С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
krasimir.rilski
Мнения: 183
Регистриран на: Вто 23 май 2017 4:02
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот krasimir.rilski » Пет 22 фев 2019 19:10


Аз се опитах да стана техен клиент (добре че не се получи) даже оферта не ми дадоха. Явно прецениха че съм неблагонадежден платец. А само им казах, че съм си поставил лимит за ремонта, без да казвам дали лимита е 5 или 5000 лв. :).
Според мен разчитат на бърз и добър маркетинг, за да привличат максимум клиенти. Клиентите остават разочаровани от услуга или продукт. След това се мислят други варианти за бърза печалба. Първо сервиз, след това доставка на части, сега академия, да видим след нея какво ще е. :censored2




Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот kn9453 » Пет 22 фев 2019 22:47


На мен лично ми харесваше тяхната тема. Вдъхновяваха клиентите със знание и подготовка, но си бяха ориентирани към заможна клиентела, което всъщност не е лошо!
Та кой майстор не иска клиент с възможности? И самия съм сервизен работник, и знам какво е беден клиент.
В началото и Аз се впечатлих от тях и поисках оферта за смяна на ангренажен комплект на Г4, момчета отговориха
но за съжаление Аз не бях в техния ценови клас и се отказах.


(bubsa)
Мнения: 234
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 19:56
Автомобил: VW Golf
Двигател: ASZ 2003г
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот (bubsa) » Съб 23 фев 2019 6:28


На мен директно си ми казаха,че с толкова стари коли не се занимават.Колата е голф4 2003г...


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Кайзен » Нед 24 фев 2019 12:29


group® написа:Ако се замислите основно мнения за даден сервиз трябва да идват от клиенти. Тук и в другата тема почти няма такива.
В другата тема имаше постоянно осмиване на други сервизи с тяхното непрофесионално отношение към автомобилите.
Така както автора на старата тема има право да коментира други сервизи и хора, така и аз (например) имам право да коментирам неговия непрофесионален начин на работа.
Понеже съм водил обучения, workshop-и и т.н. в България зная как се прави това напълно законно, зная и кой и как има право да издава учебници и учебни помагала, зная и какво е да притежаваш или работиш с акредитирана академия, то мога да имам мнение за случващото се с този сервиз/академия/..
То се вижда, че огромна част от извършваните дейности са полузаконни или незаконни. Та след като този някой си позволява да извършва нещо не с пълните изисквания на закона, то той би правил това и с всичко останало. И когато виждам такива действия, считам че мога да изкажа своето мнение свободно.

П.П.: По същия начин без да съм притежавал VW с 1.4TSI двигател с верига, мога да имам мнение, че този мотор ще доведе до скъпи ремонти на собственика му.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Gigabyte » Пон 25 фев 2019 16:01


Така аз ще си замълча за гледката на коли ,които съм виждал след тяхна намеса . Искам друго да попитам - как работят с ОЕМ части като маслото ,което не един път са снимали е:

Изображение

Докато ИСТИНСКОТО масло на VAG има след този номер G 052195 M2 или M4 според това дали е 1л. или 5л. Това е най-лесния начин да различиш ментетата на ОЕМ VW масло ,което се предлага на 90 процента из магазините и сервизите в БГ.


bulldozer
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 17 ное 2006 23:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот bulldozer » Пон 25 фев 2019 16:48


Колега "Gigabyte", имам един въпрос от любопитство, без заяждане.
Вие с масла ли се занимавате и тези твърдения за маслото на каква база са. Поглеждам тема във Ауди форума : http://audibg.com/forum/index.php?/topi ... 3/&page=61 и виждам снимка с масла въху мотора на едно Ауди V6 TFSI, там също разфасовката от 1л няма въпросното "М2". И тези масла ли са фалшиви ? Както знаем колегата "Raino" е бивш служител(може би и съдружник, не знам със сигурност) на Дас Ауто, след това отделил се от тях и предлага OEM части.

Относно сервизът, явно са перфекционисти и разчитат на нови автомобили и платежоспособни хора. Трудът им е наистина осезаемо по-скъп от другите форумно признати сервизи.
И понеже някой беше повдигнал темата за данъци, не издават касови бележки, освен ако не си поискаш изрично.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Gigabyte » Пон 25 фев 2019 17:38


Нищо не искам да твърдя на 100%. Оригиналните масла ,които ги поръчвам от VW от официалните складове са с такъв надпис с М2 или М4 накрая. Предлаганите от много места като Елит кар и Интеркарс нямат горните две уточнения ,както и някои разлика в самите етикети. Вече какво се крие вътре в тубите не може да се каже! Но и разликата от 300лв клиент цена на 5w30 срещу 130-40лв в горните магазини прекупвачи е интересна :th_up


megagolf
Мнения: 17
Регистриран на: Пон 07 дек 2009 19:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот megagolf » Пон 25 фев 2019 18:01


И аз съм с разнопосочни впечетления от публичното им предстаеяне в социалните мрежи.
От една страна изглежда, че знаят какво правят в клипчетата си. Забелязох, че когато и да снимат от сервиза е супер чисто и подредено, което прави добро впечетление. Имат листа със схема на часта и колко нютона се завива, не се действа по спомен, както повечето майстори завиват докато не затегне на макс (говоря за ремонти по двигателя-дюзи и т.н., а не за завиване на болт за джанта).

От друга страна наистина при въпроси в лайф чата понякога отбягва някой от въпросите с това - не си написал кода на мотора или нещо друго. И наистина много разпъва локуми, и трябва да се научи да говори по-бързо и по същество.

За цените, аз също имам оферта от тях. За обслужване на дюзи с О-пръстени, реглаж, почистване, смяна на кабелен сноб за дюзите и смяна на гарнитурата на капака на двигателя за труд поискаха 250лв. Мисля, че не е много.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот 110afn » Пон 25 фев 2019 18:06


искаш да кажеш с твои части ли?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот samo_pechka » Пон 25 фев 2019 18:11


Gigabyte написа:Докато ИСТИНСКОТО масло на VAG има след този номер G 052195 M2 или M4 според това дали е 1л. или 5л. Това е най-лесния начин да различиш ментетата на ОЕМ VW масло ,което се предлага на 90 процента из магазините и сервизите в БГ.

Виждам го написано по масла в долния ляв ъгъл . Вижда се, но малко трудно и на снимката постната от теб. Нямам представа дали това е показател за оригиналност или не.


Потребителски аватар
Gigabyte
Мнения: 2857
Регистриран на: Нед 29 окт 2006 9:08
Автомобил: neko drugo
Двигател: vaprosche
Местоположение: Оряхово / Велико Търнуу

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Gigabyte » Пон 25 фев 2019 18:47


Да, колега ,но и в горният надпис също трябва да присъства. Утре ще ти щракна една туба масло да направиш съпоставка. Иди и в Порше БГ и виж какво масло биха ти продали и го сравни с горната снимка!


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот samo_pechka » Пон 25 фев 2019 18:56


Не споря, разгледах и други обяви, снимки, видях и новата опаковка . Стана ми любопитно :)


Потребителски аватар
Кайзен
Мнения: 1531
Регистриран на: Съб 28 май 2011 10:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Германия

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот Кайзен » Пон 25 фев 2019 19:48


Gigabyte написа:Но и разликата от 300лв клиент цена на 5w30 срещу 130-40лв в горните магазини прекупвачи е интересна :th_up

То и тези 130-140лв са интересни, защото от немски дилър може да се закупи за:
1) 1х1л empfohlener Verkaufspreis (препоръчителна цена) 9,99 €
Изображение
https://www.vw-audi-shop.com/epages/618 ... 52195M2%22
2) 1х5л empfohlener Verkaufspreis (препоръчителна цена) 42,95 €
Изображение
https://www.vw-audi-shop.com/epages/618 ... 52195M4%22
3) 5х1л empfohlener Verkaufspreis (препоръчителна цена) 45,99 €
Изображение
https://www.vw-audi-shop.com/epages/618 ... 195M2-5%22
И той печели, та дори и данъци плаща.

Нямам представа за колко го продава Das Auto Service, но няма да е под цената в Ауфи форум. Моята препоръка е да си искате касовата бележка/фискален бон (фискална касова бележка) винаги. И да проверявате дали е истинска, а не само хвърчаща бележка.

P.S.: Още един сайт с оригинални части и още малко по-евтино масло - https://shop.ahw-shop.de/vw-audi-longli ... -g052195m4
Доставка до България - 19,90€


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот alpinab » Вто 26 фев 2019 9:28


2 пъти съм посещавал сервиза. За предишната и сегашната ми кола. Каквото съм платил такова съм получил като след това не съм имал проблеми с колите си по отшение на ремонтирани(отремонтираните) възли. Колата ми е издавана в чисто състояние.
Цените са им конкурентни спрямо други сервизи от ранга им. Издават документи и гаранция за извършената дейност. Като за 2рата ми визитация за пълно обслужване на 2ка/140кс. CFFB е 2 години.

Това, което мe издразни много, е че имах записан час почти месец напред. Оставих колата и беше забавена 5 дни за обслужването описано горе. 100% съм сигурен, че първите няколко дни изобщо не са работили по нея, поради техни си причини, които не ме греят а аз имах записан час. Същото обслужване при един пич (който имаше тема тук за +сервиз, но темата изчезна нейде, не знам защо )на Б6цата му отне половин ден. После като им поисках обяснение. Естествено ме пуснаха по пързалката вместо да ми кажат право в очите, че просто са забавили колата. Това супер много ме ядоса.

Работят с оригинални и доверени марки части. Зависи клиента какво предпочита. Не те задължават да избираш задължително оригиналните. Съветват те за коя част е силно препоръчително и за коя може да се сложи аналог. Пример е смененият ЕГР на Б6цата с афтермаркет Пиербург като оригиналът е същият но няколко пъти по-скъп. Колата не е имала проблеми след подмяната му.

Аз лично пак бих си закарал колата там, стига да не я свалят от поддръжка скоро:)


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 26 фев 2019 12:26


На такъв сервиз ми е интересно след две години каква гаранция може да изискваш при положение, че всичко им е от ден до пладне, поне аз така ги усещам нещата... Дано да греша...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 139 госта