Arteon 2023 - шофьорска седалка

За тези, които притежават други модели на марката.
niki_m
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 16:55
Автомобил:
Двигател:

Arteon 2023 - шофьорска седалка

Мнениеот niki_m » Нед 28 апр 2024 17:05


Колеги, едно питане - ходих на тест драйв на Артеон, обаче шофьорската седалка, е с едни много странни метални вградени шини, които ме караха да се чувствам доста неприятно. В ляво на бедрото ми направо по едно време болка се появи от притискане.
Не съм огромно дебел, средностатистически българин съм, но има ли начин да се прави поръчка с друг тип седалка?
Или изобщо как решихте този проблем?




Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 573
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Arteon 2023 - шофьорска седалка

Мнениеот alpinab » Пон 29 апр 2024 8:22


Тези седалки и за моите разбирания са неудобни. Пък на ставане като си премяташ крака металната шина направо ръмби. За съжаление са такива за високото ниво на оборудване(преди на Пасат беше "хай-лайн"). Вече ги промениха и са Бизнес, Елеганс и Р-Райл. Може и други да има.

Та, не може да си поръчаш висок клас изпълнение със обикновенни седалки без шината. Обаче можеш да си поръчаш средно ниво Артеон натопорчен с пакети. На средното ниво седалките са текстилни и бордовете на седалките са само с пяна. Нямат металната шина. Като комфорт на седене са несравними. По принцип повечето хора ги избягват защото не изглеждат премиум и не са луксозни.

Поръчваш си нов Артен с пакети екстри добавени към средния клас ако ти липсват такива към оригиналната окомплектовка за това ниво на оборудване. Но не може да си поръчаш високо ниво бройка със седалки от предишнито ниво.Това е невъзможна конфигурация за ФВ.

П.С не веднъж съм забелязвал паркирани Пасати/Артеони с подложена възглавничка на шофоьорската седалка, не си единствения с такива драми....


Потребителски аватар
MamaMy
Мнения: 894
Регистриран на: Вто 27 юни 2006 22:33
Автомобил: Galaxy
Двигател: AUY
Местоположение: Едно малко село край Плевен

Re: Arteon 2023 - шофьорска седалка

Мнениеот MamaMy » Пон 29 апр 2024 14:04


Преди време карах Астра Ф с анатомични седалки. Е да, но там нищо не се регулира. Направени са за средностатистически европеец, а не за широкоплещест българин. На няколко пъти при сядане на страни рискувах макарите да останат от външната страна на седалката. Много болезнена и конфузна ситуация. Отделно гърба започна да ме боли от това постоянно притискане под мишниците. Издържах така няколко месеца докато не се счупи нещо вътре в механизма. Беше се скъсала заварка на зъбната рейка от едната страна. Използвах намалението, че свалям тапицерията и оголих шофьорската седалка изцяло. Оказа се, че тия ръбести железа са завити като халки от арматурно желязо ф6мм и заварени на страничните профили. последва 5 минутна работа с ъглошлаф и електрожен. Халките бяха намалени във височина двойно и разкрачени леко на страни. В калъфа на тапицерията натъпках дунапрен там където трябваше да седят железата. Така при ставане тези джобове не висяха грозно. Другия вариант беше да занеса тапицерията на тапицер да зашие джобовете до половината. Да ви кажа, че се родих. Знам, че на чисто нова кола да правиш подобни изпълнения е глупаво, но по някога друг вариант няма.



Върни се в “Други модели”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 4 госта