НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
IGAngelov
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 01 апр 2022 11:53
Автомобил:
Двигател:

НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Мнениеот IGAngelov » Пет 01 апр 2022 11:59


След години сменяне на гуми в този сервиз, от Нико 09 най-накрая си показаха истинското лицето. Оказа се, че изповядват максимата - "клиентът е единствено длъжен и никога не е прав". Услугата им не е нищо особено и не бих казал от високо качество, но ходих там, защото ми е много удобно и се намира до мястото където живея. В конкретния случай се оказва, че гумаджиите са ми сменили гумите на колата без да имам записан час, като управителят ми вдигна скандал на мен, а не на служителите си, които дори не са ме попитали дали съм с час или без (може би защото докато двама работеха, трима си бъркаха в джобовете и са били заети да ме попитат аз с час ли съм или без). След като си позволих да им обясня, че цялата случка е изцяло по вина на гумаджиите и че не съм длъжен да знам дали в техния сервиз се ходи само със записан час, и че ако си бях направили труда да отделят няколко секунди да ме попитат дали съм с час или идвам случайно, нямаше нито те нито аз да си създавам галвоболия. В резултат, работещите там младежи се събраха в групичка (по подобие на братята цигани, които като стане нещо веднага се скупчват) и ми заявиха, че съм никой да им обяснявам и да се балгодаря, че въобще са ми сменили гумите. Така, че всеки може да си направи сметката на какви хора си даваме парите. Искам да отбележа, че не става въпрос просто за някаква битова случка, от която съм афектирам, а чисто и просто поредният случай в, който се убеждавам, че отношението на търговците в България към техните клиенти е близко до нулата. Призовавам всички да бъдат критични към услугата, за която си дават парите и най-вече да изискват качествена услуга, която в случая не се изразява само в това някой да ти смени 4 гуми.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Мнениеот 777 » Пет 01 апр 2022 15:30


IGAngelov написа:След години сменяне на гуми в този сервиз


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8289
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Мнениеот Stivi » Пет 01 апр 2022 18:37


Ехаа, регистрирал се днес, специално за да пусне този невероятен пост :mhihi Аз реших, че нещо са му потрошили колата, а то.....буря в чаша с вода, ама човека тънкообиден :wink


Потребителски аватар
Каспър
Мнения: 2207
Регистриран на: Съб 03 ное 2007 0:11
Автомобил: Insignia A Sports Tourer 2014 4x4
Двигател: A20NHT Turbo 250 HP
Местоположение: София

Re: НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Мнениеот Каспър » Съб 02 апр 2022 9:23


Глупости! Тънкообиден, днес или утре! Никакво значение няма кога се е регистрирал, а какво се казва в този пост. А именно, казва се, че след като години си гласувал доверие на някого, накрая се оказва, че този някой се е нас.ал и е решил да се прави на мъж. Клиента в сервиза е един, робите вътре са няколко и рипат всичките като стадо овце. Нито една фирма не може да допуска такова отношение към клиент, без значение дали е с час или без час. Те си взимат парите за услугата, но кофти отношението ги приравнява с приматите в зоопарка.
Аз ако бях наблизо никога нямаше да стъпя в този сервиз.
Друг е въпроса, че днес е модерно когато някой сервиз се издъни да го оклепат по всички форуми. И това не е никак лошо, но лошото е че се чете само гледната точка на клиента, а е хубаво да се прочете и тази на сервиза, която естествено ще бъде оправдателна и против клиента. Досега не съм видял нас.ал се сервиз публично да се извини на клиент и достойно да излезне от подобна ситуация! Все сервизите са големите майстори и успешни търговци, а клиенти са будали! Утре обаче, този от сервиза ще е клиент на някой друг бизнес и тогава той ще е будалата!
Попадал съм в такава ситуация като автора на темата и хич не е приятно. Сам срещу няколко работника и един дрисльо наречен шеф. Оставаш силно разочарован, че си гласувал доверие на конкретния сервиз, преглъщаш го и намираш друг сервиз в който виждаш, че можело и иначе да се работи и да се отнасят с теб като с КЛИЕНТ, не като с ходеща кесия с жълтици. Всяко зло за добро! Но за доброто на клиента. Такива мърлячи като въпросния сервиз за гуми, нищо хубаво не ги чака :wink
Колкото по-рано един бизнес разбере, че няма по-добра реклама от доволен клиент и лоша от недоволен, толкова повече светлина има в тунела му за развитие. Не го ли разбере, почва да дълбае надолу, не напред!

Последна промяна от Каспър на Съб 02 апр 2022 9:44, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: НЕ ходете в сервиз за гуми Нико 09 на ъгъла на Цветан Лазаров и Христофор Колумб в Дружба

Мнениеот stefan4o » Съб 02 апр 2022 9:29


Няма и да видиш.
На мен преди няколко години в Point S гумаджийница ми насраха шофьорския праг на джетата. Не бяха сложили крика като хората и се изплъзна, и пластмасовия декоративен праг позамина (строшиха му се държачите отзад)... Писах на управителите мейл, ама ни вест, ни кост. Ядосах се много, но нямах голям избор как да реагирам на момента. Просто не трябваше да им плащам за услугата и да си тръгна. Пък после да ме търсят да ми искат пари. Да са живи и здрави, коли се ремонтират, ама не е това начинът...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта