Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот snuupy93 » Пон 24 юни 2019 22:31


Здравейте, ако темата не е за този раздел, нека бъде преместена.

Преди 12 месеца си купувам Ford Mondeo MK3 2.2TDCI 155 коня от един софийски измамник. Тествах колата градско, всичко уж точно. Взимам я, отивам на магистралата, вдигам 140 - Check лампата светва и колата влиза в авариен режим... звъня му на този, не вдига, ясна работата. Почва се ходене по мъките, докато в Мото Пфое не ми казват, че два от инжекторите са за тотал щета и съответно ми казват 3800лв за нови. Разбира се, подминах офертата им и реших да рециклирам инжекторите, много хора го били правили, ставали перфектни, бла-бла-бла. Викам, добре. Давам колата в сервиз, колко ще струва - 250лв на инжектор, за 4бр - 1000лв, викам добре, разумна цена на фона на цената в Мото Пфое. Дават инжекторите при някакъв Иван в гара Яна, уж бил най-добрия, мнения по форуми, всички доволни... викам супер... Предисторията беше, че освен аварийният режим, колата пушеше много бяло при студен старт и мириз на неизгоряла нафта + тресене.... И така, връщат ми колата с "рециклирани" 4 инжектора... работа като трактор, на другата сутрин пак бели пушеци, тресене. В сервиза ме увериха, че не е от инжекторите, другаде бил проблема ама и те не знаели. За немърливата им работа и некомпентността на сервиза няма да коментирам. Година по-късно, усещам, че колата във високите скорости нещо не върви като хората. Излизам на магистралата и след 180км/ч се почва някво зверско тъпчене и едвам вдига 200... викам, тука има нещо. По принцип тази кола, 200 ги подминава безпроблемно. Днес правим диагностика, зверски отклонения на 2 от инжекторите, правим тест с обратна нафта.... резултата... за 2минути работа от 4 минути, както трябва да е попринцип, две от колбите щяха да прелеят, а другите две, едвам са напълнени 1/3, съотвено ни стана ясно каква е хавата... Хвърлил съм 1000лв в кофата за боклук. Инжекторите са тотал и ще трябва да купувам нови...

Днес говорих с въпросният Иван от гара Яна, с по-груп и невъзпитан човек, не бях говорил.
Попитах дали инжекторите след рециклажа имат някаква гаранция, понеже нямам фактура дадена, имам само стойностите след "Рециклирането". - Той отвърна, че гаранция няма, можело да се скапат и за една седмица, те не носели отговорност. Било несериозно, че му звъня по телефона и каква гаранция съм очаквал?! - Отговорих, такава, като за 1000лв прибрани за нищо !!!
Injectors.jpg


IMG_0474.JPEG




Потребителски аватар
bobocamaro
R.I.P
Мнения: 7510
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 16:21
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2E
Местоположение: София

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот bobocamaro » Вто 25 юни 2019 9:17


Колега,
мой приятел с турнео кънект tdci мина по същия път. Бели пушеци, тресене, непалене и то при прекрасни резултати в колбите.
Убихме я тотално като решихме да сменим клапаните в дюзите, с евтини купени от ибей клапани.
Дадохме за рециклиране 4-те дюзи и 4-те клапана: да сковат каквото могат от тея боклуци.
Колата беше в ред около две седмици и се почна същата пушилка и простотия.
Купихме 4 цели дюзи, от Русия или Украйна, твърдеше се да са нови. Около седмица... :stumm
Оказа се, че по някакъв начин ЕКУ на автомобила забравя конкретните кодове, въведени му за всяка дюза, и смрадта започва.
Човека се отърва, даде я на половин от обявената цена без да ѝ крие проблемите.


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот snuupy93 » Вто 25 юни 2019 9:28


Друг е тук казуса колега, кодове са ок, проверили сме ги. При мен от първата минута, върната кола с уж рециклираните инжектори работеше по същия начин, със същите пушеци и тресене. Сервиза, разбира се искаше да си измие ръцете и каза, че проблема не е в инжекторите, а някъде другаде... Абсолютно цялата кола сме прегледали, живи данни, дали е записала грешки, прегледани маркучи и тнт...


Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот Spas » Вто 25 юни 2019 10:23


Затова ако искаш да я направиш и да я караш, возиш я до нормален автосервиз, казваш, че тресе, пуши и искаш да я оправят и докато не спре всичко това, топката е в сервиза. :love.vwclub


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот snuupy93 » Вто 25 юни 2019 10:42


Spas написа:Затова ако искаш да я направиш и да я караш, возиш я до нормален автосервиз, казваш, че тресе, пуши и искаш да я оправят и докато не спре всичко това, топката е в сервиза. :love.vwclub


Ами колега, за жалост и така не става. Почват да искат да сменят част по част, която струва 500-1000лв, и по тази логика мога да дам 5000лв и колата пак да не се оправи.

Просто имам приятел със скъп софтуер, малко стандартни инструменти иии почнахме ние да си я гледаме и диагностицираме....

Майната му, ще взема нови инжектори, но тъпото е, че съм дал 1000лв на вятъра, сложили са ми китайски клапанчета, колкото да изкарат 3-6 месеца и после... оправяй си, каква гаранция искаш...


Dakata_B4
Мнения: 20
Регистриран на: Вто 10 юни 2014 14:04
Автомобил: audi B4 2.6 R5 mod.5 cill
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот Dakata_B4 » Вто 25 юни 2019 12:30


Аз от Иван от Яна съм доволен от рециклирането на дюзите на БМВ-то ми (комънрейл) 55лв на дюза, вече стана една година нямам драми и всички стойности на дюзите са със отклонение до 0.02, а преди да му ги занеса стойностите варираха със 6 еденици разлика.
А относно гаранцията и "китайските" части, никъде не съм виждал гаранция за РЕЦИКЛИРАНА ЧАСТ повече от 6 месеца.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 25 юни 2019 21:57


Тези дюзи ги ремонтират успешно в БОШ сервиз и дават някаква гаранция за тях, но освен дюзите съм убеден 99% че помпата е аут


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот snuupy93 » Вто 25 юни 2019 22:28


К.Одаджийски написа:Тези дюзи ги ремонтират успешно в БОШ сервиз и дават някаква гаранция за тях, но освен дюзите съм убеден 99% че помпата е аут

Грешно си убеден, рециклирана е при Иван от гара Яна заедно с инжекторите.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11919
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 25 юни 2019 22:50


Ок :th_up


snuupy93
Мнения: 854
Регистриран на: Пон 10 ное 2008 23:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот snuupy93 » Чет 27 юни 2019 12:26


Скорощен случай с колега с Mercedes-Benz E320CDI - дава си старите инжектори в София Дизел Център, дават му други, уж рециклирани - след 2 месеца, същата работа и от там му връщат, че причините може да са много - да не си е изчистил резервоара, горивните маркучи и тнт... Няма да навлизам в подробности.

Колеги,
ако имате смелостта и желанието да си давате инжекторите за рециклаж, защото аз никога повече няма да го направя през живота си, питайте много внимателно и настойчиво, какви са условията на гаранцията, колко време е, какво покрива, при какви обстоятелства ! А не после да ви шикалкавят по телефона, че имало 1001 причини, ама това не ви го казват, като искат да ви вземат парите ! Все пак тези коли имат горивни филтри, повечето от нас, които сме дали 1000лв за ремонт, няма да дадем 10лв за филтър, а ще вземем най-хубавия или по възможност оригинален....

Пазете си и успех !


polo_rus
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 21 ное 2023 18:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот polo_rus » Вто 28 ное 2023 21:09


Не си рециклирайте комънрейл дюзи сименс при Дани дизел варна,взима една камара пари гаранцията е само един месец дюзите му са боклук.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот stypkata » Вто 27 фев 2024 12:50


Мнение за видинския сервиз има ли някой?
https://commonrail.bg/


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 27 фев 2024 15:25


Аз го познавам лично. Грамотен и възпитан мъж. Държа да отбележа, че впечатления от работата му нямам. Преди три години още започваше дейност, ремонтираше и оборудваше сервиза. Още тогава ми каза, Не се занимавам с помпа-дюзи. Само комън рейл инжектори.


Потребителски аватар
stypkata
Мнения: 1223
Регистриран на: Пет 15 дек 2006 2:56
Автомобил: Golf 3AEK+BMW318i 143ps+ Jumper
Двигател: AEK
Местоположение: Бургас

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот stypkata » Сря 28 фев 2024 13:04


И на мен ми се стори разбран човек.Но от 1 седмица дюзите ми са там и още ни вест ни кост .За първи път ползвам услугите на такъв сервиз и се чудя колко е нормалното време за ремонт на 4бр дюзи .Ако е 1 месец проста сметка показва че купуването на нови дюзи излиза няколко пъти по -евтино от ремонта им защото "времето е пари '...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8389
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Къде ДА НЕ СИ рециклирате дизеловите инжектори

Мнениеот samo_pechka » Чет 29 фев 2024 11:15


Във видинския сервиз оправиха на познат ГНП-ето ( вп44 ) . Ако не бъркам нещо сервиза точно, но във Видин друг сервиз такъв... . Щото Здравко спомена, че преди три години е почнал дейност, а това за което говоря бе преди близо 7-8 години.
Спомням си не беше евтин ремонта.
Отне и малко време докато го върнаха.
Стана добре и колата навъртя километраж, но пък излезе повторен проблем с едната глава и се пръсна на части.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта