Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот Black-diamant » Вто 30 юли 2013 11:51


Здравейте. Проблемът е следният: Когато карам на бензин и пусна цялата газ и след това я натисна, колата забива предница за 2-3 секунди, замисля се и след това тръгва да ускорява. Също така на моменти се забелязват и накъсвания при ускорението - както ускорява мудно изведнъж за няколко секунди все едно нещо се отпушва и хвръква. На диагностика излиза бедна горивна смес. Къде може да е причината? Като карам на газ, този проблем го няма. И на бензин и на газ дава около 2 литра по-висок разход от нормалния.




Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот Black-diamant » Сря 31 юли 2013 23:16


Днес бях при майстор и според него проблемът бил в бензиновите дюзи. Замислянето преди ускорение, накъсаното ускорение и чувството за "отпушване изведнъж" били характерен симптом за тях. Каза ми да сложа добавка и да покарам известно време на бензин и да видя дали щяло да изчезне "замислянето" преди ускорение, както и да пробвам с ултразвук. На въпроса защо са се запушили отговори, че колата почти не се кара на бензин, защото сега лятото като я запаля сутрин, след 5 секунди обръща на газ и дори не мога да потегля на бензин. Дефакто тази кола само запалва на бензин и веднага обръща на газ, от което според него е и проблемът. Попитах го какво мисли за дебитомера и ламбдата като евентуални виновници, или пък дросела - каза че за него са дюзи.

Вие какво мислите?


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот malinakis » Чет 01 авг 2013 22:18


колега и аз го имам абсолютно същия проблем, появява се между 1500-2500 оборота
но с едно допълнение - понякога насичането и замислянето е доста сериозно, понякога е по-малко забележимо
ако са инжекторите хич не си губи парите за добавки, най-добре ултразвук
другата седмица ще ходя сервиз да видим какво ще кажат


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот Black-diamant » Пет 02 авг 2013 11:11


Мерси за отговора, колега. Със същия мотор ли си? При мен се получава и в по-високите обороти - от 1500 до към 4000-5000. Натискам газта, тъпче няколко секунди и хвръква да ускорява. Понякога пък както си ускорява равномерно, изведнъж нещо се отпушва и хвръква все едно има турбо.

Като ти поставят диагноза те моля да пишеш, за да обменим опит.


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот malinakis » Пет 02 авг 2013 13:16


един комшия дето се занимава с коли ми нахвърли няколко възможни причини, ама без изобщо да е гледал колата
просто като възможности
та каза, че това може и да е умираща бензинова помпа
каза ми първо да сменя бензиновия филтър, така и направих, сложих 100 октанов бензин да се почистят малко дюзите, ама без резултат
аз съм с Г3 1.6 АЕК, с газов инжекцион
няма как да е дебитомера, защото ако беше той и на бензин щеше да прави тия мизерии


Потребителски аватар
Black-diamant
Мнения: 239
Регистриран на: Вто 14 май 2013 16:06
Автомобил: Passat B 5.5
Двигател: 2.0 115hp

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот Black-diamant » Пет 02 авг 2013 14:07


При мен проблемът е само на бензин, на газ го няма и ми изреждат варианти, свързани с дюзи, дебитомер, ламбда, но само гадаят.


roskata82
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 01 дек 2011 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот roskata82 » Пон 12 авг 2013 23:03


Колега и аз имам същия мотор и почти същите симптоми.Проблема с паленето е абсолютно същият.За детонациите не съм забелязъл да имам понякога като я запаля студена трудно се форсира.Като че ли спира да подава гориво за момент и после се отпушва и колата вече е ок.За трудното палене сутрин мога да ти лажа че е от бензиновите дюзи.От каране само на газ се получава нагар по тях.Необходимо е сваляне и почистване на всяка дюза с ултра звук.Има и друг начин е да сложиш хубава добавка за бензин и да я караш на бенз. поне 300 км.Този метод е изпитан лично от мен и работи.Колата започва да пали от първия път,но ако после пак я караш само на газ отново ще имаш същият проблем след известно време.Колата трябва да се кара по малко и на бенз. и то качествен.Колко газ ти гори на теб?При мен е 15 градско и 10 извън градско и през зимата и през лятото еднакво.Също така гори и малко масло.Като цяло е много опростен и здрав мотор ,но с по голям разход на гориво.Фабрично е така.Моят газ. инж. е Landi Renzo и беше най доброто напазара за този двигател.Слаган е от представотелите на ланди за варна от където съм и аз, и смея да твърдя че знаят как да го направят почти перфектно.Въпреки това пак си гори.Това е за сега пиши твоите впечатления.Росен Тодоров


roskata82
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 01 дек 2011 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот roskata82 » Пон 12 авг 2013 23:04


Дебитомера съм го сменял.Беше се повредил, но симптомите бяха други а и светваше лампата за esp. Смених го и вс. се оправи. Втора употреба пт морга за 80 лева.Нов най евтин беше 400 лева.Колата я имам от година и половина, взех я от сигурен човек който си я вкара за него от Германия на 180000 км.Аз я купих от него на 205000 реални км. със сменен оригинален съединител комплект във фолкваген варна.Карал съм я 17000 км. и за сега съм доста доволен като махнем някои забележки.Моля сподели мнения евентуални ремонти ако е имало.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6117
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот DoH_KuXoT » Вто 13 авг 2013 9:40


аз имах такъв проблем и писах подробно в другата тема как го реших. http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=6&t=384863&start=60 ей това мнение (Сря Юли 31, 2013 1:48 pm ) само като насока, може да се поогледаш за загуба на вакуум. При запален ДВГ взимаш едно шише, пробиваш му капачката и започваш последователно да обливаш колектора на свързващите маншони, 1,2,3 и 4-ти цилиндър, после проверяваш всички останали маркучи, ако някъде изсъска с присвирване значи дърпа въздух и съответно ти обръща смесите с главата надолу.
Ти с тоя пасат от проблем на проблем скачаш и всичките ще се окажат от нещо супер просто гарантирам ти. :beer


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13448
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот kris11 » Вто 13 авг 2013 9:58


roskata82 написа:При мен е 15 градско и 10 извън градско и през зимата и през лятото еднакво.Също така гори и малко масло.Като цяло е много опростен и здрав мотор ,но с по голям разход на гориво.Фабрично е така.Моят газ. инж. е Landi Renzo и беше най доброто напазара за този двигател.Слаган е от представотелите на ланди за варна от където съм и аз, и смея да твърдя че знаят как да го направят почти перфектно.

1.Хич не е опростен , а е накачулен с глупости и развален спрямо предшественика си. С нов блок -различен или материалите са дуги или нещо не са изпипали малсената магистрала.Зимата трябва да ти гори с 1л повече и то бензин, но 15л е много - зависи и от час пик, марширута, крака и т.н.
2.Разхода ти е определено висок,особено извънградския. Моя разход с по-тежко купе Варна Бургас и обратно е 8,7-8,9 л/100км. На магистрала с 130-140 /постояна/,жега през август, климат на мин темепература 11л/100км.Но парахода е доста по-висок от пасата.
3.За Слави съм сигурен, че са изпипали настройките.
В началото на 09.месец ще станат 2 г от монтажа -проблеми с паленето нямам /само 1 път като изпука бобината/.Няма и притрисания на оборотите.


roskata82
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 01 дек 2011 0:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот roskata82 » Сря 14 авг 2013 20:42


Колега говоря за гас а не бензин.По оригинална документация разходът на бвнзин градско е 12/100.Така че 14 15 градско гас не ми се струва много.Имай в предвид че понякога и кракът ми е по тежък.


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот malinakis » Вто 20 авг 2013 20:16


Колеги при мен се оказа дебитомера
Беше много мръсен
Почистиха го със специален препарат и за сега колата е добре


Потребителски аватар
teosz
Мнения: 117
Регистриран на: Пет 26 апр 2013 18:36
Автомобил: VW Golf IV Variant
Двигател: 1.9 TDI-ATD
Местоположение: Стара Загора

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот teosz » Вто 20 авг 2013 21:13


Black-diamant написа:При мен проблемът е само на бензин, на газ го няма и ми изреждат варианти, свързани с дюзи, дебитомер, ламбда, но само гадаят.

Колега,щом проблема е само на бензин отиваш на диагностика и там проблема ще го засекат,няма какво да гадаете. Бош сервиз нямате ли?


Потребителски аватар
giorgio_vn
Мнения: 31
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 18:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот giorgio_vn » Вто 20 авг 2013 21:52


Здравейте,и аз съм с същия проблем на пасат б 4 1,6 АЕК мотор,на газ няма грижи,нооо на бензин мисли,мисли и се отпушва както колегата е описал,та ходих и аз в Варна в БОШ сервиза до затвора и майстора закачи на компа и ми каза че е бедна сместа откачи акумулатора за 10-тина минути и ми каза същото че трябва да се кара на бензин по-често заради дюзите.вярно след като откачи и закачи акумулатора карах е на бензин 10-тина км.няма проблем,но насутрина за работа пак същата работа и това всичко което ми направи човека 20 камака.(отърва ли на бензин мамка му :D ,но нали някой беше казал:Кефа цена няма) поздрави и дано сподели какво е при него. :beer


malinakis
Мнения: 296
Регистриран на: Пон 25 апр 2011 13:54
Автомобил: VW GOLF 3 GT
Двигател: 1.6 AEK
Местоположение: Пловдив

Re: Забива при ускорение - Пасат 5.5 2.0 AZM

Мнениеот malinakis » Пет 23 авг 2013 22:49


малко ъпдейт :mhihi
след почистването на дебитомера колата беше наред 3-4 дена
но днес пак се появи тоя проблем
какво може да значи това
дали това, че беше наред за няколко дена след почистването означава, че със сигурност дебитомера не работи както трябва
или, че е другаде проблема :scare3



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта