Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
uptheirons
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:41
Автомобил:
Двигател:

Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот uptheirons » Вто 10 май 2022 17:51


Здравейте, живея в гр. София, жк. Младост. Търся сервиз за цялостно обслужване (филтри, масла, антифриз и т.н.) на голф 6 от 2009, бензин BSE (1,6/102PS). Необходима ми е и консултация относно смяна на ангренаж, колата е на 93 000 (реални) км, та ако е за смяна да правя и ремъка. Освен това имам калник и няколко точки ръжда да се изкърпят и боядисат.
Като цяло ми трябва сервиз, в който да оставя голфа и да го взема готов. Не ми се обикаля София да търся сервизи за това и онова. Желателно е сервиза да е в района на Младост - Дружба. Не давам зор колата да е готова за утре, интересуваме да знаят какво правят и да го направят.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19689
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот Vlad777 » Сря 11 май 2022 8:27


Ако в един и същ сервиз правят и тенекеджийски и бояджийски услуги и освен това смяна на ангренаж, аз лично бих го пропуснал.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 567
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот alpinab » Сря 11 май 2022 10:16


Абсолютно подкрепям горното мнение. Особено пък и като търсиш сервиз, който да си свърши работата както трябва.

За ръждата ако е само, на Горубляне може да ти пратя координати на един майстор. В същия район има и читав сервиз -> BG Rally service. Google it.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот railfan » Сря 11 май 2022 12:25


В района на Дружба мога да ти препоръчвам MaxGas Автосервиз, намират се в бившия Тих труд, след бариерата първият двор в дясно - има сини банери по оградата, ако имаш нужда от телефон пиши ми на ЛС. Със сигурност ще ти го обслужат от-до там на сносни цени. Моите коли са на поддръжка там от години. За ръждата и бояджийските услуги не мога да ти помогна, но ще следя темата, тъй като и аз имам нужда от такъв майстор.

ПС. Можеш да си направиш консултация с тях за евентуален бъдещ монтаж на газова уредба, този мотор носи на такава.
Подкрепям мнението на колегата, че тенекеджийство и обслужване не стоят в един сервиз.


uptheirons
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот uptheirons » Сря 11 май 2022 16:45


Благодаря ти за информацията, ще имам в предвид и този сервиз!

Да, двигателя става за газ, но аз го търсех защото минава за най-прост за обслужване. Газта не ми е приоритет, тази кола ходи два пъти в месеца до магазина. Не съм я купувал да карам много, купих я от зор :neutral

Днес продължих да прозвънявам сервизи и да питам познати, но сервиз всичко в едно не открих. Преди години имаше един сервиз Изток, там правеха всичко, но се премести в Дружба и не го откривам вече.

Относно ангренажа, уж минавал 100 000 км. (колко е вярно и дали е така е друг въпрос), т.е. не е на зор, мисля да го правя след време в официалния, давали гаранция пък и ремъка и помпата ще са оригинални. Колега е сменял ангренаж в сервиза на SSM в Дружба, каза че няма проблеми, в Дунев също сменявали без проблеми, но не ми се рискува. От ангренажа най ме е страх.

Ще направя само обслужването (масла и филтри) сега, а ръждата я оставям, нека си гние, нищо не мога да направя. Взех колата да ми помага, не мисля да й ставам роб. В началото имах мерак да й добавям разни неща, да я пооправя, защото е доста запазена като цяло, но като виждам какво е по сервизите, нямам нерви за късане и пари за хвърляне.

Благодаря ви за помощта! Потърсих помощ тук, защото реших, че вие сте хората които ще знаете. Както се казва, не питай старило, а питай патило! :th_up


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот railfan » Сря 11 май 2022 18:32


Ангренажен ремък се сменя на пробег ИЛИ години(което настъпи първо). Аз на твое място не бих рискувал и отлагал смяната на ангренажа - дори да е на тези километри, ангренажа излиза, че е на 13 години, което е прекалено много даже и за оригинален консуматив от завода. Гумата старее, разтяга се и се напуква. Отделно е, че това е златно правило когато си купиш кола да я обслужиш първоначално напълно, дори предишния собственик да ти показва история до последния км. Дори в официалните сервизи доколкото знам дават между 5 и 7 г при малък пробег като твоя, а последиците от прескочил или още по-лошо скъсан ангренаж винаги са тежки и бъркат много дълбоко в джоба(ако въобще двигателя подлежи на ремонт след това).

Няма нищо сложно по смяната му, това са познати модели и коли на голяма част от майсторите, дето се вика и кварталното гаражно сервизче ще може да го направи.


uptheirons
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот uptheirons » Сря 11 май 2022 21:49


То се е видяло, че ще се прави пълно обслужване, ще трябва да си взема ден и да я закарам, пък каквото стане.
Чета при братушките, че е добре към 100 000 да се минело на 5W-40, особено ако се кара градско. Досега е карана с 5W-30 (за последно с Liqui Moly Top Tec 4200). Знаеш ли нещо по въпроса?


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот railfan » Чет 12 май 2022 15:40


Не чети глупости. Няма масло 5w40, което да покрива стандартите за наличие на DPF. Слагай 5w30 - това е дал производителя за този мАтор.


uptheirons
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 14 ное 2021 11:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот uptheirons » Чет 12 май 2022 21:12


railfan написа:Не чети глупости. Няма масло 5w40, което да покрива стандартите за наличие на DPF. Слагай 5w30 - това е дал производителя за този мАтор.


Какъв DPF? Той не е ли за дизелите? Не ми казвай, че съм се набутал с автомобил за градско с DPF! Ако е така, веднага трябва да се отърва от колата, DPF е много скъп и се скапва при такова некаране, като моето... Каква регенерация, какво чудо, като тази кола магистрала не е виждала и няма да види... лелеле какво съм направил. А стига... толкова четене и да пропусна нещо толкова важно :banghead :banghead :banghead


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 637
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: Сервиз за пълно обслужване и малко ръжда

Мнениеот railfan » Пет 13 май 2022 7:45


Извинявай. Нямаш дпф, ти си с бензин все пак, мое недоглеждане. Иначе, пак не слагай 5w40, карай с маслото от производителя.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта