Фобос 1 или Фобос 4

При тази цена на горивата, все повече от нас се "газифицират". Проблеми и решенията им тук
Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот mupk0 » Пет 30 май 2014 11:32


Взеех да се чудя на акъла на автора на темата. Тва време,нерви и труд ,които полага до момента едва ли си заслужават ,ако му бяха монтирали уредбата в сервиз.... А тва на фобоса да не са надписани разбираемо кабелите няма да го коментирам :д




Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот mrpetrov » Пет 30 май 2014 11:38


Стандартния отговор е: Кеф цена няма! :biggrin
Споко, колега! Не е като да те е хванал ти да му я правиш...
Аз например, на моята, като и слагах сам газта - и други неща правих по нея, та не е само черно и бяло. Пък и удовлетворението, че човек сам е направил нещо...


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот KingoftheROAD » Пет 30 май 2014 12:07


mrpetrov написа: ...на моята, като и слагах сам газта - и други неща правих по нея, та не е само черно и бяло. Пък и удовлетворението, че човек сам е направил нещо...

А често пъти и по-грамотно от по-голямата част газаджии и сервизаджии...


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Bai Sando » Пет 30 май 2014 12:12


Така е.С мерак и малко знания,можеш да я направиш доста културно :th_up


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Ton4o_84 » Пет 30 май 2014 13:49


mpetrov написа:Стандартния отговор е: Кеф цена няма! :biggrin
Споко, колега! Не е като да те е хванал ти да му я правиш...
Аз например, на моята, като и слагах сам газта - и други неща правих по нея, та не е само черно и бяло. Пък и удовлетворението, че човек сам е направил нещо...

-След този отговор няма какво повече да се каже.. Като допълня към него, че удоволствието от това да си премисляш нещо по 1000 пъти и накрая да го натамъниш според теб си води на моменти до ерекция :cool

KingoftheROAD написа:А често пъти и по-грамотно от по-голямата част газаджии и сервизаджии...

-Именно!!
1-во -Да свалиш колектора си когато го разпробиваш и да спестищ всичките струшки на клапаните, макар и пластмасови... -Вместо да чуваш "ЕЕеее какво толкова..."
2-ро -Да обмислиш къде и как да разпробиеш колекторите, така, че струята да е под ъгъл по възможност, за да е с посока колкото се може по към клапана, а не да бие в стената на колектора... -Вместо да да ти разправят "няма абсолютно никакво значение"
3-то -Да поставиш редуктора където ще е най-близо до маркучите за водата и да си огънеш твоя планка според мястото на монтажа, вместо за по-лесно на този който ти я монтира; два маркуча по половин метър, които са още една дузина вода за загравяне.
-На моята огънах планка и я захванах за подаващата се част от болтовете, които държат парното; -Като купих шпилки и удължих резбата и навих в тях други болтове с които хванах редуктора.... -Кой ще "газаджия" ще ми го направи това!!!
4-то -Кабелажът... -Кой ще го премисли и прекара така, че да не се огъва излишно и пречупва на места; кой ще прекара оставащата част обратно към рейката и кой ще сложи там парче маркуч от газова фаза, за да не го протрива колелото с жилото на дроселовата клапа.. -Никой.. - Само ще видиш едни кабели хванати със свинска опашка в монтаж тип "паяжина".
5-то -Връзки и спойки на кабелите на сензора за топлина. Кой ще сложи парче маркуч от инжектори и армира с изолирбанд на сензора за топлина на мястото където излизат кабелите с цел да го предпази от прекъсване, защото има и такива случаи... -Никой, никой.. А отнема няма и две минути това, а от съществена важност.
6-то -Кой ще ти събере всички връзки на кабелите от сензор, от мултиклапана, от нивомера и др. в една прилична кутийка от 1.20лв., за да няма напрежение в спойките и да е красиво.
-И още дузина премислени дреболии!! За които ще кача снимки, но нека приключа първо.

-Никой, никой, никой не може да направи това.. Но за сметка на това. ще те одрусат дузина пари за ден-два работа, за това което няма да искат или не могат да ти направят и ще те гледат всякаш си последния бунак и как трябвало да се занимаваш с твоята си работа, а да оставиш тяхното на тях си и ако Пази Боже намериш кусур - те обсипват с куп глупости "Ееее, какво толкова, ти не разбираш".. А кажеш ли им, че четеш и се учиш да правиш сам - откачат, вземаш им хляба.. :mhihi
-Морафети които може и да вървят пред жени и някой хора, но не и при човек с две висши...
-Затова!! АКо можете малко от малко - действайте сами! :th_up

S_Abonata написа:Здравейте колеги, може ли някои да ми каже къде точно да разпробия колектора за газовите дюзи? Двигателят ми е 1.6 AHL и колектора ми е с едни гумени преходници. Благодаря предварително :wink


Добре дошъл във форума.
-Има интелигентно решение без да дупчиш колектори, виж тази http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=22&t=392709 на mpetrov. На моята кола устройството на бензиновата рейка и филтъра не позволяваха да сложа такива, но на твоя двигател става идеално. Избегни дупченето, защото падат много стружки в колектора, или ако твърдо си решил да дупчиш, е добре да го свалиш, а галимацията е голяма.
-Успех!!


S_Abonata
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 13 окт 2013 8:26
Автомобил: passat B5
Двигател: 1.6 AHL 98
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот S_Abonata » Пет 30 май 2014 14:50


Благодаря ти Ton4o_84! И аз като теб съм решил да се "хвърлям в боя" с монтажа на инжекциона, защото имам резерви към "майсторите" газаджии и съм Благодарен на всички които споделят опит, ще ми е необходим в начинанието :beer


Потребителски аватар
mupk0
Мнения: 3822
Регистриран на: Вто 03 фев 2009 11:35
Автомобил: Mercedes Benz S202
Двигател: C200 Kompressor
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот mupk0 » Пет 30 май 2014 20:48


Разбирам те напълно.И на мойте коли аз съм ги слагал,но за ден два.Оставам с впечатлението ,че не я караш вече няколко седмици или разглабяш и сглабяш като луд. И да факт е ,че това което си направиш ти другаде няма къде :)


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Ton4o_84 » Нед 01 юни 2014 16:39


ИИИИИИИИ КОЛАТА ВЕЧЕ РАБОТИ НА ГАЗ!!!!
:11 :11 :11 :11 :11 :11
:beer :beer :beer :beer
:drunk :drunk :drunk :drunk :drunk
:love.vwclub :love.vwclub :love.vwclub


S_Abonata
Мнения: 31
Регистриран на: Нед 13 окт 2013 8:26
Автомобил: passat B5
Двигател: 1.6 AHL 98
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот S_Abonata » Нед 01 юни 2014 16:52


Честито и безаварийно пътуване :th_up


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот mrpetrov » Нед 01 юни 2014 18:13


Браво! :th_up


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8116
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Bai Sando » Нед 01 юни 2014 18:15


Дай снимки да скиваме :biggrin


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4415
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Pet_rov » Нед 01 юни 2014 18:46


Бай Сандо воайора :mhihi - поздравления, колега, за старанието и желанието. Защо повече хора не са като теб..


Потребителски аватар
Ton4o_84
Мнения: 90
Регистриран на: Вто 22 окт 2013 19:54
Автомобил: Шкода Октавия 97
Двигател: AEE
Местоположение: Пловдив

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот Ton4o_84 » Нед 01 юни 2014 20:56


-Благодаря за пожеланията на всички ви!!!!

Пиша на градус от радост след две двулитровки бира :beer с бащата, така че ако има нещо, нека модераторите бъдат по-снисходителни.
-Предлагам освен ден на детето, 1-ви Юни да е ден на поставилите си газов инжекцион сами :icon_lol .

Крах одеве колата с ерекция и сигурно половин час я гледах как работи на газ, седнал на пейката.
-Дори без настройка си ме докара от газстанцията към вкъщи. А след автоматичната настройка не се разбира на бензин или на газ работи, а возията няма почти никаква разлика, да не кажа никаква. Имаше някакво замисляне, но след 10-на километра из града все едно изчезна.
-За сега съм хванал пробно всички електрически възли с изолирбанд и не съм натамънил спойлера на двигателя. Тези дреболии ще оставя след 100-200 километра в случай, че има нещо за донагласяне и да не се боря допълнително после.
-Вчера си пограх с кутията с бушони ивидях коя линия се захранва след ключа и на нея вързах захранването след ключам като бушончето поставих при останалите, но имаше само едно краче, а на мястото на липсващото пробих с бормашината едното краче на бушона и вързах другия край на кабела за него.

Бушончето е 10А, не е предвидено такова, но знае ли човек, за всеки случай.
-Кажете, ако трябва ще сложа на 5А стига да предпазва.
-Смимах с телефона автоматичната настройка да кажете мнение, но явно не е запаметил снимката, не знам защо.
- Но това което ме учуди, е че линиите на картите за Газ и Бензин и точките на тях са с почти прави линии, както казват в описанието.
-Налягането на газта в свобосни обороти е 1250мбара, струва ми се много и затова ми излезе грешка за недостатъчно пробити инжектори, а те са на 1.7. Ако налягането е високо, кажете ми как да го снижа.

Това което не ми хареса е нивомера, показва ми празна бутилка при 10 литра от възможни 30 и кусур, нивомера ми е ОМВ и ми дава 1ом съпротивление. Незнам дали нивомера имат значение дали не са разменени кабелите, но това ще дооправя тия дни.

Тия дни ще подготвя снимките около монтажа и ще ги качвам постепенно.


Потребителски аватар
mrpetrov
Мнения: 415
Регистриран на: Чет 22 авг 2013 15:28
Автомобил: 1997 Passat B5
Двигател: 1.6 AHL
Местоположение: ¯\_(ツ)_/¯

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот mrpetrov » Нед 01 юни 2014 22:05


1250 mbar ще е голямо налягане ако някъде по трасето има компонент от системата, който не може да го понесе. Аз като слагах газ на моята - дори маркучите, които взех им даваха че издържат 2 bar без проблем.
Огледай си компонентите - иначе за Фобоса не е проблем.


Потребителски аватар
KingoftheROAD
Мнения: 2486
Регистриран на: Чет 14 юни 2007 23:53
Автомобил: VW Transporter T4 1995
Двигател: ACU
Местоположение: Калояново
Контакти:

Re: Фобос 1 или Фобос 4

Мнениеот KingoftheROAD » Нед 01 юни 2014 22:27


Ton4o_84 Сега, засега не го пипай налягането. А по-добре засечи разхода на газ. Като поулегнат мембраните на изпарителя налягането може да падне малко надолу.



Върни се в “Автогазови уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 25 госта