съвет за сервиз/майстор за диагностика на запалването

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

съвет за сервиз/майстор за диагностика на запалването

Мнениеот mucho » Пон 09 май 2005 10:55


здравейте хора ;)

можете ли да ми препоръчате добър сервиз/майстор за диагностика на запалването освен сервиза на Мотоексперт и Проспийд ... става дума за Г3 моноинжекция (в случай, че е важно)

10х ин ъдвенс ;)




Потребителски аватар
Golf 3 -Astra 1.6
Мнения: 67
Регистриран на: Съб 07 май 2005 11:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Golf 3 -Astra 1.6 » Чет 23 юни 2005 14:17


Виж по-горе темата за Бош (Обеля). Ако имаш път пробвай при Станислав, аз лично съм много доволен от работата му. 36лв ,ми излезе комп. диагностика и центровка на запалването.


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Чет 23 юни 2005 14:33


ами мерси за инфото - вече минах през ювето на симеоновско шосе - що годе съм доволен


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Мнениеот Iavor » Чет 23 юни 2005 15:00


mucho написа:ами мерси за инфото - вече минах през ювето на симеоновско шосе - що годе съм доволен

Кво значи ''що годе",и колко пари,какво и беше на колата?


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Вто 28 юни 2005 8:29


ами значи, че както винаги колкот и да са фалени дадени майстори/сервизи българина си е българин, явно ше тряя да почакаме ваското1 да са снабди със съответната хапаратура, че да се родим ;) а дано скоро стане ;) ...

... иначе кво му беше ли ... ами там е зора, че нищо не му беше, ама аз нал съм си прос рекох ей тъй да си закарам колицата на диагностика, кат за профилактика един вид ... и както ест. стаа "кой квот си напрай, никой не мое му го напрай" ...

... отидох у фулдата (бил добър майстора) ... сичко вика е ток, "само малко съм ти пипнал ъгъла на предварене и ся ше лети" вика (странно си викам тя и ся си лети) ... да ама не, кат отпуснех педала почти докрай (малко преди да захапе моторчето за празния ход, нал така беше!?) и двигателя почваше се тресе кофти ...

... връщам са аз при оня и той разпраа "ааа нема страшно, мое е почнала да заминаа .... " там некво уплътнение (демек не е от неговата интервенция) ...

... ясно си викам нема е у фулдата, отиам у про спийд (чувам, че и там са добри) - верно е добри са, разбират и отношението е дорбро ... та обясняям му аз, как предния разбирко само малко е бутнал ъгъла и по пътя на елементарната логика ми се струа, че просто тряя се върне както си е било ... да, ама не, и този майстор почна да ми носи от 9 кладенеца вода, еле коригира го УЖ, ама вика "абе има още нещо дребно дет не мое се фане откъде е" ... "може да е тръгнало да ти заминаа ..." там неква плочка беше (аз съм бос не го разбрах напълно), но лошата новина, че само тя не се продаала вървяла с еди кво си - демек яко кинти, та "да съм си я карал тъй" ...

... е арно де ама мен ма дразни и не мое си я карам тъй, шот се появи пък другата дразнеща крайност, пак малко преди да е крайно отпуснат педала на газта, оборотите просто се сриваха, яко пропадаха и колата се сопваше, като рязко да съм натиснал спирачките, и което е по-лошо двигателя нямаше реакция при ниските обороти, демек при подаване на газ, не набираше както си тряя докат не дигне оборотите ...

... айде си викам ше ода в ювето и те били добри, та отиам изглеждат пичове, любезни обясняят, разбират, почнаха да си мерат, тестват и накраа пича ми разпраа, че цунцунтера ми се дънел при ниските обороти, там "той бяга в закъснение, но няма страшно, шот тогаа се включва моторчето за празен ход и компенсира" ... убу си викам щом компенсира начи е куль .... а забраих пича ми вика "ае честито карай с 300 кинта поече у джоба шот няя купуаш нов цунцунтер, шот на поечето голфове, кат се скапал цунцунтера бягал в изпреварване на ъгъла и тогаа треало вече нов" ...

... от такиа думи как да не ти стане топло на изстрадалата българска душа, да ама не, след толкоз тичане, за парите дан говорим, и до ден днешен макар и леко уловим си го има тва леко тресене при преминаане към празен ход, ама вече ми писна на водомера да са занимаам, а и има ли смисъл?!

... та извода къв е?! ... без да претендирам, че съм прав се ми са струа, че сред толкоз префалени майстори, нито един не можа да ми върне ъгъла на запалване както си беше, когат я купих - ма мое па и да бъркам знам ли ...

... демек ора мен ку питате одете на сервиз само ако опре ножа до кокала или одете при ваското1 ;) (ако разполага с нужното оборудване за вашия проблем)


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Re: съвет за сервиз/майстор за диагностика на запалването

Мнениеот guard » Вто 28 юни 2005 8:42


mucho написа:здравейте хора ;)

можете ли да ми препоръчате добър сервиз/майстор за диагностика на запалването освен сервиза на Мотоексперт и Проспийд ... става дума за Г3 моноинжекция (в случай, че е важно)

10х ин ъдвенс ;)



Незнам защо ли, но ми се струва, че ти заминава потенциометричния датчик на дроселовата клапа - това е оназ плочка за която говориш............

А иначе за диагностика, да ти разкажа един случай на предната кола - Пасат 1.8 ABS............та появява ми се след едно море, някакво прекъсване като отпусна педала на газта...........придърпва........почна леко........след време по силно...........а на този датчик има писти, който са много "нежни".......та така........след 3 год ходене по мъките и дадени над 1500лв за диагностики, ламбди и т.н глупости.......който можеха и да не се сменят, 3 дни преди да си продам колата ми откриха проблема, 2-ма пичове без никаква апаратура......но "усещащи" двигателя...........
Та извода какъв е.......само Ваското и това е......., на други вече вяра нямам..... :wink:


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: съвет за сервиз/майстор за диагностика на запалването

Мнениеот mucho » Вто 28 юни 2005 8:50


ChampioN написа:
mucho написа:здравейте хора ;)

можете ли да ми препоръчате добър сервиз/майстор за диагностика на запалването освен сервиза на Мотоексперт и Проспийд ... става дума за Г3 моноинжекция (в случай, че е важно)

10х ин ъдвенс ;)



Незнам защо ли, но ми се струва, че ти заминава потенциометричния датчик на дроселовата клапа - това е оназ плочка за която говориш............

А иначе за диагностика, да ти разкажа един случай на предната кола - Пасат 1.8 ABS............та появява ми се след едно море, някакво прекъсване като отпусна педала на газта...........придърпва........почна леко........след време по силно...........а на този датчик има писти, който са много "нежни".......та така........след 3 год ходене по мъките и дадени над 1500лв за диагностики, ламбди и т.н глупости.......който можеха и да не се сменят, 3 дни преди да си продам колата ми откриха проблема, 2-ма пичове без никаква апаратура......но "усещащи" двигателя...........
Та извода какъв е.......само Ваското и това е......., на други вече вяра нямам..... :wink:


да да сетих се за дроселовата клапа и за таз плочка казаха, че си е наред - се си мисля, че се нуждая от прецизно настройване на ъгъла, шот тоз спек се появи ама моментално след първата интервенция у фулда, ма мое пък и да е съвпадение, лошата новина, доколкот разбира е, че тази плочка не се продаала самостоятелно май ами вървяла там с нещо си дет било яко цифра и само втора ръка, абе ...


Потребителски аватар
guard
Мнения: 975
Регистриран на: Пон 14 юни 2004 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Silicon Valley, CA

Мнениеот guard » Вто 28 юни 2005 8:54


Много е гадно така......да отидеш на сервиз със здрава кола......а те да ти я бъгнат..... :cry: :twisted: .......направо заслужава да му навреш инжекционна в дупето на тоз майстор и да дадеш газ. :twisted: ..........

Щом си е наред тя, значи проблема е другаде, не съм компетентен за съжаление, mucho :wink: .........а да те питам, тогава пробва ли да върнеш ъгала на предварение както си е било?


Потребителски аватар
mucho
Палячо
Мнения: 1366
Регистриран на: Пон 05 апр 2004 12:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот mucho » Вто 28 юни 2005 8:58


ба ше пробам ;) гу осера още поече, тез две нежни ръце само мишка и писалка на таблет съ държали :lol: ... апа и кой да ти е запомнил деба как е бил ъгъла, абе ше видим - зеем купим на ваското един стенд ба гу, колко му е, нещо секънд хенд от ибей ;)


Потребителски аватар
VW_FEN
Мнения: 1859
Регистриран на: Сря 09 юни 2004 11:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот VW_FEN » Вто 28 юни 2005 15:30


Е и аз тва викам де ;) Освен на Васко, на други вяра нямам вече...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта