Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
real_counter
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 10 апр 2023 8:20
Автомобил:
Двигател:

Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот real_counter » Пон 28 авг 2023 9:36


Привет, колеги.

Търся сервиз за смяна на предни и задни дискове с накладки.

Звънях няколко пъти на сервиза в герман но телефона не се вдига. Сигурно момчето е в отпуска или незнам какво се случва.

От леко проучване до сега съм набелязал Трансексперт и Автокомплекс РС, някакви отзиви за тях ? И 2-та сервиза са ми леко далеч и затова си пробвам късмета да намеря нещо по-удобно за мен като локация.




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4250
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот tdi fen » Пон 28 авг 2023 11:52


проблемът е ,че се кривят дисковете ,така че ще трябва да сложиш нещо ,което ти поемат гаранция
в коя част на София търсиш ?


real_counter
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 10 апр 2023 8:20
Автомобил:
Двигател:

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот real_counter » Вто 29 авг 2023 7:31


В югоизточните/югозападните квартали би ми било най-удобно, но ако сервиза е читав и парите са приемливи съм ок и за по-далечен.
Какво визираш, под гаранция ? От самия сервиз да дадът гаранция за монтажа или от мястото на закупуване на дисковете да се търси гаранция ?


apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот apolon » Вто 29 авг 2023 21:01


Най добре дисковете да се поръчат,купят и монтират от сервиза.Иначе -гарация-Франция,т.е. едните ще обвиняват другите и обратно и нема да има край. :beer


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот Zdravko Zankov » Вто 29 авг 2023 21:24


Читави дискове се кривят от кофти спирачни апарати. Та нека първо това да се направи. Пълна ревизия на предни и задни апарати, и тогава нови дискове и накладки.


svetlik
Мнения: 18
Регистриран на: Сря 07 ное 2012 11:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот svetlik » Вто 17 окт 2023 10:55


Аз съм доволен от Елбатрон - смених дискове и накладки. Дават и гаранция за дисковете. Само че при мен се появи доста късно проблем в предните дискове, тресене при спиране. Вече беше късно за рекламация, а и причината беше разбити главини. Така че смених лагери и главини при тях. По тяхна препоръка отидох да изшлайфат предните дискове и вече 3та година никакъв проблем.


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Смяна на дискове и накладки сервиз Трансексперт и Автокомплекс РС?

Мнениеот zfa159 » Сря 18 окт 2023 7:40


Да, главините са чест проблем, като основно страдат от 3 неща - много и дълбока корозия, която повдига диска (това се вижда още преди да се монтират новите), неправилно (прекалено) стягане на болтовете за джантите, което води до кривина на главината точно около болтовете, както и е възможно изкривяване на главината при нрправилна смяна на лагера (ако не е к-т с главината, както е при по-новите автомобили). Затова ако имаме съмнения, измерваме дисковете след монтажа им (а има и доста дефектни дискове). За съжаление при последващи престягания на гумите, главините поддават все повече, а след това се изкривяват и дисковете.
В момента избягваме да предлагаме дискове, защото качеството на всички дискове е много ниско и се изкривяват бързо след монтажа, както и след като се изшлайфат, бързо се изкривяват отново. Поради тази причина и много от доставчиците свалиха гаранцията за изкривяване на дисковете на 6 месеца ( преди беше 2г , после стана 1г ) или пък дават много гаранция (1 или 2г) и после не я признават , поради " неправилна експлоатация " или " натоварвания, извън предвидените за продукта" и т.н. глупости, но истината е, че материалът не става...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 177 госта