщото тди, дето пее с всякакво масло и не го пипа...


nikoyurievvlasev
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 01 сеп 2023 14:05
Автомобил: Passat CC B6
Двигател: 2011

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот nikoyurievvlasev » Нед 03 сеп 2023 21:02


powerade написа:Малко офф...

Около литър на 1000 км започна да гори, но не това че гори е претестнителното, а че това прецаква двигателя с времето и той се разваля(буталата заминават и т.н.), поне това е което прочетох за проблема по- различните форуми.

Последна промяна от radotom на Нед 03 сеп 2023 21:06, променено общо 1 път.
Причина: Моля, избягвайте ненужните цитати


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 777 » Нед 03 сеп 2023 21:31


nikoyurievvlasev написа:Около литър на 1000 км започна да гори, но не това че гори е претестнителното, а че това прецаква двигателя с времето и той се разваля(буталата заминават и т.н.), поне това е което прочетох за проблема по- различните форуми.

Значи ще смениш буталата, защото горенето на масло разваля буталата (и някой ден ще са много развалени)? Някак логиката не е много на ниво. И по-важното - прочети цялата тема и пробвай пак да кажеш, че се колебаеш дали да отидеш във въпросния сервиз. Защо там? Защото "Крис" много добре бил обяснил. Въпросният Крис не е ли главен организатор на измамите доколкото съм останал с впечатление? В цяла София, ако няма друг вариант за сервиз, по-добре продавай колата за колкото дадат.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 04 сеп 2023 5:04


powerade написа:Малко офф... дано не се засегне колегата, съчувствам му за проблема на иначе така готин модел автомобил.
За 10 бона 1 тон масло ще си взема, ебати колко да гори... 10 литра от смяна до смяна?? Айде нема нужда.
Чак се плаша като се наложи да сменям вездесъщото тди, дето пее с всякакво масло и не го пипа...

Като почне да гори много масло и един тон да си вземеш, почва да трупа нагар отгоре и слага сантиметър върху клапаните и свещите, съответно цилиндърът спира да работи като хората и буталата се стопяват, протриват се цилиндри и те така те моторът си заминава.
Последно 2021 година правихме ремонт на такъв двигател 1.8 тси 160 к.с на ауди и тогава излезе точно 7 хил лв. С оглед на икономическата обстановка сега ще е може би 20% отгоре, а може и повече да е.
Блокът му се набиват нови ризи ако е необходимо или се шлайфа, сменяват се буталата и биелите, понеже буталата без проблеми са с по големи болтове, нови биелни и основни лагери, семеринги, гарнитури, нови болтове, картерна вентилация, нови инжектори, нови свещи, нов ангренаж, нови ремъци, ролки и т.н.т Трябва да се смени всичко, което може да се смени. И да, след такъв ремонт спира да харчи масло и става вечен мотора ако му се сменяват инжекторите на стотина хиляди км


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот valka » Пон 04 сеп 2023 23:12


Вместо да се ръси мозък за 1 тон масло... Толкова ли е трудно тоя интернет да се ползва, как да го кажа, малко така по предназначение...

Ето да видите със собствените си очи това, което казва колегата над мен...Е, мога да дам Audi и VW от канала на Car Wizard. Но не така като тази Toyota Camry 2009 година на 305 000 мили. Цената на този ремонт е около 5000 $. А видеото е гледано някакви си 4.8 милиона пъти.



sashocos
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 09 яну 2008 15:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот sashocos » Пет 22 сеп 2023 22:50


Оправиха ли Пасата?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 138 госта