Търси се електричар

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Търси се електричар

Мнениеот maniac_55 » Съб 29 апр 2023 14:18


Търся някой VAG-електричар или климатичен сервиз, който може да се захване с ремонт на клапи/сервомотори на климатична система. Тъй като работата е доста пипкава и тегава, малко майстори се наемат и към момента не откривам такъв, който да се. Може да бъде в София/Перник/Самоков и околността. На практика ми трябва за ремонт на клапи, смяна потенциометри и след това тест и адаптация на системата през VAG COM.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търси се електричар

Мнениеот stefan4o » Съб 29 апр 2023 14:55


Елбатрон се занимават с такива неща.


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търси се електричар

Мнениеот maniac_55 » Съб 29 апр 2023 16:58


stefan4o написа:Елбатрон се занимават с такива неща.


Почти всички утвърдени ВАГ сервизи в София, вкл. и тях съм обиколил, за съжаление не се захващат с това, което казах. Сменят цели клапи, но ремонт на съществуващите не. Нови клапи за Passat B5.5/A4 B6 са безбожно скъпи и има начини за ремонт на повредените (смяна потенциометри/серво мотор и прочее) . Този вид ремонт е присъщ за някой гаражен майстор на село, тъй да го кажем. Ако някой знае такъв нека пише.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Търси се електричар

Мнениеот stefan4o » Съб 29 апр 2023 17:09


А, такава ли била работата. Ами трябва да намериш някой много читав човек, който да не е много зает - мисия невъзможна, според мен... А, какво те спира сам да си ги направиш? Сложно ли е много?


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търси се електричар

Мнениеот maniac_55 » Съб 29 апр 2023 17:18


Мога, ама отчасти. И както нямам опит с тая работа мога така да направя, че всички клапи да блокирам и без никаква клим. с-ма да остана. Та затова търся някой, който има опит с тия неща.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13434
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Търси се електричар

Мнениеот kris11 » Съб 29 апр 2023 19:09


maniac_55 написа:
stefan4o написа:Елбатрон се занимават с такива неща.


Почти всички утвърдени ВАГ сервизи в София, вкл. и тях съм обиколил, за съжаление не се захващат с това, което казах. Сменят цели клапи, но ремонт на съществуващите не. Нови клапи за Passat B5.5/A4 B6 са безбожно скъпи и има начини за ремонт на повредените (смяна потенциометри/серво мотор и прочее) . Този вид ремонт е присъщ за някой гаражен майстор на село, тъй да го кажем. Ако някой знае такъв нека пише.

Някои серво мотори в ляво и дясно могат да се сменят без разкостяване.
За това, което питаш е пълно" обезкостяване " - демонтаж да цялото корище зад стъклото. Но като се наложи си смени и радиаторчето за парното. Явно си питал за цена и са ти оферирали за такъв цялостен демонтаж .


Потребителски аватар
maniac_55
Мнения: 176
Регистриран на: Съб 31 мар 2012 13:33
Автомобил: A4 8E5 TDI
Двигател:
Местоположение: София

Re: Търси се електричар

Мнениеот maniac_55 » Нед 30 апр 2023 9:06


Точно така, имам общо 3 проблеми клапи. Изобщо няма да се разкостява цяло табло. 2 зад жабката, 1 над педала на газта, тази е най-трудна за сваляне. Имам нови потенциометри (най-вероятно само те са заминали). Имам и гараж, където да свърша работа, ще си намеря VCDS кабел от приятел, с който да направя адаптация/тест. Някой ако се е захващал с това нещо, ще съм благодарен да ми пише на ЛС подробни инструкции и да се захващам. Идва лято и не се търпи с половинчата климатична система, която от ляво да духа само топло.

П.П. Изглежда че се намери сервиз, който да свърши тази работа. Всичко тепърва предстои, а след това ако забравя да споделя тук, някой ако има нужда от подобна манипулация нека ми пише ЛС.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 130 госта