Препоръчайте сервиз в София за "типичното забиване/пренадуване на турбото" - Пасат Б6, 2.0 (BKP)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
dmarkov
Мнения: 124
Регистриран на: Чет 11 юни 2015 23:17
Автомобил: VW Polo 6n2
Двигател: AKK - 2000

Препоръчайте сервиз в София за "типичното забиване/пренадуване на турбото" - Пасат Б6, 2.0 (BKP)

Мнениеот dmarkov » Нед 25 юли 2021 8:45


Здравейте!

Моля, да ми препоръчате майстор/сервиз за "типичното и добре познато във форума - забиване", което в моя случай е грешка "пренадуване на турбото", който няма веднага да ми каже "ама ти си за сваляне и ремонт на турбо", а ще диагностицира проблема.

*Offtopic обяснение на проблема:
Колата понякога като види баир и почва да мигат подгревните свещи и забива муцуната (изключва турбото и влиза в авариен ребжим). Гасиш, палиш грешката изчезва и си върви нормално, но може и 5 пъти да го направи за една Хемус, но мое и 5 пъти да минеш и да не го направи...
Двама майстори отсякоха: за турбо си - 1000лв. :screwy

Тъй като карам нормално и за 5 месеца съм минал 20 хил. км., от които половината са магистрала... Е не се съгласих да правим турбо без реална и адекватна диагоностика. Затова свалих входящите тръби на турбото и си е ок - няма сажди, няма луфтове. Бях я оставил един познат да прегледа всички маркучи около турбо/кулер, вакуми, тъй като на подемник е по-удачно. Проблем не е намерен по маркучите. :newsm66

** От всички теми в раздел сервизи не намерих подходящ такъв, но може и просто да съм пропуснал или да не съм изчел всички страници за конкретен сервиз/човек/майстор.

Благодаря на отзовалите се! :love.vwclub




Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Препоръчайте сервиз в София за "типичното забиване/пренадуване на турбото" - Пасат Б6, 2.0 (BKP)

Мнениеот К.Одаджийски » Нед 25 юли 2021 11:15


Най вероятно геометрията е блокирала и пренадува.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Препоръчайте сервиз в София за "типичното забиване/пренадуване на турбото" - Пасат Б6, 2.0 (BKP)

Мнениеот toraborat » Нед 25 юли 2021 15:59


Клубен сервиз Герман.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта