Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
mar4o
Мнения: 36
Регистриран на: Пон 19 фев 2007 22:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот mar4o » Пон 05 юли 2021 20:48


"......третия вариант е при мен пак на Ботевградско........."
Ако не е тайна къде е вашия сервиз, че сега чуваме...май няма тема, или бъркам. Поздрави!




cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот cecoa1 » Пон 05 юли 2021 22:03


К.Одаджийски написа:Това 1.9 тди няма какво да му се сбърка, освен ако двете ръце на майстора не са му заврени в задника.

Скоро имаше тема за някаква помпа-дюза, която не можеха да я запалят след смяна на ангренаж.
Разбирам, че за хора правещи нещата както трябва, е трудно да си представят, че има хора, които правят тая процедура без никаква информация как се прави, ползвайки белези с маркер/молив/флумастер... :mhihi Ама има такива ентусиасти, и за много двигатели дори им се получава. :screwy :stumm :twisted
То в що-годе нормален сервиз, би трябвало всичко да се направи както трябва, ама знаеш ли ги вече кой колко нормален е....

Между другото, един приятел сменя ангренаж на същия мотор но в Туран, тук в Германия, в сервиз на ADAC.... Като му видях фактурата ме напуши смях, не толкова заради цената(700-800 евро), колкото заради някои от описаните дейности около тая процедура... Били сваляли десния фар, после реглаж на светлините... Барем да се беха сетили прахта по болтовете да позабършат, беше ясно, че никакъв фар не са сваляли(работниците румънци бяха). Може би така пише в някое официално ръководство, нямам идея.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот К.Одаджийски » Вто 06 юли 2021 5:29


mar4o написа:"......третия вариант е при мен пак на Ботевградско........."
Ако не е тайна къде е вашия сервиз, че сега чуваме...май няма тема, или бъркам. Поздрави!

Няма тема, сервизът не е мой а на братовчед ми, работиме двамата само и не сме специализирани във ВАГ групата, работим с всички марки автомобили, затова и няма тема.
Натоварването ни е сериозно и затова предложих другите два сервиза, ако не ви свършат работа, пишете лично съобщение и ще се разберем :th_up


stoyanfourn
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 15 юни 2021 9:36
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот stoyanfourn » Вто 06 юли 2021 7:42


Благодаря на всички за съветите, май се ориентирам към предложението на brum. Изглежда идеалният сервиз за мен, по-добър не бих намерил. Хем ми е удобно хем са специалисти във VAG групата и явно правят всичко. За това са тези форуми, човек може да научи много. Убих се да търся сервизи а този бил под носа ми! Ако наистина е толкова добър каквито позитивни мнения видях за него, значи това ще бъде моят сервиз и за в бъдеще! Ще говоря с тях да видим какво ще ми предложат.
Още веднъж - благодаря на всички за мненията!


powerade
Мнения: 1044
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот powerade » Вто 06 юли 2021 8:05


А сега напиши Ventoman или Вентоман и търси пак мнения.... Защото това е човека, който държи сервиза. Негов е, не го знам колко вече работи по колите (едва ли много), но преди години силата му е била Роторните ТДИ и по-скоро помпите им.
Взима скъпо(спрямо моите виждания), НЕ издаде касов бон, и трябваше да си поискам изрично НЯКАКЪВ документ, който все пак да удостовери работата им по колата.


brum
Мнения: 3529
Регистриран на: Съб 07 май 2005 3:05
Автомобил: Golf Mk4
Двигател: AGU
Местоположение: София

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот brum » Вто 06 юли 2021 15:14


Точно той. Вальо се казва. Много неща се промениха от едно време. Издават документ като другите сервизи - списък с извършени дейности и части, и цени срещу всяка позиция.

Кой е тоя сервиз дето дава касови бележки?


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот w_smith » Пет 16 юли 2021 10:56


Издават, как няма да издават? Ще ги излекуват тия тарикати.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот hvp800 » Пет 16 юли 2021 11:11


brum написа:Военна рампа казваш - ми иди във VAG Auto Service-а дето е на ул. Първа Българска Армия 4.

И все пак - става дума за смяна на ангренажен ремък. Би трябвало във всеки сервиз да свършат работата. Почти рутинна операция е. А тоя сервиз горе не е просто някой сервиз. Човека дето го държи има 20+ години опит с VAG групата.


+1 за сервиза .
И все пак тази смяна , на тази помпа-дюза е елементарна , и едва ли има сервиз дето да не свършат работа.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Сервиз за смяна на ангренаж 1.4tsi София

Мнениеот hvp800 » Пет 16 юли 2021 11:17


powerade написа:А сега напиши Ventoman или Вентоман и търси пак мнения.... Защото това е човека, който държи сервиза. Негов е, не го знам колко вече работи по колите (едва ли много), но преди години силата му е била Роторните ТДИ и по-скоро помпите им.
Взима скъпо(спрямо моите виждания), НЕ издаде касов бон, и трябваше да си поискам изрично НЯКАКЪВ документ, който все пак да удостовери работата им по колата.


Незнам за роторките и силата му , но ventoman имаше 300+ к.с. от Сеат Леон ПД . И това преди десет години и повече . Дали е ходил при някой да му прави колата ?



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 146 госта