Регистрация на кола в България с немски номера

Потребителски аватар
Didko87
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 18 юни 2018 17:48
Автомобил: VW passat b5_5
Двигател: 2003
Местоположение: Варна

Регистрация на кола в България с немски номера

Мнениеот Didko87 » Пет 03 фев 2023 7:07


Здрасти на всички търсих по темата но не намерих информация.
Въпросът е следният прибирам се от Германия с моята кола която е с немски номера на мое име,и искам да си я регистрирам там пак на мое име каква е процедурата?Направо се прибирам с нея отивам в Кат Варна и след регистрацията документите се връщат тук по служебен път и колата се отрегистрирва и колко време отнема това?(ще оставя немската банкова сметка отворена)
Трябва ли аз да пращам някакви документи за застраховка и така нататък?
Или трябва да купя транзитни номера?




Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1382
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Регистрация на кола в България с немски номера

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 03 фев 2023 9:11


Тук си я регистрираш по каналния ред. Ще ти приберат немските номера и ще изпратят документите до Германия за да ти прекратят немската регистрация. Колко време ще отнеме това никой не можа да каже. Може месец може и два (по скоро зависи от няще кога ще пратят документите). Но теб не те бърка ти си я караш тука с българските номера.

Миналата година бях в подобна дилема и от КАТ не можаха да ми дадът точна информация за колко време ще я отпишат и в Германия. Цялата работа беше че ние искахме да си запазим номерата за да ги монтираме после на друга кола в Германия. Затова свалих немските номера и ги изпратих на Германия те да си я отпишат. Върнаха ми талона с печат че е отрегистрирана и си отидох в КАТ.

Ето я моята тема, може да ти е полезна:
viewtopic.php?f=59&t=489242

Първите мнения на samo_pechka и cecoa1 мисля че отговарят на въпросите ти :th_up

От опит препоръчвам да си направиш предварително застраховката на колата преди да идеш в КАТ за да не загубиш половината ден. Застраховката влиза в сила след 1 час при което ти вече си си изпуснал реда и трябва да теглиш ново билетче и пак да се редиш :Mr Green Fun


Потребителски аватар
Didko87
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 18 юни 2018 17:48
Автомобил: VW passat b5_5
Двигател: 2003
Местоположение: Варна

Re: Регистрация на кола в България с немски номера

Мнениеот Didko87 » Пет 03 фев 2023 11:31


Благодаря за информацията беше полезна :)


nikmar
Мнения: 344
Регистриран на: Пон 22 ное 2010 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Регистрация на кола в България с немски номера

Мнениеот nikmar » Пон 06 фев 2023 15:34


И аз съм правил така веднъж, но просто пратих номерата на приятел и той ги отписа...


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Регистрация на кола в България с немски номера

Мнениеот vucata » Пон 13 фев 2023 9:55


Много е бавна процедурата от наша страна. Аз също прибрах колата до България, изпратих на майка ми документите да я отпише от там, и след това ми върна талоните. Горе долу 10тина дни ни отне. Мои приятели, които живеят в Германия регистрираха тяхна кола тук, като нашите пуснаха обратно към Германия документите и номерата след около 5 месеца. Бяха забравили хората добре, че там връщат данъка, та по конто номера се сетиха, че нашите най-сетне са свършили нещо...



Върни се в “ОФФ-Топик”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 5 госта