Exclusive Reifen (гумаджийница)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Пет 02 апр 2021 13:37


Ми аз да не съм гумаджия,че да знам кое к'во е легнало.
Човека ми каза гумата ти не е изпъната както трябва, показа ми я на машината не е изпадал в подробности да ми обяснява.
Качи и другите 3 на машината, пак бяха на същото дередже.
Джантите си ми бяха прави като отидох.
Като ме прати да си ходя ми каза, да му върна обаждане дали всичко е наред, върнах му че вече нямам вибрации никъде и т'ва беше.

Предишните 'гумаджии' в кавички, как са ми монтирали гумите изобщо не искам да ги коментирам, на всичкото отгоре даже познат ме беше пратил при тях ама както и да е.

Отидох точно в този сервиз да ги погледнат за второ мнение и за проблема с вибрациите заради темата тук между другото, стана 3 страници спам за нищо.




nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот nikmar » Пет 02 апр 2021 13:57


Явно в този сервиз са си свършили добре работата, а предишните не са преценили, че е по-добре да напомпят първоначално гумите с 3-4 бара и така да се спестят бъдещи "удоволствия". Така че, ако някой приема съвети, изисквайте особено при спортни и по-твърди каркаси да ви помпят гумите повечко. Сигурен съм, че някъде ще ви намразят, но като клиенти имате всички права...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Vlad777 » Пет 02 апр 2021 17:33


Темата е разчистена от безполезни коментари. Разбрахме какво е изпъване на бордове/гуми.

До момента аз не бях чувал така да се нарича, но пък винаги съм виждал как гумаджията надува яко гумата и после чака да спадне, преди за сложи вентила, за да се намести хубаво гумата по бордовете. Та явно това се има предвид.
fur1ous написа:Предишните 'гумаджии' в кавички, как са ми монтирали гумите изобщо не искам да ги коментирам, на всичкото отгоре даже познат ме беше пратил при тях ама както и да е.
Може да споделиш и кои са били предишните, за да знаем все пак къде да (не) ходим.


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Съб 20 ное 2021 16:10


Един от дните през миналата седмица ми се наложи да изкарам колата вечерта и да мина през центъра. Карайки по бул.Васил Левски, точно пред бившата Алфа Банк, се чу дум-дум. Посетих трап :horror . Думкането звучеше като средно към гадно по скалата на Рихтер. Не изкънтя на метал, в които случаи съм се оказвал с изкривена джанта 3 пъти през последните 5-6 години. Ето маршрутът и дупката:

След случката, на другия ден имах магистрално шофиране, като експериментирах със скоростта, за да видя дали има нежелани вибрации, които са признак за изкривяване. За щастие нямаше. Има ли, обикновено кривините не са малки и са видими с просто око. Колкото и малка и незначителна да ви изглежда на клипчето, дупката е около 4см дълбока, с остри ръбове и излизането от нея не е полегато, което е предпоставка за кривини. Хайде, малко в картинки:
IMG_20211120_153601.jpg

IMG_20211120_153332.jpg

IMG_20211120_153233.jpg

IMG_20211120_153503.jpg


Развалих си съня :no и реших да посетя Жорката и Пепи за да видим ще има ли диагноза.
1637416370242.jpg

Както винаги, много внимателно свалиха колелата и ги завъртяха на баланс машината. Започнахме с това, което влезе в дупката. Присъдата - джантата е на струна! :bishop Или OZ-ките са достатъчно корави, или дупката не е достатъчно дълбока, или и двете. Което и да е, важното е, че си спесхтих 1 джанта пари :bowdown Олекна ми и ми дойде настроението :drunk Гумата леко шаваше, което се коригира с демонтаж, монтаж и ново балансиране. Евала на момчетата, задето пипат толкова внимателно! Махат старите тежести и полират мястото, за да падне старото лепило. Където има съприкосновение на джантата с метал (например със шиша на баланс машината), поставянето е адски внимателно за да няма щети по боята. Безконтактният робот е ясен - безценен е, но развиването и завиването на болтовете при свалянето и монтажа на колелата също е много внимателен, за да няма драма с гнездата на болтовете. Абе, перфектна работа. Да ти е кеф да си им пациент :th_up

п.п. ме знам какво трябва да се случи, че поне в центъра на столицата да няма трапове :beat_butt2 По кварталите кучета ни яли. Ето каква е ситуацията в иначе престижния кв.Изток:


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот 777 » Съб 20 ное 2021 23:30


Дупката колко е дълбока не съм съвсем наясно. Ясно виждам обаче, че си с доста ниски гуми.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Съб 20 ное 2021 23:46


На пръв поглед май са 18ки, гумите най вероятно са 225/40, напълно нормален размер за 18ки, и аз карам с такива бе съм имал проблеми


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Нед 21 ное 2021 8:57


777 написа:Дупката колко е дълбока не съм съвсем наясно. Ясно виждам обаче, че си с доста ниски гуми.

Дупката е около 3,5 - 4 сантиметра. Карам с гуми 225/40/18.


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Вто 23 ное 2021 19:09


Малко offtopic, но след като споделих с човек, от който зависи (почти) всичко в София, дупката вчера бе изрязана, а днес вече и асфалтирана:
IMG_20211123_174644.jpg


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот nikmar » Сря 24 ное 2021 9:06


Браво! Това е като да улучиш шестица от тотото...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Сря 24 ное 2021 9:16


То хубаво ама като гледам как са я кръпнали, това малкото парче отпред няма да го има след първия по силен дъжд


fighter-interceptor
Мнения: 317
Регистриран на: Пон 09 дек 2013 20:57
Автомобил: Golf 4
Двигател: AHW 2000
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fighter-interceptor » Сря 24 ное 2021 16:28


Това някаква реклама ли беше?


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Сря 24 ное 2021 20:52


fighter-interceptor написа:Това някаква реклама ли беше?

Не. На какво? По-скоро обелих няколко думи... Имал съм 3 изкривени джанти във времето, като аз с изправяне не се занимавам, а директно купувам нова. Радвам се, че и сега не ми се наложи. Таа...абе, преживявам ги тия работи :gruebel


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Vlad777 » Чет 25 ное 2021 9:01


Адмирации за тази педантичност, но все пак не всеки е Монк :mhihi Това ми напомня за оня виц
Асанчо:
- Жена, детето е цялото кално...
Айшето:
- Ще го къпем ли или ще правим ново?
:mhihi
Хубаво е все пак, че има и подобно място, където и най-взискателните могат да получат желаното обслужване. Ако нямах доверен човек гумаджия, който ми е и на доста удобно място, сигурно и аз бих ползвал услугите на тези хора, но естествено зависи и от цената.


JuStan
Мнения: 297
Регистриран на: Вто 20 дек 2011 14:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Bulgaria

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот JuStan » Чет 25 ное 2021 12:37


Стоянчо написа:Малко offtopic, но след като споделих с човек, от който зависи (почти) всичко в София,


това ми стана много интересно :)


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Чет 25 ное 2021 13:59


JuStan написа:
Стоянчо написа:Малко offtopic, но след като споделих с човек, от който зависи (почти) всичко в София,


това ми стана много интересно :)

По-скоро исках да акцентирам на това, че ако пишеш писмо/сигнал до общината, нищо няма да стане (скоро), а не толкова на факта кого съм уведомил за състоянието на пътната настилка.

Vlad777 написа:Адмирации за тази педантичност, но все пак не всеки е Монк...

Да, болен мозък съм, не ме слуша главата на някои теми :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 35 госта