Смяна на предно стъкло

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
puppyy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Смяна на предно стъкло

Мнениеот puppyy » Сря 04 май 2022 10:30


Здравейте колеги имам бърз въпрос към вас и моля за бърз и компетентен отговор.

С няколко думи след спукано стъкло от камъче и заведена щета към Алианц, стъклото ми е сменено с ново от марка Fuyao , при условие че в сервиза категорично казах, че не искам китайско стъкло и ако има проблем да ми се обадят, но те не са звъннали и са ми го сложили, бях готов да си доплатя . В крайна сметка вчера отказах да си взема колата и да разпиша протокол. Стъклото имаше забележки по ръбовете, леко нащърбени. Разбира се още вечерта пуснах оплакване към алианц в писмо с копие към KФН и сервиза. Днес от сервиза ми се обадиха и казаха да си взема колата , оправили са една липсваща щипка от декоративната лайстна на стъклото , но за самото стъкло нищо не могат да направят. Убеждават ме , че стъклото е качествено и да си разпиша протокола, като отбележа всички забележки и да си взема колата. А после вече да си търся правата от Алианц. Реално аз приемам , че проблема е в застрахователя, като единствената ми забележка към сервиза е че не са ми се обадили за разрешение за монтаж на китайско стъкло , като бяха изрично предупредени. Ясно ми е, че застрахователя цели да мине тънко и е вързал частично ръцете на сервиза със стъклото …. Но те защо не ми се обадиха. Колата е passat 8 комби . В писмото което съм написал всичко е точно описано и както казах е адресирано и към КФН. Вие какво бихте ме посъветвали да си разпиша ли протокола за приемане с подробно описани забележки и снимки и подписи от сервиза и после вече да се разправям с застрахователя , който вече реално съм го сменил или да не разписвам и да я оставя там. Стъклото има гаранция 1 месец.

Това е казуса представен в няколко изречения.
Благодаря предварително за отговорите ви.

ПП : Какво е мнението ви за тази марка стъкла, аз исках да е Pilkington ,saint cobain или др европейско.




Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на предно стъкло

Мнениеот 777 » Сря 04 май 2022 10:44


Важното да не е криво. Огледай във всички направления дали се вижда някакво увеличаване или подобни ефекти.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Смяна на предно стъкло

Мнениеот Kolyo B8 » Сря 04 май 2022 20:52


Каското с право на официален сервиз ли е или не?

Взимай си колата и не се занимавай с писма до застраховател и разни комисии.

Винаги след месец или по-малко "може да те удари второ камъче" и те така .. докато си доволен от това, което са сложили


puppyy
Мнения: 7
Регистриран на: Нед 28 ное 2010 20:55
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на предно стъкло

Мнениеот puppyy » Вто 10 май 2022 18:04


Взех си колата без да разпиша протокола. Не знам дали си внушавам, ама ми се струва по-шумно в купето с това стъкло.


Kolyo B8
Мнения: 119
Регистриран на: Нед 16 окт 2016 21:20
Автомобил: Passat Variant B8FL DSG7
Двигател: DTSB
Местоположение: СВ

Re: Смяна на предно стъкло

Мнениеот Kolyo B8 » Вто 10 май 2022 22:28


Пробвай на извънградско дали духа от някъде. Проблема не е в стъклото, а дали са сложили достатъчно лепило.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 50 госта