Лепене на предно стъкло

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Лепене на предно стъкло

Мнениеот valka » Пон 11 окт 2021 17:43


Тука ще има много емотикони :a045

Удари ме камък, спука ми се стъклото. За съжаление и аз като много баламурници си закарах колата в Кобра (на Първа Българска Армия). Сега 3 години по-късно ми тече вода при пасажера, ама тече, тече цяла локва прави и при най-малкия дъжд. И днес какво си забих пръста в уплътнението. :stumm ...Чакай да сложа и един такъв, че не се трае --> :censored2 ... Ми то направо го махнах и пипнах ръба на стъклото. :horror Пипам по-напред и там ще махна гумата с ръка :cenzored (добре, че са чистачките). Отивам на тавана и там същото. :screwy Ба...:banghead

Сума ти теми изчетох за тия тъпаци, много малко доволни. :thumb_down Почти всеки вика да се ходи другаде. Ама къде да ида сега и да го залепят като хората. За Мустанг също чета негативни коментари. От Сим Пет Сим почти всички са доволни, ама ми казаха, че не се занимават с лепене на стъкла. Останаха Glass Gold Group, гледам и някакви Велев с лъскави коли на първата страница.

Има ли някой, който е сменил предно стъкло и не е хвърлил колата след 3-4 години, демек е доволен...Да каже къде да отида.




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот alpinab » Пон 11 окт 2021 20:27


Препоръчвам Сим Пет Сим. Моята е със сменен по каско преден джам преди почти 4 години там. Като оригинал е. Даже и не направиха мизерия при подмяната му. Сензорите за дъжд и светлина си бачкат както и преди. Може би отказват защото не се знае на какъв прозорец ще попаднат и какво са действали преди тях.

По фактура беше 400 и малко пари. Монтираха Pilkington стъкло. Не мога да го различа с оригиналното преди него.


thanis
Мнения: 1332
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот thanis » Пон 11 окт 2021 20:39


Аз също давам глас за сим пет сим. Преди 3год смених стъкло заради пукнатина от магистралата. Не стана със запълване и си тръгна пукнатина и се наложи подмяна. Колата беше в техен сервиз около 3 дена (не ми беше спешно) след като я взех я карах още 1 ден с лепенките. Никакви проблеми от свистене, никакви проблеми от към течове. При смяната се обадиха, понеже се притесняваха, че ще превъртят шлиците на чистачките и искаха разрешение преди да действат, за което чест им прави, а не след свършен факт. Наложи се смяна, защото превъртяха, но те не са виновни, риска си беше изцяло за моя сметка. Цената за Пилкингтън стъкло беше 360лв по спомен. Не исках китайско, не исках и в Кобра.

П.С. Отделно таксуваха за лепенката за сензора за дъжд, но си звънят и те информират (не е скъпа)

Не знам обаче, дали ще се навият да ти го презалепят. Преди работеха чисто и качествено и в сервиза не е както в Кобра, да сменят на конвейр и качеството да е в кофата.

Късмет и успех !


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот valka » Пон 11 окт 2021 21:09


Сим Пет Сим отпадат. Както казах ми отказаха. Според тях ми се разлепило заради ръжда. Колата е Ауди 80 Авант, а не Opel. A цялото уплътнение откъм пасажера да го изкарам от стъклото определено не е от ръжда. А и как няма да тръгне ръжда, като цели 3 години сигурно от тавана водата е влизала под уплътнението. И кой знае колко време е била там преди да пробие, да тръгне да тече и в купето. :no


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот buller » Вто 12 окт 2021 8:14


Колега, преди седмица сменях предно стъкло, заради спукване от камъче: https://bulprofit.business.site/
Не вярвам някой да се съгласи да "прави" това стъкло.
1. най-вероятно е куче-марка
2. много вероятно е да има ръжда под уплътненията и да трябва сваляне на това стъло - считай риск от спукване
Наблъскай го със силикон под уплътнението, дано се реши проблемът.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот valka » Вто 12 окт 2021 8:24


Не е куче марка, взех европейско (по-скъпото) от Кобра-та. Изчетох теми, където сваляли оригинално стъкло и го слагали. Та, ако може да се ремонтира, Ок. От форума на БМВ изчетох една стара тема 8 страници, само един-двама доволни. И там се оплакваха от течове, а не видях всеки да слага ново стъкло. Разбира се, ако не става ще сложа Pilkington. Ей сега като започнаха проблемите и разбрах, че има и други фирми. Преди знаех само за Кобра, тяхната :censored2.


daimen
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 20 дек 2010 19:25
Автомобил: Octavia 3
Двигател: CKFC
Местоположение: Plovdiv

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот daimen » Вто 12 окт 2021 9:14


Сваляно ли е стъклото , за да се види отдолу дали наистина няма ръжда по рамката? Сим пет сим и на мен ми отказаха заради точки от ръжда , но това стана ясно само след като махнаха оригиналното. Не искат да сменят , защото след 6 месеца като стане същото и ще им търсиш сметка , аз си оправих рамката при тенекиджия (2 дни допълнително) , след което ми сложиха новото стъкло . Работят супер , не са идиоти и като направят нещо го правят като хората.


Потребителски аватар
buller
Мнения: 2163
Регистриран на: Пет 14 апр 2006 11:33
Автомобил: VW Passat B5_5 Exclusive
Двигател: 1_8T AWT
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот buller » Вто 12 окт 2021 9:32


Аз ще разкажа за моя опит с Кобра - сервизът им в кв. Илинден.
Смяна на челно стъкло на Голф 3, заради камъче и пукнатина преди 10+ години. Може и повече.
Появи се ръжа по тавана, около 1-1.5 години след подмяната - виждаха се следи къде са напъвали с отвертка, за да свалят горната част на стъклото.
Когато се работи мърляво и тръгне ръжда, тя надига и пука стъклото или почва да вкарва вода в купето. Няма как да се установи веднага - при теб ефектът е видим също след време. Ако е лош монтаж (липса на добро залепване), щеше да протече първия месец (мое мнение). Тук говорим за немарливост и некадърност...


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот niks76 » Вто 12 окт 2021 19:13


По скоро некадърност,всички малки фирми работят по старателно-принципа един недоволен клиент гони 20,а един доволен води 5 важи в днешно време повече отвсякога..............


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот valka » Сря 13 окт 2021 11:12


Smeagol написа:Появи се ръжа по тавана, около 1-1.5 години след подмяната - виждаха се следи къде са напъвали с отвертка, за да свалят горната част на стъклото.
Когато се работи мърляво и тръгне ръжда, тя надига и пука стъклото или почва да вкарва вода в купето. Няма как да се установи веднага - при теб ефектът е видим също след време. Ако е лош монтаж (липса на добро залепване), щеше да протече първия месец (мое мнение). Тук говорим за немарливост и некадърност...


Аз пък си направих труда вчера да видя как е при още 2 Б4-ки, едната с оригинално стъкло, другата със сменяно в Кобра като гледам зеления кант горе. Този втория клетник е мазал и кората под чистачките като мен. :mhihi Отново заради некадърност, защото и на него са сплескали улея за кората. Ама само това да беше проблема, Ок. :Mr Green Fun И на двамата гуменото уплътнение около стъклото е залепено здраво един път за стъклото от вътрешната страна, втори път откъм предната греда.

Моето няма нужда да го напъвам, с лекота ще го сваля от дясната страна, отгоре и отдолу. Хубаво е залепено само откъм мястото на шофьора. Даже ми е чудно каква ръжда има от вътрешната страна на стъклото, където благодарение на изолирбанда поне нямах локва. И горе в ъгъла, надигнах уплътнението - няма никаква ръжда. Имам малко ръжда от страната на шофьора, долу на гредите (единствено тук по цялото купе), ама там е залепено като хората и не тече.

Изображение

Изображение

Това черното е полиуретан 50, слаган от моя милост. Повече обаче помогна изолирбанда на първата снимка. :snorkel02


Pepsito
Мнения: 109
Регистриран на: Съб 14 мар 2020 14:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот Pepsito » Сря 13 окт 2021 18:06


Здравейте! Аз също патих от ръжда и недобре залепено стъкло.Ръждата не я ли обработиш-да я няма, ще патиш.Даже след обработката, пак не ми залепиха стъклото като хората, правеше локва при пасажера.Пак лепене за негова сметка!Още нещо важно, което не спазват стъкларите:
След залепването, трябва колата да е в покой поне 48 часа.Тръгнеш ли да я караш, има риск от усукване по рамката и от там ....теч!


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Лепене на предно стъкло

Мнениеот valka » Чет 14 апр 2022 21:34


Викам си да мине малко време да пиша, а то времето лети... :a045

След половин година със същото стъкло нямам вече теч. Стъклото ми беше презалепено в Glass Gold Group. Като отворих сайта им на една от снимките гледам, че правят и презалепвания. :wink



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта