Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Cимeoн Лaзapoв
Мнения: 22
Регистриран на: Пет 29 фев 2008 16:31
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAXA
Местоположение: София

Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот Cимeoн Лaзapoв » Нед 17 яну 2021 16:21


Здравейте,

Моля препоръчайте ми сервиз в София за смяна на ангренаж 1.4tsi и ако знаете горе-долу колко може би ще излезне труда.
Колата е Golf 6.
Може с техни части, може и с мои - както предпочитат, само да стане като хората.




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот toraborat » Нед 17 яну 2021 17:28


За ангренаж ходя в клубния сервиз в Герман. Всичко е точно.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот stoyanfourn » Нед 04 юли 2021 14:15


За да не отварям нова тема, аз имам същия проблем - не мога да намеря добър сервиз в София където да си сменя ангренажния ремък на Фолксваген Джета, 1,9TDi, 2009 г.
Да, разбрах вече че в клубния сервиз в Герман "всичко е точно", и че там е най-доброто място където можем да получим перфектно обслужване. Проблемът е обаче че ми е далече и някак си "по средата на нищото", работното им време е от 10 до 18 часа без събота и неделя, когато не съм на работа, което означава, че трябва да си взема отпуска за да сменя ремъка с ролките.
Изключително неудобно за което съжалявам, но нямам избор освен да търся друг сервиз.
Живея в Младост 1 а ходя на работа в другия край на София, на Военна Рампа.
Така че ще бъда благодарен ако някой ми посочи нещо по-удобно, не задължително да е близо до мен. Питах в сервиза ХЕЕД 91 за части, отговориха ми да им пиша имейл щото не могли така по телефона. За какво им е даден телефон като не могат нищо да ми кажат тогава?
Благодаря предварително ако някой ми даде повече информация за такива сервизи.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот tdi fen » Нед 04 юли 2021 16:46


viewtopic.php?f=13&t=44549 работят и в Събота

Последна промяна от tdi fen на Нед 04 юли 2021 16:52, променено общо 1 път.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот thanis » Нед 04 юли 2021 16:47


Колега, силно препоръчително е да преглътнеш, че сервиза е в Герман и ти е далеч, защото тази операция, не е да ти сменят маслото и ако някой сгафи, все тая. Другия клубен сервиз е в Лозен, което е същата работа. Буквално можеш да излезеш в обедната и да си вземеш такси. Ти си знаеш, ама за сериозни манипулации по автомобила, е по-добре да си сигурен, че е на правилното място. Иначе всеки сервиз ще ти вземе парите, ако това ти е въпроса.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот toraborat » Нед 04 юли 2021 17:05


И в Хеед91 ходя и нямам оплаквания, но не съм сменял ангренаж.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот stoyanfourn » Нед 04 юли 2021 18:19


Да, съгласен съм, колега thanis, но както обясних, за мен това не е вариант. Не че не мога да го преглътна, просто нямам достатъчно отпуск, имам много работа, трябва да пътувам през лятото (август месец но времето лети), така че просто преглътването ще бъде ориентирано към друг сервиз. Може би ХЕЕД91 ако получа все пак отговор, надявам се да е по-евтино от официалния сервиз (все пак там комплект ремък ми казаха е 600 лева). И такси да взема, все едно е да отида от Перник до София, а започвам работа от 8 часа - мисля ще се съгласиш, че никой няма да ме пусне половината ден да отсъствам и то когато имам много работа, нищо че е отпускарски сезон.
Не е въпрос за преглъщане, а за възможност. Да, съгласен съм че там "всичко е точно", но не ми е във възможностите. Може би друг път бих го направил. Ориентирам се или към ХЕЕД91 или към сервиза в Младост на 6plus, макар че виждам и добри и лоши мнения за тях но ми е най-удобно там.
Благодаря за съвета все пак.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 04 юли 2021 18:29


Данко може да ти свърши работа https://www.facebook.com/Dankos-Garage- ... 699851253/
Другия вариант е в ДБрос на Ботевградско шосе са, третия вариант е при мен пак на Ботевградско, но най рано след 12-ти юли ще можем


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот cecoa1 » Нед 04 юли 2021 18:56


Ще дадеш няколкостотин лева за тая процедура, в правилния сервиз ще спестиш част от тях, а и ще си гарантираш, че е направено добре. Със сигурност си заслужава да вземеш ден отпуск, или просто да си организираш умно нещата(не е невъзможно). Още повече, че става въпрос за планово обслужване, а не за спешен ремонт.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19142
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот stefan4o » Нед 04 юли 2021 19:00


И аз бих взел отпуск, ако става дума за ангренаж.


powerade
Мнения: 1045
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот powerade » Нед 04 юли 2021 20:18


Колега толкова ли нямаш приятели.... Като ти си изключително зает дай колата на някой приятел да я закара?? После ще се почерпите за твое здраве и така.... Сори за оффа


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот Vlad777 » Пон 05 юли 2021 6:53


К.Одаджийски написа:Данко може да ти свърши работа https://www.facebook.com/Dankos-Garage- ... 699851253/
Другия вариант е в ДБрос на Ботевградско шосе са, третия вариант е при мен пак на Ботевградско, но най рано след 12-ти юли ще можем

:th_up :th_up :th_up Аз лично ползвам и двата сервиза. В който и от тях да се отиде - няма да има причина за притеснения, че нещо не е направено правилно.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот brum » Пон 05 юли 2021 7:11


Военна рампа казваш - ми иди във VAG Auto Service-а дето е на ул. Първа Българска Армия 4.

И все пак - става дума за смяна на ангренажен ремък. Би трябвало във всеки сервиз да свършат работата. Почти рутинна операция е. А тоя сервиз горе не е просто някой сервиз. Човека дето го държи има 20+ години опит с VAG групата.


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот stoyanfourn » Пон 05 юли 2021 7:28


Благодаря, brum и на всички останали за съветите. Точно затова, че е един от най-важните ремонти, събирам съвети къде според вас е най-добре.
Защото за повечето сервизи има както мнения от "никога не ходете там" до "там са най-добрите".
И също така, прав си че ремонтът е рутинен и на много места го правят, затова не трябва да бързам веднага където ми е най-удобно да отида, ще преценя и ще взема решение.
Благодаря за всички съвети още веднъж, ще са ми от полза.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот К.Одаджийски » Пон 05 юли 2021 20:04


Това 1.9 тди няма какво да му се сбърка, освен ако двете ръце на майстора не са му заврени в задника.
Моят съвет е да смениш и семерингите на коляновия и разпределителния вал, защото и да изглеждат добре е възможно да протекат след 15-20 хил км и ще трябва пак да търсиш майстор за ангренаж. Майсторите би трябвало да сменят всички болтове и шпилки по ангренажа защото те са вътре в комплекта



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта