Фолксваген Сантана...проблем!

За тези, които притежават други модели на марката.
petyofiii
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 09 окт 2009 10:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Фолксваген Сантана...проблем!

Мнениеот petyofiii » Пет 27 ное 2009 17:22


Здравейте колеги!Имам Фолксваген Сантана,бензин;1.6;75к.с.Колата е поддържана идеално.Проблема е,че отскоро след като запаля се чува тропане в двигателя.Освен това дава много голям разход на гориво и няма мощност.Незнам дали е странно,но измерихме компресията и на четирите цилиндъра показа около 11bar(мисля,че е добре за двигател на около 130000км.).На място(понеже не смея да я карам в това състояние) двигателя работи абсолютно равномерно.Имахме съмнения за прехвърляне на зъб на ремъка,но всичко е наред с него.Всички белези съвпадат.Обаче забелязах и друго.Извадих щеката за маслото и...маслото мирише на бензин.Специалист каза,че е възможно проблема да е скъсано платно на бензиновата помпа и вкарване на бензин в маслото от което да идва и "тропането" поради намалено смазване.Иначе другия вариант(за тропането)бил сваляне на картера и оглед на коляновия вал евентуално за строшен лагер или друг проблем около него.Ако сте имали подобен проблем пишете.Добре ще е да видя и други мнения,защото колата е хубава и има още много "хляб" в нея.Благодаря предварително. love.vw




Потребителски аватар
Lion_Heart
Мнения: 119
Регистриран на: Съб 29 дек 2007 23:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Перник

Re: Фолксваген Сантана...проблем!

Мнениеот Lion_Heart » Пет 27 ное 2009 21:40


И според мен проблема ти е в помпата!


Потребителски аватар
sastezatelya
Мнения: 1334
Регистриран на: Сря 08 авг 2007 12:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Фолксваген Сантана...проблем!

Мнениеот sastezatelya » Пет 27 ное 2009 22:57


Смени помпата и маслото и вижте след това как ще е.Сантаната е рядък модел и е хубаво да си го пазиш занапред :да: :wink: :)


petyofiii
Мнения: 6
Регистриран на: Пет 09 окт 2009 10:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Панагюрище

Re: Фолксваген Сантана...проблем!

Мнениеот petyofiii » Съб 28 ное 2009 6:55


Честно казано и аз бях по склонен да мисля,че е помпата.Даже още когато я видя майстора каза,че ако в момента сипе малко гъсто масло в двигателя поне за малко ще се оправи.А баща ми я беше карал при разни "тесни специалисти" в града та му бяха казали(а той понеже не е много наясно с колите и е склонен да вярва на всичко),че Сантаната се нуждае едва ли не от основен ремонт на двигателя.Та сваляне на глава,та смяна на клапани,та бутала,та....абе страшно.А за какви пари бяха говорили няма да коментирам!!!Ами благодаря за мненията ви.Трябва само да видя има ли такава помпа за Сантана или някакъв вариант от друг Фолксваген или от по стар модел Ауди.


Потребителски аватар
puning
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 01 фев 2009 12:21
Автомобил: Passat B4
Двигател: AFN
Местоположение: АЙТОС

Re: Фолксваген Сантана...проблем!

Мнениеот puning » Чет 04 мар 2010 18:24


Колега здравей
Баща ми има като твоята САНТАНА от 92г и мога да кажа, че сме ремонтирали всичко по нея. Така и при нас има чукане на двигателя и така и не успяхме да отстраним проблема. Всякакви майстори казваха тежката си дума: лагери на биелите; основни лагери, но и колкото и пъти да вземе ваздух мотора все не откриваха нищо смущаващо. Може и бутален болт да е. Двигателя си тропа и тва е. Но ако не е помпата по-добре отворете картера за да си спокоен за себе си. Защото на нас ни блокира оригиналния двигател на колата, защото имаше износвне на коляновия вал. Решихме да минем тънко само с биелни лагери, но ги качихме един връз друг. И сменихме мотора. Както и да е този пак си чука, но вече не е лагер със сигурност. Нека да е помпата за да има повечко такива редки машини.
Успех!!!!!



Върни се в “Други модели”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта