Негативно мнение за съединители Luk

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Водния дух1 » Нед 16 фев 2020 8:53


Не съм разбирач,ама да спомена един случай на един колега. Колата му е фиат с JTD мотор. Та на този човек,му се беше случило почти същото нещо (смяна на съединител ) -пак демпферен за година и нещо. нАКРАЯ се оказа ,че при първата смяна му бяха сменили и помпата(май горната) и са сложили не точната . След това са подлагали разни неща за да докарат разтоянията и новия съединител се разтресе пак. После на друг майстор,махане на неадекватната помпа, нов феродов и прит.диск.и колата заспа. Демп. маховик остана същия.




Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Вто 18 фев 2020 15:06


Помпата не сме сменявали, ама маховика може и да си е наред. Никакви вибрации в педала, така че не знам. Ще карам малко така и ще мъдря какво да правя.


Мочачос_ТДИ
Мнения: 48
Регистриран на: Вто 05 апр 2016 17:02
Автомобил: Ауди А4 Б6
Двигател: AVF 2002

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Мочачос_ТДИ » Сря 19 фев 2020 12:42


Нещо не е наред!
Аз съм с комплект на LUK вече 6 година и110000км и проблеми нямам.


Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Пет 21 фев 2020 19:21


Явно съм изтеглил късата клечка( на два пъти). Чувам за още хора, които са изревали от маховик и съединител на Люк за около година, което ме навява на мисълта, че или качеството е безкрайно занижено, или са ментаци.


WasteLand_TD
Мнения: 740
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 9:31
Автомобил: E60_LCI_M57TU2_235+Golf4_ASV
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот WasteLand_TD » Сря 26 фев 2020 10:53


Bembor написа:Здравейте,

Искам да изкажа моето негативно мнение за марката и да проуча дали и други колеги са имали подобен проблем.
Та, купих си пасат б5.5, 1.9 AVB 101коня през 2017 и като загрееше колата нямаше тръгване. Цялата предница се тресеше при пускане на съединителя, на първа, на втора, че даже и на трета понякога.
2018 Май месец смених купих чисто нов комплект съединител и демпферен маховик на марката Luk. Като махнаха скоростите с изненада видях, че вътре изглежда да има почти чисто нов, същия комплект с доста феродо по феродовия диск, никакъв луфт по маховика и т.н. Както и да е, скоростите бяха свалени, сложихме новия комплект(купен от тех-ко) и всичко заспа.
Но(едно голямо но) 2020 година и 35к км след смяната, се запя старата песен на нов глас... При потегляне, колата почна да тресе отново, но засега е само на 1ва и не чак толкова осезаемо, само че вече се случва дори и при незагрял особено мотор.
Колата се кара леко, не се палят гуми, не се тегли нищо с нея и не мога да си обясня как за толкова отрицателно време се скапаха нещата(или съединител или маховик, не съм 100% сигурнен), но в никакъв случай не бих сложил пак Люк на кола. Да не говорим колко твърд е педалът, сравнено с други тди-та и ваг автомобили, които съм карал...


Колега, все едно говорим за моя случай, само че Пасата е B5.5 AVF 130к.с. Комплект съединител/маховик Лук от Ауто+.
След 30-на хил.км почна точно същите симптоми, леко да претриса на първа(с по-леко потегляне се търпи). Така я карахме колата, така си я кара и новия собственик(наш познат).
Затова вече ако частта не ми е спешна си я поръчвам от немски складове(амортисьори,масла и т.н.) Идва за два-три дни, директно до адрес. Не знам колко по-различно е качеството, но някак си е по-успокояващо :icon_lol



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 111 госта