С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Pet_rov » Пет 04 окт 2019 15:09


Не знам дали е същият, обаче едно изречение в обявата му за търсене на персонал ми звучи жестоко вярно...
"Някои от ремонтите при нас са такива, които никой друг в България не е успял да поправи."
:mhihi
https://m3.jobs.bg/job/5071490




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот stefan4o » Пет 04 окт 2019 17:40


Коригирал си е обявата с работното време. Малко се падаше 9-часов...


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Благовест » Съб 05 окт 2019 9:03


И съботи...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 07 окт 2019 20:44


Това е хубаво да се вземе в предвид

Хубаво е да се вземе изподнадв предвид, неграмотникът си е неграмотник до край


Потребителски аватар
bbboiko2004
Мнения: 4186
Регистриран на: Пон 20 фев 2006 21:19
Автомобил: VW Polo 2f
Двигател: 3f - 1993

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот bbboiko2004 » Пет 15 ное 2019 22:21


Благовест написа:И съботи...

Почти всички сервизи работят и съботите, това е бял кахър. Не знам как не бях попаднал на темата, но ми беше доста интересно четиво. Лично нямам досег с този сервиз, но познат беше техен клиент веднъж, за смяна на датчик колянов вал, който имал прекъснати жици и трябваше да бъде заменен с нов, защото не можело да се запояват жичките, но новия оригинален дойде без букса и трябваше да бъдат запоени жичките за буксата от стария... Логиката е желязна.


Потребителски аватар
Стилян.Петров
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 22 ное 2019 22:20
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Стилян.Петров » Вто 03 мар 2020 21:52


Здравейте. Това е пълна пародия на сервиз от високият клас. Аз се запознах лично с даденото лице на един от неговите така наречени семинари ( сбирки на хора, имащи наивността, като мен да научат нещо ново). Впечатленията ми са много отрицателни за него. Няма адекватни отговори на елементарни въпроси и 10 часа говори пълни глупости.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот VWGT » Сря 04 мар 2020 14:07


Бизнесът на този младеж (Крис) имам чувството, че е повече в сферата на семинарите, отколкото на сервизите. А това е голям бизнес както разбрах на скоро ... без повод през общи познати попаднах на една маса в компанията на един от бг гурототата на семинарите. Не го бях чувал преди това, но ми направи впечатление на сладкодумен празнодумец, човек, който обича да си слуша гласа. За да попълня социалните си пропуски му прегледах сайта, шоутата, които прави и ... попаднах на видео с изключително доволните му клиенти, един от които беше Крис :)

Та тия "са си плюли в устата" явно. Това са семинари за надъхване, за вдигане на самочувствие и подобни, но в никакъв случай за повишаване на компетенции в специализирана сфера. Всичко е ала "Как да изкарам 100 000 лева", "Как да живея здравословно"," Алеуя" и подобни. Стилиян.Петров, редихте ли се в колонка да играете на развален телефон? :)

Мнението ми не е хейт, поне от видеата останах с впечатление, че залите са пълни, аудиторията се кефи, т.е. бизнеса си върви (билетчетата са по 100/200 лева), явно се харчи. Но, ако някой има специфични професионални очаквания, да внимава по какви семинари ходи.


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот jordan17772 » Сря 04 мар 2020 15:07


Стига се пъна, кажи му името на даскала - Юли Тонкин. Тоя дето се има за най-големия покерджия в България и се е отказал от покера, защото много печелел и е решил да премине на семинари. От тях да печели още повече.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот alpinab » Чет 05 мар 2020 9:15


Възхищавам се на този господин: Юли Тонкин, как може да 1 час да говори и ръкомаха, без нищо конкретно и съществено да каже.

Евала как си печели парите.


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот VWGT » Чет 05 мар 2020 9:52


Явно е много по-известен отколкото съм предполагал :)

Не мога да хейтя хора, които си изкарват парите с труд, продължителното говорене (било то и на общи приказки), подскачането и ръкомахането си е физически труд. Щом има хора, които са ОК да плащат за това шоу, всичко е точно. Това си е цяла индустрия, някои си купуват тенджери на подобни семинари, други намират бога, трети ... не знам. За някой са шарлатани, за други инфлуенсъри :)

Целта на мнението ми беше да предпазя от разочарование тези, които имат по-стандартни нужди и очаквания, т.е. да научат нещо ново и интересно в професионален план. Das Auto Service е просто прелюдия към семинарите. Все пак за да вземе парите на аудиенцията, трябва да "стъпи" върху някакъв "опит". Не знам колко пари е изкарвал от сервизната дейност, но сега със сигурност пълни гушата яко :)

И един виц, с което приключвам темата:

Семинар "Как да изкарам 100 000 лева за 1 час"
След един час общи приказки, водещият задава въпрос към публиката:
- Колко човека сме туууук?
- 1000-ааааа ...
- По колко платихте за вхоооод?
- по 100 левааааа...
- Благодаря виии!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот stefan4o » Чет 05 мар 2020 11:39


Истината е, че това което правят НЕ е незаконно. Явно и от такава ниша имат нужда българите - празноговорене срещу заплащане. Не е луд тоя, който яде баницата, нали знаете. Щом ги има, значи са вървежни и се харчат.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4413
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Pet_rov » Чет 05 мар 2020 15:30


Незаконно е, ако издават някакви сертификати за нещо(преминато обучение например), без да са лицензирани да ги издават. Тоест "лекторът", провеждащ обучението, трябва да представи някакви документи, че е правоспособен по материята, която преподава. За да не става като във вица на колегата VWGT.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 мар 2020 15:42


Сертификати вече издава всеки за всичко, аз мога да ти издам сертификат "Пич на форума" и какво незаконно има в това , дай ми 100лв и ти го пращам по еконт. Проблема е в будалите, дето трупат сертификати вкъщи по стените и си мислят, че са направили хубава инвестиция. Скоро имах познат ръководител на голям екип, който набираше персонал и ми разказа, за една млада дама, която му донесла всичките си сертификати , позицията е за офис мениджър, но момичето донесло сертификати за готварство, оцеляване в планината, декорация, вътрешен дизайн, photoshop курс и т.н. все неща , които нямат връзка с исканите от кандидатите познания. Въпроса към нея е бил, "като гледам колко сертификати по най-разнообразни теми имате, май дълго сте били без работа?"


Потребителски аватар
jordan17772
Мнения: 659
Регистриран на: Пет 01 ное 2013 22:55
Автомобил: Golf IV 105ps + Passat B6 200ps
Двигател: BCB + CAWB

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот jordan17772 » Чет 05 мар 2020 20:21


Не са само семинарите. Ами "учебниците"? Колко много добавена стойност дават на създателя им :mhihi


Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Курт Деликуртев » Чет 05 мар 2020 21:22


Сакън, не му пречете на човека да си изкарва парите със семинари, че иначе току виж станал политик и тогава от бакиите/ празноговоренето му ще трябва да страда цял народ!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта