За автосервиз Дунев update 2021

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот thanis » Вто 20 апр 2021 12:45


Няма потребител, който съзнателно да иска да го "цакат". Малко са хората, които могат да уловят, дали ги баламосват по сервизите и затова има такава порочна практика. Темата е полезна със сигурност, защото е много подробна и няма момента - ами те ме измамиха, ама как, по какъв начин и т.н. да може човек сам да си направи извод. Предполагам груп просто от цялата патардия са му строшили нервите и търпението и затова намеси феста. Фактите са ясни, всичко друго е относително.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот Spas » Вто 20 апр 2021 12:59


group® написа:Каквото касае клубЪ, съм го писал на ЛС на Спас. Да си го въртят по клубна линия. То не е градивно за форума.

Дали, ако на Дунев беше отказано участие на феста заради тази тема (както и още няколкото във форума), нямаше да е един звучен шамар за неговия 'бизнес модел'?

Може пък и аз да греша за желанията на потребителите!


Я обясни как щяха да разберат хората, че сме му отказали участие? Като го напишем в темата ли? Дреме му на него за форума и особенно на бизнес моделът му, толкова много коли има в София, че и отявлен измамник е с пълен гараж......

И да, около неговите коли имаше много хора, определено не бяха под път и над път E-tron-четата през 2020.


Потребителски аватар
astragt
Мнения: 735
Регистриран на: Пет 19 май 2006 7:56
Автомобил: b8 alltrack
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот astragt » Вто 20 апр 2021 14:54


Spas написа:
group® написа:Каквото касае клубЪ, съм го писал на ЛС на Спас. Да си го въртят по клубна линия. То не е градивно за форума.

Дали, ако на Дунев беше отказано участие на феста заради тази тема (както и още няколкото във форума), нямаше да е един звучен шамар за неговия 'бизнес модел'?

Може пък и аз да греша за желанията на потребителите!


Я обясни как щяха да разберат хората, че сме му отказали участие? Като го напишем в темата ли? Дреме му на него за форума и особенно на бизнес моделът му, толкова много коли има в София, че и отявлен измамник е с пълен гараж......

И да, около неговите коли имаше много хора, определено не бяха под път и над път E-tron-четата през 2020.


Еми поне няма да си прави реклама на гърба на VWCLUB.BG . Макар, че то работата е ясна - на онзи му дреме на шапката явно, ама понеже не е единичен случаи в бг реалността, трябва да има тотален игнор за "бизнесмени" с подобен манталитет.
Така де, отзвук си трябва, аз абсолютно подкрепям Group и мисля, че въпросът е принципен! К'ви е-трони, к-ви 5 лева..... Отиваш в Порше и тестваш каквото си поискаш...


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот Iavor » Вто 20 апр 2021 16:20


group® написа:Каквото касае клубЪ, съм го писал на ЛС на Спас. Да си го въртят по клубна линия. То не е градивно за форума.

За форума ще пиша тук, обаче:
Я да кажат хората (малкото останали), кое е по-нужно на този форум?
Да гледате е-трон и някоя друга бегачка за 2 часа в годината?
Или форум с принципи и ясно изразена нетолерантност към измамници?
Дали, ако на Дунев беше отказано участие на феста заради тази тема (както и още няколкото във форума), нямаше да е един звучен шамар за неговия 'бизнес модел'?

Може пък и аз да греша за желанията на потребителите!

:th_up


Потребителски аватар
silent
Мнения: 2618
Регистриран на: Вто 15 юни 2004 22:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот silent » Вто 20 апр 2021 20:24


Аз лично не съм виждал машина за чистене на дпф но съм чувал от познати че има ....нещо повече прозводителят на двигатели които сервизираме изрично е написал интервала за обслужване.... демонтаж и почистване на ДПФ на 4000м.ч. така че явно има...


thanis
Мнения: 1334
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот thanis » Вто 20 апр 2021 22:12


4000м.ч. е страшно много и дано е така. Буквално нормално каране в Западна Европа е 200к без проблем. Да не говорим строго магистрално е над 300к.


Потребителски аватар
steich
Мнения: 146
Регистриран на: Съб 09 юли 2005 23:49
Автомобил: Passat B8 2 TDI 190hp DSG 2017
Двигател: DFCA
Местоположение: София
Контакти:

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот steich » Сря 21 апр 2021 5:42


Има машина на Bardahl примерно, но до колкото съм питал Васко от Prospeed тя е по скоро за профилакточно периодично превантивно почистване ... не става за много запушен тъй като е без разглобяване.

Тъй като съм горе долу в тази сфера, преди 2 год гледах такава машина на едно изложение ... върти загрята "уж" специана течност под налягане ... като повечето дори нямат за замерване преди-след за да се види реално ефекта ... а и дори да имат е толкова измамно ... като е свален филтъра трябва да му запушиш фланците и да мериш през тръбичките за диференциално налягане ... може да докараш показания каквито си искаш. Една такава машина тогава струваше 40-50 к лв най-евтината.

Един друг сервиз пък взеха такава машина и след има няма 6 месеца си я върнаха. Шефа на сервиза ми сподели че никаква рабта не върши и по-добре е с водоструйката. Има друг вид чрез печене до около 600 градуса, но нямам познат който да е пробвал този метод ... понеже до сега основно ги махахме.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: За автосервиз Дунев update 2021

Мнениеот drotomir » Пет 11 юни 2021 19:59


Погледнете лъскавия и голям сервиз , как мислите се издържа това нещо , ами като лови шарани г-н дунев . Започваме с ниска цена накрая цената двойна. Хитро , но така е като не разбираш те цакат.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 158 госта