сервиз скоростна кутия???

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

сервиз скоростна кутия???

Мнениеот evgenyh » Нед 03 апр 2005 12:21


някой може ли да ме посъветва къде може да ми прегледат скоростите/Г3/,че нещо май-работите не са на добре?




Потребителски аватар
pinci
Мнения: 1195
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 14:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот pinci » Нед 03 апр 2005 12:58


Кажи какъв е проблема може и да успеем да го решим :)


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Вто 05 апр 2005 3:25


ами проблема е,че като включа задна и тръгна се чува странен силен шум при движение,дори и съвсем леко,дори и при натиснат съединител.Всичко това е гарнирано/засега/ с това,че понякога/по-скоро рядко/не влизат докрай 1-ва,3-та и задна.ходих на майстор на който имам доверие защото от години ни прави колите - мнението му е,че стърженето или каквото е там идва от скростите и препоръчва смяна,смята също че при всяко движение назад в скростите падат стружки.иначе като карам/напред/ няма проблем засега :cry: .смятам на първо време да сменя маслото и да сложа добавка/една руска-казва се "Хадо",от собствен опит знам че е направо страхотна-на скорости които много трудно влизаха и излизаха след като сипах станаха като нови и вече 6мес. са ОК/и ако няма подобрение ще изчакам да се дочупят и направо ги сменям....Но ако може нещо да се направи :?: :?:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Vlad777 » Вто 05 апр 2005 16:25


Братле, препоръчвам ти да спреш да караш докато не решиш проблема...
Аз миналото лято бях 2 месеца в бокса! май начина е разглобяване и събиране... Ама тва по-скъпо излиза от нова кутия (нова стара).
Сменял ли си маслото скоро?


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Сря 06 апр 2005 23:55


първо ще сменя маслото и ще сложа добавка,ако няма ефект ще карам докато може и после направо я сменям цялата. един приятел с Г3 1.4 днес си е потрошил скоростите ама маи ще мине тънко - отворили са му я и частите са за около 60 лв. Но май-отваряне и правене се връзва по-скъпо от смяна?!?Абе не знам, засега докато карам/с изкл. на зад/ всичко е ОК, е понякога не влизат 1 и 3 докрай ама много рядко и от втория път става веднага


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Пет 15 апр 2005 10:31


Та да споделя,какъв беше проблема - при движение на заден ход се чуваше странен шум, и кво? - зъбчатката за задна скорост имаше 4,5 ама яко изронени зъба Mr Green Fun цена? - 250/нова/, 30/втора ръка/+някава преебана тапа - 12кинта/юнитр./+масло и готово, вече няааама шум Drive .....не го пожелавам на никой ама ако все пак се случи да знае. Всъшност не знам кой вариант е по добър - да се отваря ск.кутия или директно да се сменя?Но все пак май по добре първо да се отвори и после ако е много дебело - смяна :dontknow:


knt
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 22 апр 2005 13:12
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот knt » Пет 22 апр 2005 13:22


кажи в кой сервиз ти я оправяха pls


Потребителски аватар
evgenyh
Мнения: 1405
Регистриран на: Пет 25 мар 2005 19:47
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: BSE 2005
Местоположение: София

Мнениеот evgenyh » Пет 22 апр 2005 13:47


ами не беше в сервиз, пратиха ме при един майстор на който явно му се занимава щото почти всички други предпочитат направо да ги сменят, но то ако положението е по зле смяната е за предпочитане - идва м/у 300 и 400 кинта с работата



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта