bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
shiva4а_68
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 03 ное 2022 17:53
Автомобил:
Двигател:

bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот shiva4а_68 » Чет 03 ное 2022 19:07


Здравейте от 3 месеца карам volkswagen bora бихте ли ми препоръчали някаква средна цена за комплекта и подходяща за колата благодаря




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот IvanMan » Чет 03 ное 2022 20:45


За да може да се отговори на този въпрос, са необходими повече данни за колата:
година, кубатура, конски сили, а най-добре е да дадеш рамата.


powerade
Мнения: 1046
Регистриран на: Нед 19 сеп 2010 19:33
Автомобил: Seat Toledo 2 1M2
Двигател: AHF 2000
Местоположение: Sofia

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот powerade » Пет 04 ное 2022 11:42


Шивача, ти питал ли си майстора, дали е съгласен ТИ да му занесеш частите? Щото много малко майстрори работят с части на клиента.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот railfan » Пет 04 ное 2022 12:02


Лошото е, че майсторите напоследък се опитват да тарикатеят с отстъпките от авточастите, които ползват. Всеки сервиз ползва отстъпки и то от порядъка на поне 30%. Казват ти цена Х за даден ремонт, но когато калкулират крайната цена за ремонта + частите случайно забравят да кажат цената с отстъпката и казват тази без. Така си прибират една отстъпка от всеки ремонт.
Това също не е коректно, затова ако си намериш твои хора, които са съгласни да работят с твои части нещата са най-добре.
Относно комплекта в бюджетния клас заложи на INA


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот fur1ous » Пет 04 ное 2022 12:07


railfan написа:Това също не е коректно, затова ако си намериш твои хора, които са съгласни да работят с твои части нещата са най-добре.


Да, докато не стане мяу и от сервиза ти казват, "те частите са от теб, това е положението"


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот railfan » Пет 04 ное 2022 13:21


fur1ous написа:Да, докато не стане мяу и от сервиза ти казват, "те частите са от теб, това е положението"


А какъв % от сервизите в България дават гаранция за даден ремонт имаш ли представа? Изключваме официалните и реномираните такива - за тях е ясно. Останалите около 80% не ти дават никаква гаранция за извършеният ремонт, даже и частите да са от тях.


Потребителски аватар
fur1ous
Мнения: 1348
Регистриран на: Пет 14 окт 2011 15:21
Автомобил: Golf3 - Seat Exeo - Seat Leon
Двигател: 1Z - CFMA - AUQ
Местоположение: София

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот fur1ous » Пет 04 ное 2022 13:30


Ами избери си правилен сервиз, в раздел "Сервизи, магазини и части за VW" , повечето дават и е редно защото частите са си от тях.
Защо да дам пари на някой който не ми дава гаранция? Хората са си виновни сами.


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот railfan » Пет 04 ное 2022 13:35


Аз сервиз съм си избрал отдавна и си имам. Работят и с мои части. Нямам никакъв проблем с нито един ремонт от там. Излез извън София и ползвай някаква сервизна услуга от по-малките населени места и ще ти се изяснят доста неща по въпроса. Гаранцията е Франция.

Когато се научат останалите сервизи да не тарикатеят на дребно, тогава могат да привлекат още потенциални клиенти. Не казвам, че всички са такива - напротив, но една голяма част са. Нещата се градят на доверие.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот 777 » Пет 04 ное 2022 15:42


powerade написа:Шивача, ти питал ли си майстора, дали е съгласен ТИ да му занесеш частите? Щото много малко майстрори работят с части на клиента.

Ако не иска с части на клиента - друг майстор. А в крайна сметка всичко е въпрос на пари. Искат с техни части за да изкарат услугите си по-евтини и да компенсират с отстъпки.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 05 ное 2022 11:28


Душички, пак ли захванахте отстъпките на сервизите!? За един прЕател питам, като отидете в магазина за лебец и биричка на касата пазарите ли се за отстъпката за цена на едро!?
Автосервизът търгува с авто части и услуги, точка. Ако случайно имаш отстъпка някъде и си си купил части, цената на труда е по две автоматично, гаранция за донесените части няма и това е, ако искаш, ако не търси друг или си ги сменявай пред блока.
Колко ли пари трябва да вземе сервиз, който ви е свалил скоростната кутия за да смени съединител и закупеният от вас да се окаже различен с което блокирате подемник докато си вземете грешния и донесете нов, ами ако доставката на новия се забави ден или два, а в същото време има кола която ще плати хиляда лв за два носача и дискове и накладки за 3 часа работа!?
railfan написа:Аз сервиз съм си избрал отдавна и си имам. Работят и с мои части. Нямам никакъв проблем с нито един ремонт от там. Излез извън София и ползвай някаква сервизна услуга от по-малките населени места и ще ти се изяснят доста неща по въпроса. Гаранцията е Франция.

Когато се научат останалите сервизи да не тарикатеят на дребно, тогава могат да привлекат още потенциални клиенти. Не казвам, че всички са такива - напротив, но една голяма част са. Нещата се градят на доверие.

Да, не всички, има и читави майстори и сервизи извън София, това не може да се отрече, но не са манна небесна. Съвсем пресен пример от родния ми град. Гаражен майстор сменява верига на бензинова тойота. След смяната колата тресе, не работи добре, тъпче и т.н.т Гаранционно отишъл да погледне колата и отсекъл, че колата е карана с лошо масло и не ми обясниха какво казал че се износило и затова не работи, до тук с гаранцията. Този дали е инвестирал в инструмент за синхронизиране на мотора или е поработил с маркера, имал ли е идея какво е VVT или просто е сменил веригата като на нисан от 92-ра година!?
Та така, искаш гаранция, искаш фактура, искаш добре свършен ремонт, ами ще си платиш


Потребителски аватар
Ивайло Димов
предупреждение за БАН
Мнения: 1519
Регистриран на: Пон 31 май 2021 19:02
Автомобил: Seat Toledo
Двигател: 1800 -20V -AGN -1999
Местоположение: Шумен

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот Ивайло Димов » Съб 05 ное 2022 11:35


На един приятел в сервиза му седя една голф 3-ка на канала щото тиквениците в магазина за авточасти продали на възрастен дядо комплект съединител дето не става и е за друг модел ...така ,че проблема не е винаги в едната посока .

Щото съм виждал и масло I.G.A.T 5W40 на цена от 45 лева фактурирано на 98 лева :) Датчик за хидравлична помпа на цена 39 ,а реалната 21 .............а се сменя докато си бъркаш в носа .Така ,че има ремонти и ремонти


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот 777 » Съб 05 ное 2022 12:06


К.Одаджийски написа:Душички, пак ли захванахте отстъпките на сервизите!? За един прЕател питам, като отидете в магазина за лебец и биричка на касата пазарите ли се за отстъпката за цена на едро!?
Автосервизът търгува с авто части и услуги, точка. Ако случайно имаш отстъпка някъде и си си купил части, цената на труда е по две автоматично, гаранция за донесените части няма и това е, ако искаш, ако не търси друг или си ги сменявай пред блока.
Колко ли пари трябва да вземе сервиз, който ви е свалил скоростната кутия за да смени съединител и закупеният от вас да се окаже различен с което блокирате подемник докато си вземете грешния и донесете нов, ами ако доставката на новия се забави ден или два, а в същото време има кола която ще плати хиляда лв за два носача и дискове и накладки за 3 часа работа!?

Защо се мъчиш да ги оправдаваш? Едно е да си вземеш отстъпка, която не дават на редови клиент, друго е да подбереш долнопробни части, защото за тях ти е по-удобна отстъпката. А и цената може да изкараш по-висока (говорейки за друга марка от реалната) и да оправдаеш крайната сметка. Доста пъти съм се доверявал сервиза да се занимава с частите, но в последно време го избягвам. Отделен въпрос е, че ползват местен магазин (за по-лесно), който след всичките си отстъпки докарва цена, която аз като частно лице мога да получа от друго място. Тъй че не става въпрос за отстъпките им, а за крайния резултат - ползване на части с ниско качество за да излезе, че работят много изгодно. Като се разхлопа след една година - добре дошъл отново.

Тъй че по темата - гледаш Континентал (Contitech) в Autodoc за ориентировъчна цена, после същото нещо в chastite.bg и купуваш. Щели да искат повече за труд без техни части - да искат, плащаш или отиваш в друг сервиз.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 05 ное 2022 12:31


Не оправдавам никого, просто аз работя в сервиз от 6 години и виждам как стоят нещата, отстъпките, та отстъпките. Другото което споменавате е ташак работа, отвратително е да монтираш ИТН на цената на лемфьордер, това си е измама


Потребителски аватар
railfan
Мнения: 645
Регистриран на: Вто 13 сеп 2016 17:19
Автомобил: Passat B6
Двигател: CBAB 2009

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот railfan » Съб 05 ное 2022 16:06


С тези коментари само затвърждаваш горното ми мнение.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: bora Комплект ангренажен ремък - цена и марка

Мнениеот kris11 » Съб 05 ное 2022 20:49


К.Одаджийски написа: цената на лемфьордер,...

Tо пък боклуци като лемфьордер за тампони на макферсона има много. Но ,че цитираната марка за тампон на макферсон е от боклук нагоре е всеизвестна.
За 1 г и става мекица.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 93 госта