Проблем с автосервиз.

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Вто 06 юли 2021 21:10


Здравейте колеги,искам да помоля за съвет относно моя казус с един автосервиз..
Историята започна миналата година през м.Юли - беше ми препоръчан от познати сервиз който се занимава с тенекеджийство и отидох за оглед на моя mk3..Разговаряхме с момчето огледа колата,обяви ми време за работа 1-1.5 месеца каза ми сума за ремонта/4 цифрена и да му оставя пари единствено за материали цената на труда му при получаване/,уточнихме какво трябва да се сменя и ми даде оферта и се разбрахме да обмисля предложението му и дали ще я оставям за ремонт.Разбрахме се за под,прагове,задни вежди и единия панел под десния стоп + цялостно пребоядисване.Отделно съм обикалял и съм търсил перфектни врати и заден капак и с тях отиде колата.Поради проблеми в работата и лични фактори леко го отложих и остана за по-напред във времето...
2021 Началото на февуари се чухме отново и се разбрахме да оставя колата като предложението му още важи със старата уговорка.Разглобих я цялата интериорно само на две седалки с табло и към края на м.Февуари оставих колата,беше ми издаден протокол за приемане в сервиза,оставих исканото капаро и се почна филма..
м.Март ми беше натоварен,много работа,учене и тн нямах време да минавам през сервиза,по телефона бях убеждаван,че по колата се работи НО по-малко защото има голям наплив от ремонти.
м.Април първата половина посетих сервиза най-накрая и колата буквално само беше разглобена на части и чакаща да започне ремонта - получих уверение в най-скоро време започва работа по нея.
Отивам към края на месеца - сервиза напълно разчистен щял да прави "майстора" разширение и подобрение на помощението и след това почва работа по колата.
м.Май - отивам сервиза почти завършен пълен с коли и кипи работа по тях.При въпроса КОГА ще се започне работа по моята - СКОРО.Няколко пъти проведохме разговор вече колко време стои колата там и че работа по нея не се върши - след седмица започвам/Беше 20.05./
Следващата седмица отивам - колата все още е на по подемника нищо не е свършено и този път оправданието беше - "частите са поръчани много забавят доставките"
м.Юни - "майстора" е в почивка останали са само "ортаците" мини другата седмица.
Отивам към 15-ти бил на работа "майстора" но съм го изпуснал за малко.Звъня вече бесен по телефона - отговоря няма./Помеждуругото се запознах с човека който е финансирал сервиза за неговото разширение и отваряне на работни места/
По - късно ми връща обаждане с големи извинения за забавянето и че от другата седмица започва да я прави.Казах добре ще минавам да видя,нямало проблем започва да я прави.
Отивам на 23-24ти колата беше с изрязан под и заварени панели в краката на пасажерите отзад.Викам си най-накрая ще стане беше започнал работа.Задната броня я видях беше подготвена за боя и се успокоих."Ортаците ме убеждават",че са закупени материали и се работи по нея.
м.Юли - 2ри - колата отново е замръзнала - виждам,че са скъсани спирачни тръби за задния мост и отговора беше - при демонтажа на скобите отдолу се отчупиха поради това,че са изгнили.От 05.07 се започва същинското кърпене,предупредих го че ще дойда да видя наистина ли работи и какво е направил и насреща чух - "Да колата ще се започне,нямам други планирани коли".
На 05.07 посещавам гаража - шах голфа отново на улицата приет е друг представител на ваг групата със сериозен удар - за смяна на заден ляв калник,леви врати,колонка праг,под,заден мост - сериозна работа.Щял да я направи за 2 дни от сряда вечерта/утре/ голфа вече го започва.Леко се ядосах и ми кипна отвътре от поредното тъпо оправдание и като поисках да говорим по сериозно "тенекеджията" почна да си мърмори под носа и като го питах защо колата ми отново е на заден план каза,че няма какво да ми отговори и защо не съм го бил предупредил за идването ми.

Отново си поговорих с човека който е спонсорирал гаража и му е помогнал на "майстора" да го подобри.Капарото оставено от мен било изхарчено и всички нужни консумативи,панели и части ги е закупил той само да се маха колата от там понеже пречи.Относно него нямам никакво вземане даване просто иска да го изкара от сервиза.

Колеги моля за съвет какво да правя,опитвах с добро и с разговори явно няма да стане.Не бих искал да се стига до кавги и екцесии но явно няма да го бъде.Относно този протокол за приемане в сервиз мога ли да използвам?Има описан ДКН,рама,собственик и тн,описание на ремонта и че е оставено съответното капаро от уговорената сума за ремонт.




thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот thanis » Сря 07 юли 2021 9:00


Ако на документа, който са ти дали има дата и подпис/печат, може да пробваш с КЗП. Принципно си вършат работата.


Volkswangel
Мнения: 613
Регистриран на: Пет 12 окт 2007 7:07
Автомобил: VW GOLF 7 SPORTSVAN
Двигател: 2015
Местоположение: Plovdiv

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот Volkswangel » Сря 07 юли 2021 12:25


Там е работата, че в документа едва ли е отразен срок за изпълнение. Така, че въпросния " майстор на шикалкавене " може да развърта колегата не с месеци, ами и с години. Явно другите коли,които влизат в сервиза са му по-бързи пари и затова отлага ремонта на колата. Колегата е в капан и се чудя дали някой може да му помогне.


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот thanis » Сря 07 юли 2021 13:11


Дори и да няма срок, нереалистично е аргумент от сорта на, ми тя колата се прави 4 месеца за каквото и да е. То не е нужно да му налагат глоби на сервиза, просто КЗП може да издаде документ, да му оправят колата и по живо по здраво. В най-лошия случай да му върнат парите и да му върнат колата /на части/ + някакво минимално обезщетение и така. Ако имаш документ с дата и печат/подпис от сервиза, по-добре с КЗП. Щом си тествал по-цивилизования начин.

Последна промяна от thanis на Сря 07 юли 2021 14:24, променено общо 1 път.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 07 юли 2021 14:22


Какво общо има тук Комисия за защита на конкуренцията?


thanis
Мнения: 1336
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот thanis » Сря 07 юли 2021 14:24


техническа грешка, има се превид комисия за защита на потребителите, КЗК няма общо.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Сря 07 юли 2021 20:26


Здравейте колеги и извинявайте за забавеното включване.
На протокола за приемане имам дата,подпис и печат от съответната "фирма".Даден срок за изпълнение за жалост нямам уточнен в него.
Тъкмо се връщам от мястото и колата отново е на улицата и чака.От утре я започва.Отново.
Поговорих на сериозно с тенекеджията и леко се притесни като чу връщане на пари и жалби в близкото районно.
Предупредих го,че ако не е пипната отново колата си я искам събрана до края на седмицата и ще си я карам при друг човек който ще я направи.Утре за жалост няма да бъда в София и чак в петък ще видя дали се работи..
Благодаря за съветите и бих се обърнал към КЗП още другата седмица ако днес ме е излъгал отново.
Впрочем се чудя и за Нап,при получаване на дадено капаро отново се издава фискален бон който след това се приспада при пускане на такъв за цялата сума и свършена работа,но тази агенция са леко мудни..


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот ktamen » Сря 07 юли 2021 22:31


slavi3331 написа:,но тази агенция са леко мудни..

Те са мудни, ама са много лоши и действително могат да му стъжнят живота.
Лошото е, че ако не си му симпатичен ще ти претупа колата да се отърве, ама после пак ще береш ядове с ръжди и прочее.
Още по-лошо е, че даже да си му симпатичен и да се постарае, едва ли ще се старае чак толкова и ръждата пак ще тръгне. Кърпенето е изключително скъпо нещо и не вярвам, че в София има дори един майстор, дето би свършил качествено работа.
Аз кола не бих дал на друг да я кърпи. Моите коли заминават на Вторични заради ръжда с перфектни двигатели и ходова част.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Сря 07 юли 2021 23:18


До сега бяхме на лек приятелски разговор и с големи съвети кое как да бъде направено и как ще стане най-добре за визията на автомобила/все леееко отклоняваше темата от основната - кога ще бъде изкърпена колата/
В случая колата по двигател,ходова част,спирачки беше безупречна и никога не съм пестил от това и просто бях "обработен" как е много способен въпросния и ще бъде много добре и кадърно изкърпена и боядисана и се вързах на обещанията..


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Пон 12 юли 2021 20:19


Лек ъп.Въпросния ми позвъня днес,че до петък ще сглоби колата и да си взимам и няма да може да я направи.
Относно връщането на капарото - убеждаваме да му дам мой IBAN по който да преведе парите до 40 дни и тук леко ми светна червената лампа :mhihi Кеш до края на седмицата нямало да успее :mhihi
Според него било нормална практика сервизите да така да връщат суми и щом ми бил дал протокол нямало да ме излъже :mhihi
Мисля да отидем до някой нотариус и пред него да напишем съответния договор и да съм 100% сигурен,че няма да ме излъже понеже вяра нямам вече.... :banghead


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Нед 18 юли 2021 17:57


Колата е прибрана успешно.
Някой да знае дължината на спирачните тръбички до кантара?3ка двуврата.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 18 юли 2021 18:55


Свалят се старите и се мерят


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот stefan4o » Нед 18 юли 2021 19:03


При твоят вариант до кантара са ти:
1. 2730мм
2. 2650мм
Съветвам те ако вземаш готови - вземи ги малко по-дълги. Тоз филм го играх на Джетата, като си правих задните дискови спирачки. Ако НЕ ти работи кантарът - вземай два спирачни рестриктора и не се занимавай с кантари.


Потребителски аватар
slavi3331
Мнения: 421
Регистриран на: Вто 16 окт 2012 16:16
Автомобил: голф 3
Двигател: 1600
Местоположение: Сф

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот slavi3331 » Нед 18 юли 2021 19:24


Работи кантара и благодаря за съвета Стеф.В аутобим съм виждал,че продават на размер и ще взема следващия на мойте.Рестрикторите къде се слагат,отпред на самата помпа ли се намират?
Инак съм наготвил една помпа от Т4 25.4мм :mhihi Че ми се иска да спира като нова кола с лекичко натискане :smile


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19146
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Проблем с автосервиз.

Мнениеот stefan4o » Нед 18 юли 2021 19:27


Да, навити са на спирачната помпа. От тях започват спирачните тръби и отиват назад.
Недей с такава голяма помпа, според мен.
Все пак, както Одата каза - свали твоите и ги измери горе-долЕ. Вземи си около 10см по-дълги, според мен.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 88 госта