Exclusive Reifen (гумаджийница)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Нед 07 фев 2021 9:37


Мястото е за хора, които искат джантите им да останат непокътнати след интервенцията!!!

Георги Георгиев и Петър Коцов са опитни, дългогодишни кадри в Диана, в т.ч. работили и на ВИП-а до 2020г. През 2020г. са си оборудвали собствен сервиз - "Exclusive Reifen", при това на топ място за тази цел - Самоковско шосе 109, в един прекрасен комплекс, където има БлуПойнт, Вилнер, автокъщи, бургердцийница и т.н. благини. Сервизът е много чист и подреден.
1612270863809.jpg


Оборудването е най-висок клас Корги, в т.ч. безконтактния робот Corghi Artiglio Master Codе за вадене/монтаж на гуми, който прихваща гумата не със стандартните челюсти за долната част, които дерат лака и боята, а посредством захват през централния отвор. При демонтирането/монтирането на гума от/на джантата щанга НЕ играе!

Демонтаж:


Монтаж:


При баланс машината положението е същото - прихваща джантата не чрез онова металното, дето се навива на резба и надира централния отвор, след което боята на джантите там се надига и корозира. Тук пристигането е чрез гума, която не наранява боята по никакъв начин.


За контакти:
1612678270624.jpg




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот 777 » Нед 07 фев 2021 22:54


Стоянчо написа:... са опитни, дългогодишни кадри в Диана...

Веднага правя асоциация с:

viewtopic.php?f=13&t=263205


Потребителски аватар
Стоянчо
Мнения: 117
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 14:30
Автомобил: Skoda Superb II Revo Stage 2
Двигател: CDAA 2014
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Стоянчо » Пон 08 фев 2021 13:44


777 написа:
Стоянчо написа:... са опитни, дългогодишни кадри в Диана...

Веднага правя асоциация с:

viewtopic.php?f=13&t=263205

Аз говоря за ВИП-а на Диана а не общаците, дето свалят гумите с шут. Не си прави такива асоциации. Във ВИП-а сменят гумите си основно скъпи и спортни автомобили. Там си плащаш 140лв. за преобуване на 18". За 20" и нагоре е още повече ;) Там няма нужда от шмекерии, а и клиентите са киселяци, на които такива номера много много не им харесват.
Аз съм ЛУД на тема джанти. Колата ми е на 6 години, а сега монтирах седмия комплект джанти. Точица не искам да има по тях след монтаж/демонтаж. Ето темата за колата, за да се види, че съм диагностициран на тази тема :screwy
viewtopic.php?f=54&t=486319&start=45


Потребителски аватар
monty
Мнения: 87
Регистриран на: Съб 20 окт 2007 22:42
Автомобил: Hyundai i20
Двигател: 998cc TGDI
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот monty » Вто 23 мар 2021 8:19


Още един доволен от сервиза. В събота поръчах 4 нови гуми и за по-малко от час бяха при тях с ДОТ 0221. Демонтаж, нови вентили, изправяне на две джанти вследствие на ПТП и монтаж за има няма 45 минути, като изправените джанти бяха с по-малко тежести от другите две. :th_up


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Вто 30 мар 2021 19:26


Днес бях в сервиза. Супер доволен съм, ходих там защото на друго място преди няколко дни ми монтираха чисто нови летни гуми.
Съответно с чисто нови гуми и прави джанти излизам и имам вибрации при 80-100км/ч в сенниците.

Звъннах на Георги записах си час и отидох, оказа се че гумите ми са монтирани напълно погрешно и ако бях продължил да карам така щяха да се изкривят заради грешния монтаж.
Момчетата ги демонтираха, монтираха и балансираха отново, колата ми няма грам вибрации в момента, нито в сенниците, нито никъде.
Смея да твърдя,че са доста компетентни, знаят какво правят и работят много чисто.
Аз супер супер доволен,


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот 777 » Сря 31 мар 2021 18:26


И как бяха монтирани напълно погрешно? Обратна посока на въртене ли.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Сря 31 мар 2021 21:29


Не бяха изпънати като хората, следователно гумата подскачаше нагоре надолу показаха ми го даже на машината и факт, че след това нямах никакви вибрации в сенниците за разлика от преди това.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 01 апр 2021 8:26


Ако говорим за Симо от Обеля , прекара Ковид с карантина и мисля че тия дни му приключва, не знам кога си звънял. Работи си и го ползвам от 15 години като нямам нито една забележка и винаги обслужването е на ниво.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Чет 01 апр 2021 8:30


За същия става въпрос, ами явно и есента и сега не съм нацелил момента или не знам.
Хубаво е,че бачка още поне двама читави гумаджии да има в София :th_up


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 01 апр 2021 8:57


fur1ous написа:За същия става въпрос, ами явно и есента и сега не съм нацелил момента или не знам.
Хубаво е,че бачка още поне двама читави гумаджии да има в София :th_up

Ами той работи редом с всички и е възможно наистина да не си го оцелил. По настоятелно, особено в сезона са като линейки вътре из халето :)


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот Vlad777 » Чет 01 апр 2021 22:16


Не знам с каква машина работят, но при Avtogumi.bg в сервиза на Черни връх има машина Hunter за динамичен баланс, което означава, че по време на познатия баланс се добавя и една ролка, която притиска гумата и симулира движение по пътя. Тази машина дава предписание как е най-добре да се завърти гумата спрямо джантата, така че да се балансира с най-малко количество тежести.

Няколко човека с голям размер джанти и оплаквания от вибрации съм пращал там и са им решавали проблемите. Ако в този сервиз работят с подобна машина може просто да са ги пребалансирали и завъртяли и да са постигнали по-добър баланс.


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот nikmar » Пет 02 апр 2021 9:09


Програмата за оптимизиран баланс е доста добро нещо, но малко механици обичат да я правят, защото е много трудоемка - понякога има много въртене на гумата около джантата. Но това не е истинско динамично балансиране. За него си има специална машина, нещо като шкафче, което има седалка за механика. Отпред тя има един коничен диск, както и стробоскопна лампа. Машината се приближава към оста на колата (обикновено предната), като цялата предница е вдигната на специални подпори (има избор за различни модели коли) и въртящият се диск завърта предното колело, опирайки се в гумата. Чрез стробоскопната лампа и вътрешен калкулатор се отчита мястото и тежестта за балансиране. По този начин машината отчита някои отклонения по цялата ос и компенсира възможни вибрации, когато има гранични износвания при отделните детайли по окачването и полуоските (ако има такива). Не е подходяща при коли с автоматични скоростни кутии, които могат да дефектират...


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1316
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот fur1ous » Пет 02 апр 2021 11:27


Ми образовай се бе момче нали знаеш какво е Google, напиши и разбери, що трябва да спамиш, тролиш и бълваш празни приказки не мога да разбера? Нали си умно момче..
Понеже не може да търсиш ти пускам линк и не, не е от диана защото не им се кефиш, ама ти на кои ли се кефиш освен на себе си..
Отне ми точно 20 секунди да го намеря, ама теб и 100 години няма да ти стигнат да го разбереш.
https://www.primex-bg.com/polezno/osnov ... to-na-gumi


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9869
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот group® » Пет 02 апр 2021 13:11


За да изпънете бордовете на гумата в леглата на джантата, надуйте до 40psi. Ако не постигнете желания резултат до 40psi, изпуснете въздушното налягане от гумата и започнете отначало


Кому е нужно всичко това?

Не ми се струва невъзможно, при супер некадърници да не легне хубаво борда. Само не знам как точно са я балансирали после?!
Наистина трябва да са били супер зле.
Това обяснява и защо са ги сваляли
fur1ous написа:Момчетата ги демонтираха, монтираха и балансираха отново...,


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Exclusive Reifen (гумаджийница)

Мнениеот nikmar » Пет 02 апр 2021 13:36


Това е нещо като задължение на добрите механици - да "изпъват" бордовете, като се помпят до 4 бара. Особено важно е за широки и по-спортни гуми, за да легнат, както трябва. Този метод е доказан от практиката в цяла Европа, но винаги има хора, които ще кажат: Ами ако гръмне! Ако гръмне при 4 бара (не повече), значи е дефектна. На мен ми е гърмяла гума при 10 бара (камион), добре че не бях наблизо, но при 4 бара е възможно, но е много рядко. После идва номерът с въртенето на гумата около джантата. На практика това са 4 окръжности, при които трябва да съвпаднат по-големите с по-малките, понеже няма нито при гумите, нито дори при джантите идеални окръжности. И поради тази причина при някои комбинации се налага въртене. Почти всяка съвременна балансираща машина има специална програма, но както написах по-горе, доста е трудоемко и се прилага при много особени случаи и... капризни клиенти! Компютърът отчита както позицията на гумата спрямо джантата, така и нужните тежести и тяхното място на джантата. Лично за мен "изпъването" на гумата има по-голям приоритет в сравнение с баланса. Когато една гума е изпъната добре и окръжностите съвпадат, може дори да не са необходими тежести. Така че, учете се, момчета, и ще бъдете доволни!



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tsbstz и 28 госта