Къде извършват проверка на газова бутилка

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
GoGo82
Мнения: 171
Регистриран на: Чет 23 дек 2004 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Къде извършват проверка на газова бутилка

Мнениеот GoGo82 » Пон 30 май 2005 10:55


Привет калеги! Един приятел ми предлага газова бутилка 60л. с изпарител ЛОВАТО на много добра цена :!: , но не знае колко са читави. :( Има ли някой представа къде може да ги проверят и да ми кажат дали си заслужава да ги купувам или за нищо не стават??? Предварително Ви благодаря! :wink:




Потребителски аватар
batmilko
Мнения: 8856
Регистриран на: Чет 22 юли 2004 10:19
Автомобил: Opel Zafira
Двигател: 1900 CDTI
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот batmilko » Пон 30 май 2005 13:01


мисля, че във всеки газ сервиз го правят


Потребителски аватар
ЧАНДЛЪР БИНК
Мнения: 456
Регистриран на: Пон 25 апр 2005 14:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот ЧАНДЛЪР БИНК » Пон 30 май 2005 14:46


Ако говорим за истинска проверка на ботилката става единствено само с ренгеноскопия(мисля че ги правят в института пои заваряване) а за изпарителя се копуват комплект мембрани за 30-35лв и си решаваш проблемите с него. Съветами е задължително си смени мембраните на ловатото за да нямаш проблеми от рода на: Антифриза смърди на газ, Кофти разход, не ми работи обогатителя. А за ботилката още не съм чул да има проблем с такава. Съветвамти преди монтажа да я изчистиш отвътре газта отлага вода. 8) 8) 8)


Потребителски аватар
nik_i
Мнения: 53
Регистриран на: Чет 19 май 2005 6:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Мнениеот nik_i » Вто 31 май 2005 22:36


за бутилката трябва паспорт.има оторизирани органи които го издават.прави се хидравлична преса,и както казва SSivanow снимат шевовете на бутилката.всяка година се минава преглед на агу и се залепя стикер на бутилката.така беше преди,но сега май всичко е за..бано.


Потребителски аватар
warrior
Мнения: 471
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 12:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот warrior » Сря 01 юни 2005 9:01


ми отивай в сервиз и се спазарете колко ще ти излезе монтажа - обикновено те ще ти лепнат и стикера за годност на бутилката, ама в момента принципа е - имаш бутилка - значи става, и само ти вземат парите. изпарителя не знам само как ще го провериш - моя е някакъв холандски и цената на ремонта ми излизаше повече от нов изпарител, така че направо го смених... опитах се да намекна че и да се повреди нещо по газовата, като е монтирана можеш да си я оправиш лесно :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 135 госта