Монтаж на парктроник - София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Монтаж на парктроник - София

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 25 юли 2023 10:31


Здравейте,

Имам 2012 Golf Mk6, който за съжаление няма фабрични парктроници... Не искам да се правя на големия шофьор "аз си познавам колата, знам и габаритите", "не ми трябва компютър да ми пюука" и т.н.
Искам да си сложа парктроници отзад, но не знам къде. Като препоръка имам само Avitel, те като гледам имат хубав рейтинг в гугъл, сега говорих с тях и ми казаха, че могат да ме вземат след месец, тоест явно са и посещавани ... Като цена ми обявиха около 300 лв, не мога да преценя ОК ли е, защото май парктрониците като "устройство" са под 50 лв... ? Те предлагат услугата от-до, тоест оставям колата без парктроници и си я взимам с боядисани в цвета на колата 4 задни парктроника.
Това, което ме кара да се колебая е, че ми обясниха, че парктрониците ще пюукат, но няма да бъдат изобразени на infotainment системата ... Аз съм си купил хубавичка aftermarket android 12 infotainment системка, не съм сигурен дали изобщо това, което искам е възможно, но ми се иска да имаше нещо като:
Изображение

Както и да е де, събирам мнения/препоръки - да ходя ли в Avitel или имате по-добри предложения?

Поздрави! :)
:love.vwclub




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на парктроник - София

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 юли 2023 11:45


Препоръчвам да си монтираш камера, вместо парктроници, която ще може да излиза и на дисплея.


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на парктроник - София

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 25 юли 2023 11:58


Vlad777 написа:Препоръчвам да си монтираш камера, вместо парктроници, която ще може да излиза и на дисплея.

Има ли опция за "в емблемата" както е при пасатите? Нея много я харесвам, но долу при номера ми е много грозна! :twisted


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19698
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Монтаж на парктроник - София

Мнениеот Vlad777 » Вто 25 юли 2023 12:11


Би трябвало да има. Решението на VW с камера, която се прибира под емблемата е доста практично, защото на други коли камерата доста се зацапва или мокри в дъжд и се вижда доста размазано.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4615
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Монтаж на парктроник - София

Мнениеот hvp800 » Вто 25 юли 2023 14:25


Камера в емблемата е еднаква за всички фаувета от голф 5 до голф 7 . Както и за пасати , т-роци , артеони , и т.н.
Не сигурен дали оригиналната медия в голф 6 може да подкара камерата , но пък всеки китаец го може това :) .
Най-добрия вариант е камера + парктроник !


Потребителски аватар
Никола.Веселинов
Мнения: 54
Регистриран на: Сря 28 сеп 2016 3:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Монтаж на парктроник - София

Мнениеот Никола.Веселинов » Вто 25 юли 2023 16:38


hvp800 написа:Най-добрия вариант е камера + парктроник !


Със сигурност! Слагам камерата в "to do" листа, но за момента искам парктроник, та все пак приемам мнения и/или предложения за място къде да ми монтират, в София...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 152 госта