Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Потребителски аватар
Didko87
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 18 юни 2018 17:48
Автомобил: VW passat b5_5
Двигател: 2003
Местоположение: Варна

Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Мнениеот Didko87 » Сря 08 фев 2023 9:08


Здравейте,скоро ще пътувам от Германия до България каква застраховка бихте препоръчали за евентуална повреда и пътна помощ.Прибирам се за дълго време и колата ще бъде регистрирана в България(колата е на немски номера не знам дали значение )

Последна промяна от Didko87 на Чет 09 фев 2023 4:29, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
joro_kem
VW експерт
VW експерт
Мнения: 3926
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 7:11
Автомобил: Octavia I Tour Octavia III FL
Двигател: AXR DFFA
Местоположение: Пловдив

Re: Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Мнениеот joro_kem » Сря 08 фев 2023 10:25


ADAC


Потребителски аватар
Didko87
Мнения: 62
Регистриран на: Пон 18 юни 2018 17:48
Автомобил: VW passat b5_5
Двигател: 2003
Местоположение: Варна

Re: Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Мнениеот Didko87 » Чет 09 фев 2023 4:32


joro_kem написа:ADAC

След пристигането в България колата ще бъде регистрирана на Бг номера дали ще отпадне застраховката за пътна помощ тъй като виждам опция за годишна застраховка само?


cecoa1
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1838
Регистриран на: Пет 22 апр 2011 20:21
Автомобил: Passat 4motion[откраднат вече]
Двигател: AVF

Re: Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Мнениеот cecoa1 » Чет 09 фев 2023 13:50


Те ADAC май имат различни варианти, помня че имаше нещо, което всъщност е на шофьора, и няма значение от колата. Но за България вероятно работят с посредници, та няма много смисъл.
Според мен просто се прибери с колата без такава застраховка, а тук вече може нещо от СБА.
Вероятността да ти трябва пътна помощ за това пътуване не е голяма, а и да се случи...застраховката за пътна помощ ще ти покрие само карането до сервиз, което не е голяма утеха...
За по-добра представа - на мен ми отказа алтернатора(вероятно четки) в Австрия, близо до Виена. Ремонт - около 500 евро - само смяна на цял алтернатор. Пътна помощ не съм ползвал, но предвид цените за ремонти дори на такива дреболии, превозването до сервиз няма да ти е основния разход.


Потребителски аватар
Чудомир
Мнения: 2846
Регистриран на: Вто 18 юли 2006 0:37
Автомобил: Passat 5.5 + Caravelle T4
Двигател: 03 V6 AMX + 97 VR6 AES
Местоположение: Нейде из Швабско или под тепетата

Re: Каква застраховка за пътна помощ пътуване ЕС

Мнениеот Чудомир » Чет 09 фев 2023 23:45


Вместо да взимаш ADAC, която ще ти е поне 1 година и е над 100 евро вече (трябва ти Плюс тарифата), а и ще е валидна много след пререгистрацията на колата (защото не е за кола, а на водач), звънни на сегашната ти застраховка и провери дали можеш да вземеш опция Schutzbrief, което ще е 20-30 евро максимум за 1 година и ще важи до регистрирането на български номера. Реално ще ти е легнало под 10 евро до пререгистрирането на колата, а голяма разлика с ADAC Plus едва ли ще има.



Върни се в “ОФФ-Топик”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта