Негативно мнение за съединители Luk

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Пет 14 фев 2020 12:05


Здравейте,

Искам да изкажа моето негативно мнение за марката и да проуча дали и други колеги са имали подобен проблем.
Та, купих си пасат б5.5, 1.9 AVB 101коня през 2017 и като загрееше колата нямаше тръгване. Цялата предница се тресеше при пускане на съединителя, на първа, на втора, че даже и на трета понякога.
2018 Май месец смених купих чисто нов комплект съединител и демпферен маховик на марката Luk. Като махнаха скоростите с изненада видях, че вътре изглежда да има почти чисто нов, същия комплект с доста феродо по феродовия диск, никакъв луфт по маховика и т.н. Както и да е, скоростите бяха свалени, сложихме новия комплект(купен от тех-ко) и всичко заспа.
Но(едно голямо но) 2020 година и 35к км след смяната, се запя старата песен на нов глас... При потегляне, колата почна да тресе отново, но засега е само на 1ва и не чак толкова осезаемо, само че вече се случва дори и при незагрял особено мотор.
Колата се кара леко, не се палят гуми, не се тегли нищо с нея и не мога да си обясня как за толкова отрицателно време се скапаха нещата(или съединител или маховик, не съм 100% сигурнен), но в никакъв случай не бих сложил пак Люк на кола. Да не говорим колко твърд е педалът, сравнено с други тди-та и ваг автомобили, които съм карал...




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот goppa » Пет 14 фев 2020 12:25


Възможно е от неправилен монтаж да износва бързо съединителя. Например ако не са почистени повърхностите където се събират мотора и скоростната кутия и кутията да стои леко накриво. Или ако липсват центроващите щифтове. Тогава кляновият вал и пъреичният вал на скотостната нр са на една ос.
Тези неща могат да доведат до ускорено износване на съединителя.


Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Пет 14 фев 2020 12:44


В читав сервиз съм го карал. Вършат си работа както си трябва. Силно се съмнявам два пъти съединителите да са били монтирани неправилно.
Сега тоя маховик пак ще си го бия в главата, защото не се знае дали е от него или съединителя.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4242
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот tdi fen » Пет 14 фев 2020 12:45


слагай плътен


Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Пет 14 фев 2020 12:50


Много противоречиви мнения има за конверсията с плътен на помпа дюза. По-скоро искам да ми е комфортно и да има колкото се може по-малко вибрации.


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот K » Пет 14 фев 2020 17:39


На AVF слагах Sachs. Никакви проблеми.


Потребителски аватар
DrugiaBliznak
Мнения: 758
Регистриран на: Съб 21 окт 2006 21:24
Автомобил: Ford Mustang V8 GT CS
Двигател: 450bhp
Местоположение: София - Плевен

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот DrugiaBliznak » Пет 14 фев 2020 23:03


Това е интересно. Понеже ми предстои смяна на съединител лятото, изчетох доста негативни мнения за съединители Sachs и как рециклирани ги продавали като нови и било много по-разумно да се сложи LuK. :eek Даже някой беше постнал тема тук във форума точно за това.
Edit : ето я темата :

https://www.skoda-bg.com/forum/viewtopi ... &start=200

Човек вече не знае в какво да инвестира....аман.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот goppa » Съб 15 фев 2020 9:30


Bembor написа:В читав сервиз съм го карал. Вършат си работа както си трябва. Силно се съмнявам два пъти съединителите да са били монтирани неправилно.
.

Ама не се съмняваш, че два пъти е монтирано менте. :no


Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Съб 15 фев 2020 14:04


Точно това се съмнявам. Първият път още в чужбина са го слагали съединителя, защото така си дойде колата. Втория път го взех от тех-ко. Досега проблеми с частите оттам не съм имал, а съм взимал доста.
Или са занижили качеството на съединителите люк до минимално, или са ментета. Което и да е... все ще си го биеш после в главата.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот D1D00 » Съб 15 фев 2020 17:54


И аз съм имал проблеми с ТЕХ-КО. В моя случай беше със смяна на 4 чисто нови маслени амортисьора на марката "monroe" на предишната ми кола закупени и монтирани в техен сервиз във Варна, и след седмица след монтажа амортисьорите се скапаха тотално и бяха омаслени в основите и бяха просто изпуснали, след доста проблеми и разправий от тяхна страна успяха да ми сложат нови амортисьори пак на същата марка и след има няма месец пак се повредиха и до там, казал съм си че повече няма да ми стъпи крака там за части и услуги :rolleyes .
Ако пазиш касовите бележки от покупката на съеднителя и ако са го монтирали в техен сервиз (защото аз като ходих да купувам амортисьорите от там, ми казаха че ако не се монтират в техен сервиз гаранцията на частите отпадала и за това ги смениха на място) иди и им направи рекламация да ти сменят часта защото е дала дефект, може да ти сложат нов съеднител или да ти го подменят с нов (и дано с по сполучлив).
За Luk не мога да дам мнение защото не съм карал със съединител на тази марка, но за Sachs-а мога да кажа само добри отзиви, защото карам със съединител на тази марка и съм много доволен, вече след 30 000 км. след смямната никакви проблеми. По възможност избягвайте ги тия ТЕХ-КО :rolleyes

Последна промяна от D1D00 на Пон 26 сеп 2022 6:31, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Водния дух1 » Съб 15 фев 2020 18:38


Интересно-колко е гаранцията?


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12788
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 15 фев 2020 21:41


Това с амортисьорите е интересно.
Купувал съм от тях Монро, отдавна беше,но гаранцията важеше и при друг сервиз. Стига да е подпечатана гаранционната карта.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот slavi3331 » Съб 15 фев 2020 23:01


2018та г. взимах Билщайн Б2 предни и гаранцията важеше дори да не е в техен сервиз,но да е подпечатана.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот samo_pechka » Нед 16 фев 2020 0:31


Взимал съм много чаркола от Техко , но без съединители.
Амове обаче доста, вкл. и на Монро. Нямам проблем с Монро газови , едната над 90к.км ( предимно извънградско каране, но нито тропат излишно, да текат-няма такива неща все още ), другата наближава 50к.км вече. Звучат като км. много , но това са за две-три години период някъде. И преди това бяха Монрота пак оттам , д/г на по 100-110-ина к.км ги търкалям и фърлям. Взимал съм и дискове, накладки редовно, масла ( преди )
За съединителите съм чувал едни слухове и май ще се окажат верни , но не, че точно от Техко са взимани и дават проблем. Въобще последните години наблюдавам на познати , взимани от различни места, често дават фира преждевременно. За двете коментирани марки говоря


Bembor
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 19 дек 2017 15:28
Автомобил:
Двигател:

Re: Негативно мнение за съединители Luk

Мнениеот Bembor » Нед 16 фев 2020 2:25


Това с гаранцията едва ли ще мине. Минали са 35к км и над година и половина, където и да е монтиран, силно се съмнявам да приемат гаранция. То лошото е че не мога да хвана маховика ли е, притискателя ли е, феродото ли е...
То и предния маховик, нито дрънчеше, нито луфт имаше, ама ей го, пак проблеми. Нямам условията да смъкна кутията и да сложа само съединител, без маховик за да се види за какво иде реч.
Приготвям си 1000 лева, пия една студена вода ако искам да си карам колата и живи и здрави



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта